NEVŞEHİR KALESİ HABERLERİ

Nevşehir Kalesi Haberleri

Nevşehir Kalesi haber, Nevşehir Kalesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nevşehir Kalesi - 16.9.2020
Uluslararası Turizm Filmleri Festivali Kapadokya'da başladı
Festival kapsamında renkli görüntülerin ortaya çıkacağına ve dikkatlerin bölge üzerinde toplanacağına işaret eden Saraçoğlu, şunları söyledi: "Tüm dünyaya Türkiye'nin kültür ve turizm potansiyelini, Kapadokya'nın muhteşem atmosferini tanıtmaya çalışacağız. Dolu dolu bir organizasyon ortaya koymak için çalışıyoruz. Nevşehir'de sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde açık havada film gösterimleri ve çeşitli etkinliklerin ardından ödül töreni ile festival sona erecek. 7 ana kategoride 28 ödül verilecek. Hem turizm sektörünü tanıtmış hem de ödülle taçlandırmış oluyoruz." Festival, klasik araba turu, festival basın toplantısı ve Nevşehir Kalesi'ndeki film gösterimiyle devam edecek.
Nevşehir Kalesi - 15.9.2020
"Uluslararası Turizm Filmleri Festivali" Kapadokya'da başlıyor
Nevşehir Kalesi'nde açık havada film gösterimleri Festivalde yer alacak özel bölümde, Türkiye'deki film çekim olanakları ve yeni sinema yasası ile yürürlüğe giren yabancı film teşvikleri, özel hazırlanan "Filming In Turkey" internet sitesinde tanıtılacak.
Nevşehir Kalesi - 9.9.2020
"5. Uluslararası Turizm Filmleri Festivali" Kapadokya'da düzenlenecek
Etkinliklerde, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında önlemler alındığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın koordinatörlüğünde oluşturulan festival komitesi, bu yıl pandemi sürecinde yaşanan sıkıntıları göz önüne alarak sağlık önlemlerini ve etkinliklerde sosyal mesafe, hijyen ve kontrolleri en üst seviyede tutuyor. Festivalin film gösterimleri 16 ve 17 Eylül'de Nevşehir Kalesi'nde açık havada gerçekleştirilecek.
Nevşehir Kalesi - 18.8.2020
Son dakika haberi! Nevşehir'de Karasoku Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temeli atıldı
AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ise Nevşehir'in iki kronik sorunundan Nevşehir Kalesi'nin turizme kazandırılarak şehrin çehresinin değiştiğini dile getirdi.
Nevşehir Kalesi - 10.8.2020
Tarihi Kayaşehir, turistlere gece gündüz ev sahipliği yapıyor
Nevşehir'de, 2014 yılında kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında tesadüfen ortaya çıkarılan ve geçen ay turizme açılan kayadan oyma tarihi yamaç yerleşimi Kayaşehir, gece gündüz turistleri ağırlıyor. Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından gerçekleştirilen "Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi" uygulaması sırasında 6 yıl önce ortaya çıkarılan tarihi yerleşimin bir bölümü, temizlik ve restorasyonun ardından turizme açıldı.
Nevşehir Kalesi - 6.8.2020
Başkan Arı, Belediye Meclisinin Ağustos Ayı toplantısında konuştu!
Daha sonra Nevşehir Belediyesi tarafından turizme kazandırılan Kayaşehir ve Nevşehir Kalesi hakkında açıklamalarda bulunan Arı, kısa sürede binlerce yerli turist tarafından ziyaret edilen bölgenin sadece Nevşehir il merkezine değil hem bölge hem de ülke turizmine de ciddi katkılar sunacağını ifade etti.
Nevşehir Kalesi - 4.8.2020
Tarihi Kayaşehir'i bayram tatilinde yaklaşık 15 bin kişi gezdi
Nevşehir Kalesi ve Kayaşehir, Kurban Bayramı süresince çok sayıda kişi tarafından ziyaret edildi.
Nevşehir Kalesi - 27.7.2020
Kapadokya'daki tarihi Kayaşehir konuklarını ağırlıyor
Nevşehir'de, turizme açılan Nevşehir Kalesi ve Kayaşehir, ziyaretçi akınına uğruyor.
Nevşehir Kalesi - 20.7.2020
Son dakika haberi... Nevşehir'de tesadüfen ortaya çıkarılan "Kayaşehir" turizme açıldı
Nevşehir Kalesi surlarının arasında gerçekleştirilen törende konuşan Bakan Ersoy, Nevşehir'in, il oluşunun 66'ncı yılında önemli bir turizm merkezine kavuştuğunu belirtti.
Nevşehir Kalesi - 20.7.2020
Bakan Ersoy, Kapadokya Alan Başkanlığını ziyaret etti
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Nevşehir Kalesi ve Kaya Şehrin açılışı için geldiği Nevşehir'de ilk olarak Kapadokya Alan Başkanlığını ziyaret etti.
Nevşehir Kalesi - 20.7.2020
Başkan Arı, kentteki gazetecilerle bir araya geldi
Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, kentteki gazetecilerle bir araya gelerek, bu akşam düzenlenecek törenle turizme açılacak olan "Kayaşehir" hakkında açıklamada bulundu. Belediye Toplantı Salonundaki programda, tarihi alanın turizme kazandırılmasının, kent açısından önemli bir gelişme olduğunu vurgulayan Arı, her yıl milyonlarca turistin ağırlandığı Kapadokya turizminden bu projeyle kent merkezinin de faydalanmaya başlayacağını belirtti. 2014 yılında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında tesadüfen ortaya çıkarılan alanın, yurt dışında da büyük ilgi topladığını aktaran Arı, şöyle konuştu: "Nevşehir Kalesi ve tarihi yamaç yerleşimi kentimizin turizmdeki payının artırılabilmesi için iyi bir enstrümandı.
Nevşehir Kalesi - 9.7.2020
Nevşehir'deki tarihi yamaç yerleşiminin turizme açılması için geri sayım başladı
Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 2014'te gerçekleştirilen "Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi" uygulaması sırasında tesadüfen bulunan tarihi yerleşimdeki çalışmalarda sona gelindi.
Nevşehir Kalesi - 1.7.2020
Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Ankara'daki temaslarını sürdürüyor
Büyükelçilikte Al Şafi ile bir süre baş başa görüşen Başkan Arı, burada Nevşehir Kalesi çevresindeki kayadan oyma yamaç yerleşim merkezinde yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.
Nevşehir Kalesi - 30.6.2020
Başkan Arı, Ağbal'ı ziyaret etti
Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal'ı ziyaret ederek bir süre görüştü. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Nevşehir Belediyesi'nin hayata geçireceği yeni vizyon projeleri için Ankara'da temaslarda bulunan Başkan Arı'nın, Ağbal ile bir araya geldiği bildirildi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşen ziyarette Ağbal ile görüşen Arı, kentte devam eden projeler ve hayata geçirilmesi hedeflenen çalışmalarla ilgili bilgi aktardı. Kent merkezinde gerçekleştirilen alt ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra Nevşehir Kalesi etrafındaki kayadan oyma tarihi yamaç yerleşiminin turizme açılması konularının görüşüldüğü ziyarette Arı, Nevşehir'e verdiği desteklerden dolayı Ağbal'a teşekkür etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nevşehir Kalesi Haberleri | Nevşehir Kalesi Haber - Haberler - Nevşehir Kalesi haberleri, son dakika nevşehir kalesi haber ve gelişmeleri burada. Nevşehir Kalesi'ne ışıklarla Azerbaycan ve Türk bayrağı yansıtıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.10.2020 19:50:10. #1.15#
title