Haberler

Nevşehir'de TKDK Destekli Tesislerin Açılışı Yapıldı

Güncelleme:

Nevşehir'de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından hibe desteği alan iki işletme düzenlenen törenle açıldı.

Nevşehir'de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından hibe desteği alan iki işletme düzenlenen törenle açıldı.

Gülşehir ilçesine bağlı Karacaşar ile merkeze bağlı Sulusaray beldelerinde TKDK tarafından desteklenen büyük baş süt sığırı yetiştiriciliği kurulan tesislerin açılış töreninde konuşan Vali Mehmet Ceylan, TKDK Nevşehir Koordinatörlüğünün bir yıl gibi kısa bir süre önce kurulmasına rağmen Nevşehir'de önemli projelere imza attığını söyledi.

Bugün AB standartlarında süt üreten iki tesisin açılışını yapmayı amaçladıklarını ifade eden Vali Ceylan, "2 önemli tesisin açılışını yapacağız. Bu tesisler çağımız teknolojileriyle donatılmış, AB standartlarında faaliyet gösteri süt üretecekler. Bu hizmetlerin Nevşehir'e kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

TKDK İl Koordinatörü Murat Asiltürk de, Karacaşar'daki tesisin kurumlarından geçen ilk projelerden biri olduğunu bugüne kadar kurumlarından 195 projenin geçtiğini ve bu projelerin tutarının 45 milyon TL olduğunu belirtti.

9 ve 10. proje çağrı dönemlerini tamamladıklarını kaydeden Asiltürk, yeni dönemde de bölgede yetişen 52 ürünün destek kapsamına alındığını ve 400 milyon Avro hibe dağıtılmasının planlandığını ifade etti.

Konuşmaların ardından Vali Ceylan, Nevşehir AK Parti Milletvekili Ebubekir Gizligder, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, TKDK İl Koordinatörü Asiltürk tarafından tesislerin açılışı yapıldı.

Bir süre tesisleri gezip bilgi alan Vali Ceylan, kendisine ikram edilen sütün de tadına baktı. - Nevşehir

Kaynak: AA / Yerel

Karacaşar Sulusaray Gülşehir Nevşehir Yerel Haberler

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

Bakmadan Geçme

Soma nerede? Soma hangi ile, nereye bağlı? SOMA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Soma'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? #128680 MANİSA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Manisa'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı İzmir'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? 3. Dünya savaşı mı çıkıyor, Hakan Fidan ne dedi? Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır?
Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title