Necip Fazıl Kısakürek Söyleşisi İzmir'de Düzenlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Necip Fazıl Kısakürek Söyleşisi İzmir'de Düzenlendi

Bültenler - Haberler | Güncel
Necip Fazıl Kısakürek Söyleşisi İzmir'de Düzenlendi

Eğitim-Bir-Sen İzmir, 'Düşünce ve Gönül Dünyamızın Mimarları' söyleşilerinin 5'incisinde şair, yazar ve fikir adamı Necip Fazıl Kısakürek'i ele aldı.


Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şubesi, 'Düşünce ve Gönül Dünyamızın Mimarları' söyleşilerinin 5'nicisini gerçekleştirdi. Konak Hisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesindeki söyleşiye konuşmacı olarak katılan yazar Ali Haydar Haksal, şair, yazar ve düşünür Necip Fazıl Kısakürek'i anlattı. Haksal, Necip Fazıl Kısakürek'in yazarlık serüveninden, fikir ve duygu bakımından beslendiği kaynaklardan, yetiştiği çevreden, aydınlara bakışından ve medeniyet tasavvurundan söz ederek dinleyenlere unutulmaz bir bilgi ziyafeti çekti. Geçtiğimiz Mayıs ayından bu yana Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu şube tarafından düzenli olarak her hafta yapılan söyleşilerde Mehmet Akif İnan, Nuri Pakdil, Sezai Karakoç, Rasim Özdenören ve son olarak Necip Fazıl Kısakürek ele alındı.

Bilir: Düşünceleri bize rehber oluyor

Söyleşinin selamlama konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkan Yardımcısı Yusuf Bilir, Kısakürek'in eserleri ve fikirleriyle insanlığa kılavuzluk yapan usta bir yazar olduğunu vurgulayarak, "Üstat Necip Fazıl Kısakürek'in düşünce serüveni, ortaya koyduğu fikirler ve eserler, bugün yaşadığımız sorunların çözülmesinde bizlere rehberlik ediyor. Fikirlerini yeniden tartışma gündemimize almalıyız. Gençlerimizi de bu usta yazarla daha fazla tanıştırmalıyız" dedi. Konuşmasının devamında Bilir, "Mayıs ayı başından bu yana düzenlediğimiz söyleşilerimizle hem gönül dünyamıza hem de fikir dünyamıza yön veren, aksiyon katan şahsiyetleri daha yakında tanıma fırsatı bulduk. Programlarımıza katılan değerli sendika üyelerimize, misafirlerimize ve halkımıza teşekkür ediyorum. Eğitim-Bir-Sen İzmir olarak düşünce ve gönül dünyamıza yön veren şahsiyetlerle bir arada olmaya önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğiz" ifadelerinde bulundu.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
500
title