Mustafa Sarıgül'ün Eski Eşi Aylin Kotil, CHP'den İstifa Etti

Mustafa Sarıgül'ün Eski Eşi Aylin Kotil, CHP'den İstifa Etti

2014 yerel seçimlerinde CHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı olan Aylin Kotil, partideki yapısal sorunları gerekçe göstererek CHP'den istifa etti.

1999'dan 2014'e kadar İstanbul'un Şişli ilçesinin belediye başkanlığını yapan Mustafa Sarıgül'ün eski eşi Aylin Kotil, 2014 yerel seçimlerinde CHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı olmuştu. Aylin Kotil, bugün partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kotil partideki yapısal sorunlardan dolayı istifa ettiğini açıkladı.

Kotil, istifasını duyurduğu yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


"PARTİMİZİN GİDEREK BELLİ GRUPLARIN EGEMENLİK ALANINA DÖNÜŞTÜĞÜNE ÜZÜLEREK TANIK OLDUM"

"Gençliğimden bu yana üyesi olduğum CHP'de, menfaat ağlarıyla birbirine bağlanmış birtakım siyaset esnafına karşı bıkmadan usanmadan mücadele ettim. Ancak son dönemde bu çevrelerin tasfiyesi bir kenara; Türkiye'nin tüm renklerini, bölgelerini kuşatmasını beklediğimiz partimizin giderek belli grupların egemenlik alanına dönüştüğüne üzülerek tanık oldum.

"YENİ BİR LİDER OLMADAN TÜRKİYE'NİN ÖNÜ AÇILMAYACAK"

Parti yönetiminin bu iki büyük sorunu çözmek için hiçbir somut atmadığını görmek en büyük üzüntüm oldu. Bunlardan ötürü, çocukluğumdan bu yana büyük bir sevgiyle bağlandığım CHP'den istifa ettiğimi üzülerek bildiriyorum. Yeni bir vizyon, yeni bir kültür, yeni bir liderlik anlayışı olmadan Türkiye'nin önünün açılamayacağını düşünüyorum.

"SİYASETTEN ÇEKİLİYORUM"

Siyaseti bir anne olarak oğlum ve tüm annelerin çocukları için yaptım. Kişisel bir beklentim, hırsım yok. Gelecekte inanacağım bir hareket, ortaya çıkana dek siyasetten çekiliyorum. Herkesin yolu açık olsun, gelecek bizim…"