Muş-İzmir Uçak Seferleri

05.11.2016 18:31 | Son Güncelleme: 05.11.2016 18:31
Muş-İzmir Uçak Seferleri

AK Parti Muş İl Başkanlığı Kasım ayı Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı.

AK Parti Muş İl Başkanlığı Kasım ayı Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı.

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 15 Ocak 2017 tarihinden itibaren haftada 3 kez olmak üzere İzmir-Muş uçak seferlerinin başlayacağını belirtti.

Manda yetiştiriciliğinde Muş'un pilot il seçildiğini belirten Şimşek, şunları söyledi:

"15 Ocak 2017 tarihinden itibaren İzmir-Muş arasında uçak seferleri başlayacak, ayrıca manda yetiştiriciliğinde Muş pilot il seçildi. İl nüfusumuzun yüzde 70'i otuz yaşın altında genç nüfusu teşkil ediyor. Farklı projelerle işsizliği en aza indirmenin gayreti içerisindeyiz. Ulaşım, Sağlık, Tarım ve diğer yan sektörleriyle birlikte Muş bölge ili olmaya uygundur. 2017 yılında Muş'un 2016'ya göre 2 kat bütçeyle çok daha iyi hizmetlerden faydalanacak."

AK Parti Teşkilat Genel Başkan Yardımcısı ve Bölge Koordinatörü Sadettin Aydın, ülkeye hizmet etme güzelliğine inanmış bir kadro olduğunu belirterek, AK Parti gelmeden önce ülkenin yaşanmaz bir halde olduğunu kaydetti.

Aydın, bir birlerini sevmek zorunda olduklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Nasıl ki 15 Temmuzda hiçbir etnik kimliğe bakılmaksızın insanlar meydanları doldurdu. Şer odaklarına millete karşı savaşanlara nasıl omuz omuza siper oldu. İşte o birlik ve beraberliği her daim korumak ve kollamak durumundayız. Muşlu dostlarımıza bu darbe gecesinin ilk saatlerinden 27. Gününe kadar meydanlarda sabahlayan kardeşlerimize minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Bu ovada inşallah yakın zamanda sulamaları ile birlikte buradaki gelir düzeyi çok iyi noktaya taşınacak. Yaşanabilir bir şehir inşa edilecek. Her günümüz bir önceki günden daha iyi olacak. Yeter ki beraberliğimizi birliğimizi koruyalım."

Toplantıya Belediye Başkan Vekili Aydın Özaslan, İl Başkanı Namık Ergün, Kadın Kolları Başkanı Gülay Balkaya ve diğer partiler katıldı.

Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

Muş-İzmir Uçak Seferleri

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title