Munzur Festivalinin Tarihi Belirlendi
Haberler » Güncel » Munzur Festivalinin Tarihi Belirlendi - Haber

Munzur Festivalinin Tarihi Belirlendi

Tunceli'de belediye ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Munzur Kültür ve Doğa Festivalinin.

Munzur Festivalinin Tarihi Belirlendi

'de belediye ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kültür ve Doğa Festivalinin. 28-31 Temmuz tarihlerinde yapılacağı bildirildi.


Tunceli Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Munzur Kültür ve Doğa Festivaline ilişkin düzenlenen toplantıların sona erdiği belirtildi.


Toplantı sonrasında tüm dostlarına Tunceli Belediye Başkanı 'un çağrıda bulunduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:


"Tunceli Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve yıl 16. düzenlenecek Munzur Kültür ve Doğa Festivali "dirliğimiz dirliğimizdir, dirliğimiz barışımızdır, doğama, kültürüme ve irademe dokunma" şiarıyla yapılacak. Dersim'e gelerek kültür, inanç, doğa ve geleneklerine sahip çıkma çağrısında bulunuyoruz. Bu yılki festivalimizde konser ve müzik dinletileri olmayacak, sadece kutsal mekanlara ziyaret ve paneller şeklinde gerçekleştireceğiz."


Toplantının ardından oluşturulan festival tertip komitesinin, bugün festival için Tunceli Valiliğine başvuruda bulunacağı kaydedildi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler