Mobil Giyim Bankası Yakın İlçelere de Hizmet Vermeye Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Mobil Giyim Bankası Yakın İlçelere de Hizmet Vermeye Başladı

AA - Haberler | Yerel
Mobil Giyim Bankası Yakın İlçelere de Hizmet Vermeye Başladı

Beyşehir Belediyesi tarafından uygulamaya konulan Mobil Giyim Bankası, Beyşehir'e bağlı mahallelerin ardından yakın ilçelerdeki ihtiyaç sahiplerine de hizmet vermeye başladı.

Beyşehir Belediyesi tarafından uygulamaya konulan Mobil Giyim Bankası, Beyşehir'e bağlı mahallelerin ardından yakın ilçelerdeki ihtiyaç sahiplerine de hizmet vermeye başladı.

Yaklaşık 6 ay önce belediyeye ait bir otobüsün gezici giyim bankası haline dönüştürülmesinin ardından başlayan yardım mesaisi, şimdi de Hüyük ilçesine bağlı taşra mahallelerinde devam ediyor.

Mobil Giyim Bankası, Hüyük ilçesine bağlı Köşk, Burunsuz, Çamlıca ve Selki mahallelerinde Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelerle buluştu. Otobüsü gezen vatandaşlar, hayırseverlerin bağışta bulunduğu kıyafetlerle ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, mobil giyim bankasını kurarken sadece Beyşehir ilçesi ile sınırlı tutmayacaklarını ifade ettiklerini hatırlatarak,  "Beyşehir Belediyesi olarak imkanlarımız çerçevesinde tıpkı Büyükşehir Belediyemiz gibi imkan buldukça etrafımızdaki belediyelere de yardım etmeye özen gösteriyoruz" dedi.

Beyşehir'e en yakın ilçeler olan Hüyük, Derebucak ve Seydişehir'le kardeş belediyecilik çerçevesi içerisinde birliktelik ve yakın temas içerisinde olduklarını dile getiren Özaltun, "Bizim yaptığımız aslında, aracılık etmek, yani zenginden alıp fakire dağıtmak. Amacımız, burada birlik ve beraberliğin, kardeşliğin, paylaşımın ne kadar önemli ve güzel olduğunu gösterebilmek. Bugünlerde artan terör olayları ile zor bir sınavdan geçen ülkemizde, bu tür sosyal yardımlaşmalar, paylaşımların önemine bu vesile ile de dikkati çekmek istiyoruz" diye konuştu.

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Şahin de Başkan Özaltun'a Mobil Giyim Bankası'nı Hüyüklü ihtiyaç sahibi ailelerin hizmetine sunmasından dolayı teşekkür etti.

Bu tür çalışmaların hem güzel bir örnek hem de daha fazla birliktelik ve hizmete vesile olacağını anlatan Şahin, "Biz her zaman halka hizmeti hakka hizmet olarak kabul eden belediye başkanları olarak yürütülen bu tür çalışmaları devam ettireceğiz" dedi.

Özaltun ve Şahin, daha sonra Hüyük'te çocuklara top hediye etti.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500