Milli Takım'ı Büyükşehir'in Okçuları Sırtladı

Milli Takım'ı Büyükşehir'in Okçuları Sırtladı

Takımımıza derece getiren atışlar İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcularından geldi.

Milli Takım'ı Büyükşehir'in Okçuları Sırtladı

Türkiye Okçuluk Milli Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'nda bronz madalya elde ederken, takımımıza derece getiren atışlar İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcularından geldi. Kalifikasyonda takımımız adına en iyi dereceleri elde eden Yağız Yılmaz ve Begül Löklüoğlu, finalde ülkemizi başarıyla temsil etti.

Okçuluk Milli Takımımız, Amsterdam'da yapılan Avrupa Şampiyonası'nda takım halinde üçüncü olurken, bu başarıda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iki sporcusunun imzasının bulunması İzmirliler adına ikinci bir gurur kaynağı oldu.
Bayanlarda Natalia Nasaridze, Damla Ergin, Begül Löklüoğlu, erkeklerde Kerem Kırsever, Sermat Çınar ve Yağız Yılmaz'dan oluşan ay-yıldızlı ekibimiz, Amsterdam'da önce kalifikasyona çıktı. Kalifikasyonda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iki sporcusu başarılı atışlarıyla ön plana çıktı. Erkeklerde 651 puana ulaşan Yağız Yılmaz, bayanlarda 630 puan alan Begül Löklüoğlu, finallerde Türk Milli Takımı'nı temsil etmeye hak kazandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesporlu Yağız Yılmaz-Begül Löklüoğlu'dan oluşan Türk Milli Takımı, 1. turda İspanya, 2. turda İngiltere milli takımlarını yenerek 3. tura yükseldi. Bu turda Polonya'ya kaybeden Yağız-Begül ikilisi, son olarak İsviçre ekibini mağlup ederek Avrupa 3.'sü unvanını Türkiye'ye getirmeyi başardı. Şampiyonada ilk iki sırayı İtalya ve Polonya takımları elde etti.
İzmir Büyükşehir Belediyesporlu okçular, bu sonuçlara rağmen 2012 Londra Olimpiyatları'na katılma vizesini Ogden'deki şampiyonaya bıraktı. Antrenör Cumhur Yavaş, 18-24 Haziran tarihleri arasında ABD'de düzenlenecek Takım Kota Yarışması'na son anda bireysel kategorinin de eklendiğini söyleyerek, "Olimpiyat şansımız halen devam ediyor. Okçularımız, Amsterdam'da ne kadar forma olduklarını gösterdiler. Ogden'den olimpiyat vizesiyle döneceğimize inanıyorum" diye konuştu.