Milletvekili Göktaş: "Trabzonspor Üzerinde Oyunlar Oynanmaktadır'

Milletvekili Göktaş: "Trabzonspor Üzerinde Oyunlar Oynanmaktadır'

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, Trabzonspor-konyaspor Maçı Öncesi Hüseyin Avni Aker Stadı'nda Yaptığı Basın Açıklamasında, 'Son Bir Yıl İçinde Trabzonspor Üzerinde Adeta Oyunlar Oynanmaktadır' Dedi

Milletvekili Göktaş:

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, Trabzonspor-Konyaspor maçı öncesi Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yaptığı basın açıklamasında, ''Son bir yıl içinde Trabzonspor üzerinde adeta oyunlar oynanmaktadır'' dedi

Maç öncesi stadın kenarına yerleştirilen masada basın açıklaması yapmak için hazırlık yapan Göktaş'ın yanına gelen Futbol Federasyonu (TFF) yetkilileri, burada izinsiz bir şekilde basın açıklaması yapamayacağı yönünde uyarıda bulundular.

Göktaş'ın milletvekili olduğunu ve basın açıklaması yapmayı burada uygun gördüğünü ifade etmesi üzerine TFF yetkilileri, Trabzonspor Kulüp yetkilileri ile görüştükten sonra Göktaş'ın açıklamalarını not tuttular.

Kemalettin Göktaş, ilk kez bir siyasetçinin bir taraftar olarak açıklama yaptığını belirterek, ''Futbol burada oynanıyor. Futbolla ilgili her şeyin burada çözümlenmesi gerekir. Ancak son bir senedir futbolla ilgili alışılmadık gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmeler spor kamuoyunu fevkalade üzmektedir. Maça gelen taraftarlar takımının galibiyetini görüp moral depolamak, stres atmak ister. Ancak değil stres atmak öfkeyle evlerine dönüyorlar'' diye konuştu.

''Son bir yıl içinde Trabzonspor üzerinde adeta oyunlar oynanmaktadır'' diyen Göktaş, birçok maçta Trabzonspor'un hakkının gasp edildiğini spor kamuoyunun bildiğini öne sürdü.

Göktaş, Sivasspor maçından sonra Trabzonspor'da bir kaos yaşandığını ifade ederek, ''Maçın bitimine 30 saniye kala hakem tarafından maçın tatil edilmesi, güvenlik sağlanmasına rağmen maçın oynanmaması ve 45 gün süre geçmesine rağmen sonucunun açıklanmamasıyla, Trabzonspor adeta linç edilmiş ve Trabzonspor 3-0 hükmen mağlup sayılmıştır'' dedi.

Bir siyasetçi, bir taraftar olarak açıklama yaptığını belirten Göktaş, şunları söyledi:

''Trabzonspor'a karşı yapılan hareketler, Trabzon'un damarına basıyor ve bu damara basma sonucu Trabzonlunun canı acıyor. Önümüzde telafisi mümkün olmayan bir takım sonuçlar geleceğinden endişe duyuyorum. Futbolu yönetenlere buradan sesleniyorum. Lütfen sorumluluğunuzun bilincinde olun. A takıma, B takıma verilen cezalarla bu sorunlar çözülmüş olmuyor. Sorun yapılan haksızlıkların önlenmesiyle çözülür. Hiç kimse Trabzonspor taraftarını agresiflikle suçlamayamaz. Trabzonspor taraftarı sadece haksızlığa tahammül edemez. Dünya Fair Play Büyük Ödülü'nü Hilal kızımız almıştır. Trabzonlunun genlerinde yardımseverlik vardır. Hakemlere de seslenmek istiyorum. Lütfen baskı altında kalmayın. Hepsinin pırıl pırıl olduğu kanaatindeyim, ama sizleri etkileyen gruplar varsa bunların etkisi altında kalmayın. Lütfen futbolcuların alın terinin çalınmasına sebep olmayın.''

Federasyonun güvenilirliğini kaybettiğini iddia eden Göktaş, ''Federasyonun yapacağı ilk iş bu görevi bırakmaktır. Ya da çıkıp 'Artık yanlış yapmayacağım' diye bir deklarasyon yayınlamalıdır. Eğer 'Ben yapıyorum da hakemler yapamıyor' diyorlarsa, yabancı hakemleri davet ederek maçları yönettirsinler'' şeklinde konuştu.