Millet Partisi Haberleri

Millet Partisi haber, Millet Partisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Millet Partisi - 02.07.2021
İnegöl'de örnek buluşma
Yapılan davete; AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Kemal Torun, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Aytekin Torun, İyi Parti İlçe Başkanı İsmail Karaman, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, Deva Partisi İlçe Başkanı Kani Ahmet Erbay, Millet Partisi İlçe Başkanı Şaban Ek, Yeniden Ferah Partisi İlçe Başkanı İlhan Baykan, Demokrat Parti İlçe Başkanı Murat Balakuş, Bağımsız Türkiye Partisi İlçe Başkanı Necmettin Yüksel, Vatan Partisi İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Ferah, Demokratik Sol Parti İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar ile Memleket Partisi İlçe Başkanı Yasemin Soydan katılım gösterdi.
Millet Partisi - 13.04.2021
AYM'nin 11 siyasi partinin mali denetimlerine ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, Yüksek Mahkeme, Milli Mücadele Partisi, Türkiye Sosyalist İşçi Partisi ve Muhafazakar Yükseliş Partisinin 2017, Emekçi Hareket Partisi, Güven Adalet ve Aydınlık Partisi, Emek Partisi, Kadın Partisi, Millet Partisi, Liberal Demokrat Parti ve Genç Parti'nin 2018, Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin ise 2017 ve 2018 yıllarına ait mali denetimlerini yaptı.
Millet Partisi - 23.11.2020
Millet Partisi Ilgın İlçe Başkanı Kale, güven tazeledi
Millet Partisi Ilgın İlçe Başkanlığı 10. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.
Millet Partisi - 19.07.2020
Haftanın tarihine bakış
1948- Mareşal Fevzi Çakmak'ın fahri başkanlığını yaptığı Millet Partisi kuruldu.
Millet Partisi - 08.02.2020
MHP Genel Sekreteri Büyükataman: "Bugün, Türk milleti için hayati bir dönüm noktası olan MHP'nin...
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP kurulma dönemine ışık tutan bir yazı kaleme aldı. Türk siyasetinde geçen 51 yılı aktaran Büyükataman, "İlhamını üç bin yıllık Türk medeniyet tasavvurundan alan, felsefesini Orhun Anıtlarında somutlaştıran Türk Milliyetçiliği anlayışının modern fikir hareketi hüviyeti kazanması, 19'uncu yüzyılın ikinci yarısında gerçekleşmiştir. Türk Milliyetçiliğinin bir kadro ve fikir partisi yapısına dönüşerek siyasi hayatımızdaki güzide yerini alması Milliyetçi Hareket Partisiyle mümkün olmuştur. 1948'de Millet Partisi'yle başlayan doğuş, Cumhuriyetçi Millet Partisi ve Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisiyle doğruluşa, buradan da Milliyetçi Hareket Partisine adım adım, aşama aşama, perde perde ulaşmıştır.
Millet Partisi - 08.02.2020
MHP'li Büyükataman'dan partisinin kuruluşunun 51. yılı mesajı Açıklaması
Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, 1948'de Millet Partisiyle başlayan doğuşun, Cumhuriyetçi Millet Partisi ve Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisiyle doğruluşa, buradan da Milliyetçi Hareket Partisine adım adım ulaştığını belirtti.
Millet Partisi - 08.02.2020
MHP siyasette 51 yılı geride bıraktı
1969 yılının 8-9 Şubat tarihlerinde Adana'da yapılan büyük kurultayla Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi (CMKP) olan adını Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olarak değiştiren parti, amblemini "üç hilal" olarak seçti.
Millet Partisi - 11.10.2019
"Ünlülerin okulu" Afyon Lisesi 125 yıldır eğitim veriyor
"Ünlüler Okulu" olarak da bilinen lisenin mezunları arasında, Türkiye Cumhuriyeti 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, eski Genelkurmay başkanları emekli orgeneraller İlker Başbuğ ve İsmail Hakkı Karadayı, sinema yönetmeni Yücel Çakmaklı, ses sanatçıları Emel Müftüoğlu ve "Neco" olarak da bilinen Nejat Sesyılmaz, emekli Korgeneral Hasan Kundakçı, eski Sağlık Bakanı Halil İbrahim Özsoy, eski Maliye eski Bakanı İsmet Attila, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, eski Ulaştırma Bakanı Arif Demirer, Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, gazeteci-yazar Selahattin Duman, TRT spor spikeri Tansu Polatkan'ın yanı sıra pek çok siyasetçi, hukukçu ve sanatçılar yer alıyor.
Millet Partisi - 14.07.2019
Haftanın tarihine bakış
1948- Mareşal Fevzi Çakmak'ın fahri başkanlığını yaptığı Millet Partisi kuruldu.
Millet Partisi - 09.04.2019
Milli Mücadelenin Sembol İsmi: Mareşal Fevzi Çakmak
Siyasi yaşamı Mareşal Fevzi Çakmak, askeri hayatı sona erip emekli olduktan sonra 1945'te çok partili hayata geçilmesiyle Demokrat Parti'nin kurulmasına destek verdi. 1946 seçimlerinde İstanbul milletvekili olarak parlamentoya giren Fevzi Çakmak, bir süre sonra parti içinde çıkan anlaşmazlıklar neticesinde Demokrat Partiden ayrılarak, Millet Partisi'ne geçti ve bu partinin onursal başkanlığını yaptı.
Millet Partisi - 02.02.2019
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın: "Türkeş ve Merhum Dava Arkadaşları Milli Mücadele Kuşağı...
"MHP'nin fikir noktası milli mücadeledir" Yalçın, "Liderimiz Devlet Bahçeli yaptığı bir konuşmasında, 'Partimiz 50 yaşında, siyasetimiz 71 yaşında ancak davamız fikrimiz Türklükle eş zamanlı olarak ortay çıkmıştır' dedi, çok doğru bir tespit. 71'e burada atıf yapılmasının sebebi 1948 yılında Millet Partisi'nin kuruluşudur.
Millet Partisi - 29.11.2018
Siyasi Parti Mali Denetimleri
Anayasa Mahkemesinin Güçlenen Türkiye Partisi, Engelsiz Yaşam Partisi, Genç Anadolu Partisi, Emek Partisi, Millet Partisi, Ezilenlerin Sosyalist Partisi ve Sosyalist Demokrasi Partisinin 2013 ve 2014 yıllarına ait mali denetimlerine ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
Millet Partisi - 25.06.2018
AK Parti Trabzon'da Milletvekili Sayısını 4'e Düşürdü
1995 seçimlerinde birinci parti olarak çıkan ve 16 Ocak 1998'de Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılan Refah Partisi ise Trabzon'da 19. ve 20. dönem seçimlerinde 5 tane milletvekili çıkarabildi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ise Trabzon'da 21. 23. 24. ve 25. dönem seçimlerinde toplam 5 tane milletvekili çıkarabildi. Demokratik Sol Parti (DSP) 2 tane milletvekili çıkarırken, Milli Selamet Partisi de 2 tane milletvekilini meclise gönderdi. Halkçı Partisi 1983 yılında gerçekleştirilen 17. dönem milletvekili seçimlerinde 2 milletvekili çıkarırken, Milliyetçi Demokrasi Partisi, Fazilet Partisi ve Millet Partisi birer milletvekili çıkartabildi.
Millet Partisi - 04.03.2018
MHP'li Tanrıkulu: Koalisyon ile İttifak Ayrı Konulardır
MHP İzmir Milletvekili Tanrıkulu, MHP'li eleştirenlerin kendi aralarında ittifak temelleri attığını iddia etti ve CHP-HDP-İP ve SP'nin gizli toplantılar yaptığını ileri sürdü. Tanrıkulu, şöyle konuştu: "CHP öncelikle tarihi ile yüzleşmelidir. 1960'lı yıllarda Demokrat Parti ile sandıkta başa çıkamayacağını anlayan CHP, o dönemde geniş çaplı bir siyasi ittifak oluşturmanın peşine düşmüştür. Bu kapsamda CKMP (Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi) ile Demokrat Partiye karşı güçlü bir ittifak oluşturmak adına görüşmeler yapmışlardır.
Millet Partisi - 05.02.2018
Haftanın Tarihine Bakış
Türk kadını seçilme hakkını ilk kez 8 Şubat 1935'teki milletvekili seçimlerinde kullandı, Meclis'e 18 kadın milletvekili girdi. Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'nin adı ise 9 Şubat 1969'da "Milliyetçi Hareket Partisi" olarak değiştirildi ve genel başkanlığa Alparslan Türkeş seçildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Millet Partisi Haberleri | Millet Partisi Haber - Haberler - Millet Partisi haberleri, son dakika millet partisi haber ve gelişmeleri burada. KKTC Cumhuriyet Meclisinin yeni yasama yılı törenle başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 14:27:06. #1.16#

title