Mike Pompeo Haberleri

Mike Pompeo haber, Mike Pompeo son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mike Pompeo - 27.10.2020
Son dakika haberleri | Pompeo'dan Aliyev ile Paşinyan'a "ateşkes" telefonu
Son dakika haber... Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile görüşen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, liderlere "taahhüt ettikleri ateşkese uymaları" çağrısında bulundu.
Mike Pompeo - 27.10.2020
ABD, Çin'e karşı Hindistan'la iş birliğini artırıyor
ABD'deki başkanlık seçimlerine sayılı günler kala Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Savunma Bakanı Mark Esper, ABD'nin Çin'i çevreleme stratejisinin parçası olarak Hindistan'da bulunuyor.
Mike Pompeo - 26.10.2020
Çin, ABD'li medya organlarının ülkedeki faaliyetleriyle ilgili bildirim yapmasını istedi
Pekin yönetiminin adımı, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun 5 gün önce, ABD'de faaliyet gösteren 5 Çinli medya kuruluşunu "yabancı misyon" olarak tanımlamasının ardından geldi.
Mike Pompeo - 26.10.2020
Çin, ABD merkezli 6 medya kuruluşuna operasyonlarını rapor etmeleri için 7 gün süre verdi
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'de yayın yapan Çin merkezli 6 medya kuruluşunu geçtiğimiz günlerde yabancı misyon olarak tanıdıklarını açıklamıştı.
Mike Pompeo - 26.10.2020
ABD'den Libya'daki ateşkes anlaşmasına destek
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yaptığı yazılı açıklamada, ateşkesin kalıcı olmasını ve tarafların taahhütlerini yerine getirmesini umduklarını belirtti.
Mike Pompeo - 26.10.2020
Son dakika haberleri: Sudan hükümetinden ABD ve İsrail ile normalleşme açıklaması
Açıklamada şunlar kaydedildi: "Sudan'ın terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkartılması, ülkenin uluslararası finans kurumlarıyla çalışmaya başlaması, kalkınmaya yönelik hibelerden ve küresel yardımlardan tam olarak yararlanmasına imkan tanıyor, altyapı, tarım ve sanayi sektörlerini geliştirmek, ülkenin zenginliklerinden tam olarak yararlanmak için adil ve şeffaf sözleşmelere uygun küresel finansal yatırımların geri dönüşü için güçlü bir sinyal gönderiyor. ABD'nin kararı, banka transferlerini kolaylaştıracak, bankacılık kısıtlamalarını kaldıracak, küresel bankacılık sistemine dönüşe olanak tanıyacak, Sudanlılara dünya çapında seyahat özgürlüğü getirecek. Sudanlılara yasaklanan tüm teknik ve teknolojik ürünlere doğrudan aracısız erişime izin verecek." Normalleşme konusunda son kararı henüz kurulmamış meclis verecek ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'un geçen ağustosta Hartum'u ziyaretinde Sudan'ın adının terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkartılması için İsrail ile normalleşmeyi şart koştuğu aktarılan açıklamada, Başbakan Abdullah Hamduk hükümetinin, iki meselenin birbirinden ayrılması gerektiğini belirterek bu şartı reddettiği ve Sudan'ın gerekli şartları yerine getirdiğinde bu listeden çıkartılmasını istediği ifade edildi.
Mike Pompeo - 25.10.2020
Son dakika haberi: Azerbaycan ile Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaşmaya vardı
Cuma günü ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirmiş ve Dağlık Karabağ sorununun çözümü noktasında diplomatik çabalarını sürdürecekleri mesajını vermişti.
Mike Pompeo - 25.10.2020
ABD'den Sudan'a 81 milyon dolarlık insani yardım
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yazılı açıklama yaparak, Sudan'daki insani krizle mücadele için 81 milyon dolar yardım göndereceklerini duyurdu.
Mike Pompeo - 24.10.2020
Son dakika: ABD'li Demokrat vekillerden Pompeo'ya "Gazze'ye insani yardımlar serbest bırakılsın" çağrısı
Son dakika gündem haberi: ABD Temsilciler Meclisi üyesi 38 vekil, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya bir mektup yazarak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının giderek arttığı Gazze'ye insani ve tıbbi yardımların serbest bırakılması çağrısında bulundu.
Mike Pompeo - 24.10.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
"Karabağ meselesinin de çözülmesini isteselerdi bir günde çözerlerdi" ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Azerbaycan-Ermenistan çatışmasına yönelik değerlendirmelerinin hatırlatılması üzerine Kurtulmuş, şunları kaydetti: "Keşke Amerikan Dışişleri Bakanı, 33 yıldır devam eden Ermenistan'ın Karabağ işgaliyle ilgili de tarafsız bir şey söylemiş olsaydı.
Mike Pompeo - 24.10.2020
ABD ile AB'den Çin'e karşı ortak diyalog mekanizması
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Çin ile ilgili meselelerin daha yakından takip edilmesini ve bu konuda ortak politikalar geliştirilmesini öngören bir diyalog sürecinin ilk adımını attı.
Mike Pompeo - 23.10.2020
Hamas, ABD'nin Filistinli tutuklu Ahres konusunda İsrail'e verdiği desteği "zorbalık" olarak değerlendirdi
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, dün düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in Ahres konusunda neyi uygun görüyorsa yapma hakkına sahip olduğunu söylemişti.
Mike Pompeo - 23.10.2020
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ile bir araya geldi
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile bir araya geldi.
Mike Pompeo - 23.10.2020
Son dakika haber! İran'dan ABD yaptırımlarına karşı hamle: ABD'nin Bağdat Büyükelçisi yaptırım listesine alındı
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, dün yaptığı yazılı açıklamada, İran'ın Bağdat Büyükelçisi İrec Mescidi'nin, terörle mücadelede uygulanan 13224 nolu Başkanlık Kararnamesi kapsamında yaptırım listesine alındığını duyurmuştu.
Mike Pompeo - 23.10.2020
Son dakika haberi | ABD'de Karabağ zirvesi: Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri Bakanı Washington'a gidiyor
Son dakika dünya haberi... Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerilim sonrasında ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını Washington'a davet etti.
Mike Pompeo - 23.10.2020
Hamaney'in "ABD'nin Irak'taki çıkarlarına yönelik saldırıları durdurma talimatı verdiği" iddia edildi
Haberde, Irak'ta ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ev sahipliği yapan üsler ve lojistik destek konvoylarının son aylarda neredeyse her gün roketler, patlayıcılar ve bazen de doğrudan silahlı saldırılarla hedef alındığına dikkati çekildi. Bu saldırılar önemli kayıplara yol açmasa da Irak ve ABD hükümetlerinin endişe duyduğu ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Iraklı yetkililerle görüşmesinde saldırıların durdurulmaması halinde Bağdat Büyükelçiliğini kapatmakla tehdit ettiği belirtildi.
Mike Pompeo - 23.10.2020
ABD İran'ın Bağdat büyükelçisi ve iki Hizbullah yetkilisine yaptırım uygulayacak
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yaptığı yazılı açıklamada, kararın, terörle mücadelede uygulanan 13224 nolu Başkanlık Kararnamesi kapsamında alındığını bildirdi.
Mike Pompeo - 22.10.2020
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ve Sudan Başbakanı Hamduk görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Sudan Başbakanı Abdullah Hamduk, yaptıkları telefon görüşmesinde, ABD Başkanı Donald Trump'ın Sudan'ı "Terörü Destekleyen Ülkeler" listesinden çıkaracaklarına yönelik açıklamasını ele aldı.
Mike Pompeo - 22.10.2020
ABD'den Arakanlı mültecilere 200 milyon dolar ilave yardım
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ülkesinin 2020 mali yılında Arakanlı Müslüman mülteciler için 200 milyon dolar yeni insani yardım yapacağını duyurdu.
Mike Pompeo - 22.10.2020
Son dakika haberleri... ABD'den Nijerya'daki göstericilere yönelik şiddete tepki
Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yayımlayan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Nijerya yönetimine şiddetten sorumlu olan kişilerin cezalandırılması çağrısı yaptı.
Mike Pompeo - 22.10.2020
Son dakika haberleri... Küresel organik kriz ve ABD-Çin rekabetinin trajedisi
Kissinger, o makalesinde ABD-Çin ilişkilerinin "çatışmaya" dönük bir işaret verdiğini kabul etse de bunun sadece bir "tercih" meselesi olduğunu belirtmiş ve iki ülke arasındaki "üstünlük" mücadelesinin kaçınılmaz olduğunun altını çizerek bunun çözümü için mantıklı ve diplomatik bir çerçeve oluşturulması gerektiğini önermişti. Kissinger ayrıca iki ülke arasında bir çatışma yaşanma ihtimalinin düşük olduğunu vurgulamıştı. Oysa "çatışma" konusundaki fikirlerinin bugün değiştiği görünüyor. Kissinger'ın son dönemde çatışma uyarılarında bulunması ve eleştirilerini yoğunlaştırmasının ardında yatan nedenlerden biri diğeri ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun geçtiğimiz Temmuz ayında 70'li yıllarda Çin ile yumuşama (détente) yaklaşımı içine giren Nixon yönetimi ve dolayısıyla Kissinger'ı hedef alan konuşması.
Mike Pompeo - 22.10.2020
Çin'den 6 Çinli medya kuruluşunu daha "yabancı misyon" olarak tanımlayan ABD'ye tepki
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, basına yaptığı açıklamada, yabancı misyon olarak tanıdıkları 6 medya şirketinin, "yabancı bir hükümet tarafından büyük ölçüde veya etkin şekilde kontrol edildiğini" belirtmiş ve alınan kararla amacın, ABD'deki "Çin komünist propaganda çabalarının" önüne geçmek olduğunu ifade etmişti.
Mike Pompeo - 22.10.2020
Sudan da İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi kararı aldı
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da dün verdiği basın brifinginde, ABD'li terör kurbanları ve aileleri için Washington yönetiminin talep ettiği 335 milyon doları ödemesinin ardından Sudan'ı terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkarma işlemlerine başladıklarını açıklamıştı.
Mike Pompeo - 21.10.2020
İsrail medyası: İsrail'e ait uçak direkt uçuşla Hartum'a gitti
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da bugün verdiği basın brifinginde, ABD'li terör kurbanları ve aileleri için Washington yönetiminin talep ettiği 335 milyon doları ödemesinin ardından Sudan'ı "terörü destekleyen ülkeler" listesinden çıkarma işlemlerine başladıklarını duyurmuştu.
Mike Pompeo - 21.10.2020
Pompeo'dan Dağlık Karabağ için "dış müdahalelerin durdurulması" çağrısı
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ermenistan'ın işgal altında tuttuğu Dağlık Karabağ'daki çatışmalara ilişkin dış müdahalelerin durdurulması çağrısında bulundu.
Mike Pompeo - 21.10.2020
Ukrayna'dan "siber aygıtları kötü niyetli kullandığı" gerekçesiyle Rusya'ya baskı çağrısı
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD, Ukrayna ve diğer ülkelere yönelik siber saldırı düzenledikleri gerekçesiyle Rus askeri istihbaratına (GRU) bağlı 6 yetkili hakkında dün suç duyurusunda bulunduklarını açıklamıştı.
Mike Pompeo - 20.10.2020
ABD ve BAE'den "Stratejik Diyalog Çalışması"
Bir süredir planlanan ABD-BAE Stratejik Diyaloğu'nun sanal lansmanı ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve BAE Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Abdullah bin Zayid Al Nahyan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Mike Pompeo - 20.10.2020
Rusya, Yeni START anlaşması kapsamında ABD ile nükleer savaş başlıklarını "dondurmaya" hazır
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Yeni START anlaşmasının uzatılmasına hazır olduklarını 14 Ekim'de belirtmişti.
Mike Pompeo - 20.10.2020
ABD'den 6 Rus askeri istihbaratçıya siber saldırı suçlaması
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD ve diğer ülkelere yönelik siber saldırı düzenledikleri gerekçesiyle Rus askeri istihbaratına (GRU) bağlı 6 yetkili hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.
Mike Pompeo - 19.10.2020
ABD'den 6 şirkete "İran ile iş birliği" yaptırımı
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, alınan yaptırım kararına ilişkin yazılı bir açıklama yayımladı.
Mike Pompeo - 19.10.2020
Pompeo, Lübnan Cumhurbaşkanı Avn ile görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile yaptığı telefon görüşmesinde Lübnan'ın İsrail ile ortak deniz sınırları konusunda müzakerelere başlamasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.
Mike Pompeo - 19.10.2020
ABD ve BAE "Stratejik Diyalog Çalışması" altında kapsamlı iş birliği başlatıyor
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Stratejik Diyalog Çalışması" kapsamında, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Abdullah bin Zayid Al Nahyan ile bir araya gelecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mike Pompeo Haberleri | Mike Pompeo Kimdir - Haberler - Mike Pompeo haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mike Pompeo kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri | Pompeo'dan Aliyev ile Paşinyan'a ateşkes telefonu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 19:13:24. #1.15#
title