Metin Alper kimdir? Nereli, kaç yaşında, mesleği ne? Metin Alper'in hayatı ve biyografisi - Haberler
Haberi Paylaş

Metin Alper kimdir? Nereli, kaç yaşında, mesleği ne? Metin Alper'in hayatı ve biyografisi

Haberler.com - Haberler | Gündem
Metin Alper kimdir? Nereli, kaç yaşında, mesleği ne? Metin Alper'in hayatı ve biyografisi

Vatandaşlar tarafından merak edilen isimler arasında Metin Alper geliyor. Peki, Metin Alper kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, mesleği ne? Metin Alper'in hayatına ve biyografisine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Metin Alper kimdir? Metin Alper'in hayatı ve biyografisine yazımızdan erişebilirsiniz.

METİN ALPER KİMDİR?

Metin Alper, 1970 yılında Konya'da doğdu, İlk ve Orta öğrenimini Aksaray ilinde Selçuk İlkokulu ve Gazipaşa İlköğretim Okulu'nda tamamladıktan sonra 1984 yılında Ankara Polis Koleji'ne girdi. 1988 yılında Polis Akademisi'ne geçti. 1992 yılında Komiser Yardımcısı olarak mezun olduktan sonra 20. Dönem İç Güvenlik ve Özel Hareket Kursunu bitirerek Ardahan ilinde Özel Harekat Şube Müdür vekili olarak göreve başladı.

Metin Alper doğum tarihi : 1970

Metin Alper kaç yaşında : 50 yaşında

Metin Alper nereli : Konya

1995 Nisan döneminde 243. dönem Yedek subay olarak askerlik hizmetine Tuzla Piyade Okulunda başladı. 1996 yılı Temmuz ayında Teğmen rütbesi ile Van Özalp 2.Jandarma sınır taburundan terhis oldu.

1996-1998 yılları arasında Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şube Müdürlüğünde görev yaptı. 1998 yılında Osmaniye Emniyet Müdürlüğüne atanan Alper, Osmaniye'de Özel Hareket Şube Müdürlüğünde görev aldı.

1999 yılında Misyon Koruma Sınavını kazanarak T.C. Bişkek Büyükelçiliğinde 2002 yılına kadar Ataşe olarak görev aldı. 2002 yılından itibaren Osmaniye ilinde sırayla Kaçakçılık ve Organize Şuçlar Şube Müdür Vekili, Personel Şube Müdür Vekili, Asayiş Şube Müdürü ve en son olarak da Kadirli ilçe Emniyet Müdürlüğü görevi yaptı.

Alper buradaki görevinden sonra 2007 yılında Sivas Trafik Tescil Denetleme ve Şube Müdürü olarak atandı. 2010 yılında Birleşmiş Milletler Doğu-Timor misyonuna katılarak Türk Polis Kontenjanında 1.5 yıl süreyle görev aldı.

2013 Mayıs ayında Afganistan – Kabil'de bulunan NATO- ISAF misyonunda 8 ay süreyle NATO Komutanı Orgeneral Joseph Dunford'un Polis Danışmanlığı görevini yürüttü.

25 Aralık 2013 itibariyle de İstanbul'da Önleyici Hizmetler ve Güven Timlerinden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. İstanbul'da Koruma Şube Müdürlüğünden , Trafik Şube Müdürlüğünden ve Gaziosmanpaşa İlçesinden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

14 Nisan 2016 tarihinde Afganistan Mezar-ı Şerif'te bulunan NATO Kararlı Destek Misyonda Kıdemli Polis Danışmanı olarak görev yaptı. 26.10.2016 tarih ve İçişleri Bakanlığının 2016/759 sayılı kararnamesi ile Adıyaman İl Emniyet Müdürü atanarak 29.10.2016 tarihinde Adıyaman ilinde göreve başlamıştır.

Kezban Alper ile evli olan Metin Alper Saniye Şeyma, Ahmet Bahadır ve Zeynep Zülal'in babasıdır. İyi derecede Rusça ve İngilizce bilmektedir.

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (17)
Eynesil Şahbaz:Saygı değer Metin Alper müdürüm; vatan bekçisidir.Personelini çok sever ve iyi organize eder.Trabzon için büyük bir şanstır.İlerde büyük illeri ( İstanbul,Ankara,İzmir) gibi yönetecektir.Bunu zaman gösterir bize. Cevap Yaz 6 0 Yayından Kaldır
ZAMAN BULUYORSA NE MUTLU:Eğer video ve fotoğraf çekimi ile şiir okumak ve nutuk çekmekten zaman buluyor da, teşkilatını ve personelini ve ilin durumunu anlayıp organize edebiliyorsa, yani dediğin gibiyse, dünya yeni bir döneme giriyor demektir. 0 8 Yayından Kaldır
Allah İbrahim çıtırık İbrahim çıtırık:Müdürüm seni seviyoruz ve yanındayız saygılar Cevap Yaz 7 0 Yayından Kaldır
Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title