Ağustos'ta İstanbul kasıp kavrulacak! Çöl sıcakları kapıya dayandı - Haberler
Haberi Paylaş

Ağustos'ta İstanbul kasıp kavrulacak! Çöl sıcakları kapıya dayandı

AA / Zeynep Rakipoğlu - Haberler | Güncel

İstanbul'da Ağustos aylarında etkili olması beklenen sıcaklar, kapıya dayandı. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre hava sıcaklıklarının 4 ila 8 derece arasında artması bekleniyor.

Türkiye'nin çeşitli illerinde orman yangınları tehlikesi sürerken, hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte olası orman yangınlarına karşı da temkinli olunması uyarısında bulunuyor. Ormanlık alan yangını açısından potansiyel tehlikedeki illerimizden biri olan İstanbul'da ise Ağustos ayında beklenen sıcaklar kapıya dayandı.

Marmara Bölgesi'nde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, bölgede hava sıcaklıklarının artması bekleniyor.

Bölgede, sıcaklıkların hafta boyunca mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının İstanbul'da 34-38, Yalova'da 30-32, Tekirdağ'da 31-32, Sakarya ve Kocaeli'nde 37-39, Kırklareli'nde 36-40, Edirne'de 38-41 derece civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Hafta boyunca bölgede etkili olması beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle öğle saatlerinde (11.00-16.00 saatleri arasında) başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların, sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Ağustos'ta İstanbul kasıp kavrulacak! Çöl sıcakları kapıya dayandı
AA / Zeynep Rakipoğlu - Son Dakika Haberleri
500