Mesut Uçakan Haberleri

Mesut Uçakan haber, Mesut Uçakan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mesut Uçakan - 13.9.2020
"Suveyda" filminin görme engelli ozanı hem rol aldı hem de müzik yaptı
Ulusal bir televizyon kanalındaki yetenek programında güçlü hafızasıyla dikkati çeken Kayserili görme engelli Ersin Çimen, ünlü yönetmen Mesut Uçakan'ın kentte çektiği "Suveyda" filiminde hem bir ozanı canlandırdı hem de filmin müziğini yaptı.
Mesut Uçakan - 23.8.2020
Yönetmen Yücel Çakmaklı kabri başında anıldı
Tunç, tecrübeli yönetmenin bugünün sinemasına da örnek olan eserleri perdeye taşıdığını ifade ederek, şunları söyledi: "Allah'ın rızasına uygun, emrettiği istikamette işler yapana, Allah da alemi ve dünyayı hizmetçi kılar. Hiç bir şeyi yokken Türk sinemasının en büyük bütçeli filmlerini çeken biri oldu. Bu Allah'ın rızasına ve milletin beklediğine, hasretine uygun filmler yapmasındandır. Hiçbir şekilde diğer sinemacılar gibi vesayetçi, dışarıdan birtakım etkiler altında kalan, ödüller ve festivaller peşinde koşan bir insan olmadı." "Hiç kimsenin aleyhine konuşmazdı" Yönetmen ve yapımcı Mesut Uçakan, tanıştıkları yaklaşık 30 yıl boyunca çeşitli vesilelerle bir araya geldiklerini belirterek, "Sıkıştığımızda hep ona danıştık.
Mesut Uçakan - 10.8.2020
Son dakika haber! Millet Bahçesi'nde kültür sanat etkinlikleri düzenlendi
Etkinlikler kapsamında 8 Ağustos'ta yönetmenliğini Mesut Uçakan'ın yaptığı "Reis Bey" filmi ile başlayan programın ardından 9 Ağustos'ta sergilenen Seçkin Bayramoğlu'nun "Nasip" isimli meddah hikayesi minik izleyicilere kahkaha dolu bir akşam yaşattı.
Mesut Uçakan - 18.7.2020
"12 Punto TRT Senaryo Günleri" ödülleri sahiplerini buldu
TRT Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Alcan, TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven ve Eurimages Türkiye Temsilcisi Zülfikar Kürüm'ün yanı sıra ödül törenine, sinema dünyasından Reha Erdem, Tayfun Pirselimoğlu, Atalay Taşdiken, Burak Çevik, Reis Çelik, Zeynep Atakan, Mesut Uçakan, Nazif Tunç, Tarık Tufan, Halil Kardaş ile çok sayıda kişi katıldı.
Mesut Uçakan - 14.7.2020
"Bu film yakın tarihi tekrar gözden geçirmemizi sağlayacak"
Yapımcılığını ve yönetmenliğini Mesut Uçakan'ın üstlendiği "Suveyda" filminden görsel paylaşıldı.
Mesut Uçakan - 7.6.2020
Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi açıldı
Açılış programında Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. İskender Pala'nın yanı sıra Yönetmen Mesut Uçakan, Yazar Beşir Ayvazoğlu ve gazeteci Ertuğrul Özkök'ün de arasında bulunduğu kültür ve sanat camiasından pek çok isim katıldı.
Mesut Uçakan - 18.2.2020
"Uluslararası Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması" takvimi açıklandı
"Bu gidişatı coşkuyla takip ediyoruz" Yapımcı ve yönetmen Mesut Uçakan da 40 yıldan fazla süredir sinemanın önemini anlatmaya çalıştıklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Nihayet umutlanmaya, sevinmeye başladık.
Mesut Uçakan - 11.2.2020
İskilipli Âtıf Hoca, vefatının 94. yılında Esenler'de anıldı
Mesut Uçakan, yönetmenliğini yaptığı "İskilipli Âtıf Hoca – Kelebekler Sonsuza Uçar" filmi üzerinden İskilipli Atıf Hoca'yı ve mücadelesini anlattı.
Mesut Uçakan - 22.12.2019
Yönetmen Mesut Uçakan, "İletişim Buluşmaları"na konuk oldu Açıklaması
Yönetmen Mesut Uçakan, "İnsan dışta mücadele verir ama asıl önemli olan kendi içinizde o aşkı ve hakikat sancısını yakalamanızdır.
Mesut Uçakan - 12.12.2019
Erdoğan: Kaleminden kan ve nefret damlayan birine Nobel edebiyat ödülü verildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, eşi Esra Albayrak ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy eşlik etti. Bu yıl edebiyat alanında Nuri Pakdil, müzik alanında MFÖ, sinema alanında Mesut Uçakan, resim alanında Devrim Erbil, geleneksel sanatlar alanında Fuat Başar, mimarlık alanında Doğan Kuban, sosyal bilimler alanında Ahmet Yaşar Ocak ödüle layık görüldü.
Mesut Uçakan - 12.12.2019
Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri Töreni
Bu yıl edebiyat alanındaki ödülü Nuri Pakdil'e takdim etmeyi kararlaştırdıklarını dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu: "Ancak kendisiyle burada bir araya gelmek ve ödülünü bizzat takdim etmek kısmet değilmiş. Bu vesileyle kendisine bir kez daha Allah'tan rahmet ve mağfiret, sevenlerine başsağlığı diliyorum. Nuri Pakdil denince gözümüzün önüne inancının ve mukaddes bildiği değerlerin onurunu yiğitçe taşıyabilmiş kalem ve kelam ustası bir şahsiyet gelir. Onun bu coğrafyanın insanlarına miras bıraktığı en büyük değer dilinden hiç düşürmediği, gönlünden hiç çıkarmadığı Kudüs sevdası olmuştur. 18 Ekim'de ebedi aleme yolcu ettiğimiz Nuri Pakdil üstadımızın bu kutlu davasına ömrümüz yettiğince sahip çıkmayı sürdüreceğiz." Sinema alanındaki ödülün sahibinin ise Türk sinemasının milli ve yerli kimliği için bir ömür harcayan, imkansızlıklar içinde özgün eserlere imza atan Mesut Uçakan olduğunu belirten Erdoğan, "Reis Bey, Kelebekler Sonsuza Uçar, Anka Kuşu gibi şiir tadındaki sinema eserleri ile sanat hazinemizi zenginleştiren Sayın Mesut Uçakan'ı bir kez daha tebrik ediyorum.
Mesut Uçakan - 11.12.2019
Sözcü Kalın: "Cumhurbaşkanımızın bu yönde bir görevlendirmesi olmamıştır"
Kalın, Cumhurbaşkanlığı kültür ve Sanat Büyük Ödüllerinin yarın verileceğini belirterek, Edebiyat alanında Nuri Pakdil, müzik alanında MFÖ, sinema alanında Mesut Uçakan, resim alanında Devrim Erbil, geleneksel sanatlar alanında Fuat Başar, mimarlık alanında Doğan Kuban, sosyal bilimler alanında Ahmet Yaşar Ocak'ın ödüle layık görüldüklerini, vefa ödülüne ise A.
Mesut Uçakan - 11.12.2019
Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı
Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) bütçe görüşmelerinin devam ettiğini ve bu doğrultuda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da toplantıda ekonomi ile ilgili de genel değerlendirmede bulunduğunu anlatan Kalın, sözlerini şöyle sürdürdü: "Özellikle son dönemde sanayi üretimindeki yükseliş trendinin memnuniyet verici olduğunu ifade etmeliyim. Kapasite kullanım oranlarının arttığı artık teyit ediliyor. AR-GE harcamaları önemli bir eşik olarak milli gelirimizin şu anda yüzde 1'ini aşmış durumda. Bu çok önemli bir kazanım çünkü AR-GE'ye yapılan her yatırım ileriye dönük inovasyon yeni marka üretimi, yeni patent alımı teknolojik verimlilik ve diğer alanlarda bir geri dönüm sağlıyor. Ekonomiyi tetikleyen önemli kalemlerden birisi olarak AR-GE harcamalarımızın yüzde 1'lik bir seviyeye ulaşmış olması gerçekten önemli bir eşiğin geride bırakıldığını gösteriyor." Güven endekslerinin yukarı doğru hareketlendiğini, ihracat ve turizm verilerinde de çok ciddi ilerlemeler kaydedildiğine değinen Kalın, şunları söyledi: "Özellikle bu yıl turist sayısı 41 milyonu da geçti. Bununla orantılı olarak turizm gelirleri de giderek artıyor. Daha önce Kültür Bakanımız da ifade etmişti 50 milyon turist hedefi çok uzak değil. Hamdolsun Türkiye artık bu imkan ve kabiliyetlere sahip. Aynı şekilde enflasyonda da ciddi bir dizginlemenin olduğunu görüyoruz. Faizlerdeki düşüşün de devam edeceği görünüyor. Bu çerçevede de borsada meydana gelen yükselişin de memnuniyet verici olduğunu ifade edebiliriz. Bir diğer önemli gelişme de geçen hafta Cumhurbaşkanımız İslam İşbirliği Teşkilatı'nın bir ilgili toplantısında paylaşmıştı, özellikle insani gelişmişlik endeksinde yüksek kategorisinden çok yüksek kategorisine çıkmış olması da Türkiye'deki genel manada ekonomik verilerin iyiye doğru gittiğini gösteriyor." Yarın Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerinin tebliğ edileceğini anımsatan Kalın, "Cumhurbaşkanlığı 2019 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri edebiyat alanında rahmetli Nuri Pakdil beye, müzik alanında MFÖ diye bildiğimiz Mazhar Fuat Özkan grubuna, sinema alanında Mesut Uçakan'a, resim alanında Devrim Erbil'e, geleneksel sanatlar alanında Fuat Başar'a, mimarlık alanında Doğan Kuban'a, sosyal bilimler alanında Ahmet Yaşar Ocak'a ve vefa ödülü kategorisinde de geçenlerde kaybettiğimiz rahmeti Haluk Dursun hocaya verildi.
Mesut Uçakan - 11.12.2019
Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri yarın sahipleriyle buluşacak
Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törende MFÖ, Mesut Uçakan, Devrim Erbil, Fuat Başar, Doğan Kuban ve Ahmet Yaşar Ocak'a ödülleri verilecek.
Mesut Uçakan - 25.11.2019
"Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri"nin sahipleri açıklandı
"Sinema" ödülüne, "Türk sinemasının milli ve yerli kimliği için bir ömür boyu süren çabaları ve bu uğurda ürettiği özgün sinema eserleri dolayısıyla" Mesut Uçakan layık bulundu.
Mesut Uçakan - 25.11.2019
2019 Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerine hak kazananlar belirlendi
CUMHURBAŞKANLIĞI Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ne bu yıl 'edebiyat' alanında Nuri Pakdil, 'müzik' alanında Mazhar- Fuat- Özkan, 'sinema' alanında Mesut Uçakan, 'resim' alanında Devrim Erbil, 'geleneksel sanatlar' alanında Fuat Başar, 'mimarlık' alanında Doğan Kuban, 'sosyal bilimler' alanında...
Mesut Uçakan - 25.11.2019
2019 Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerine hak kazananlar belirlendi
CUMHURBAŞKANLIĞI Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ne bu yıl 'edebiyat' alanında Nuri Pakdil, 'müzik' alanında Mazhar- Fuat- Özkan, 'sinema' alanında Mesut Uçakan, 'resim' alanında Devrim Erbil, 'geleneksel sanatlar' alanında Fuat Başar, 'mimarlık' alanında Doğan Kuban, 'sosyal bilimler' alanında...
Mesut Uçakan - 25.11.2019
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ne "edebiyat" alanında Nuri Pakdil, "müzik"...
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ne "edebiyat" alanında Nuri Pakdil, "müzik" alanında MFÖ, "sinema" alanında Mesut Uçakan layık görüldü.
Mesut Uçakan - 25.11.2019
FLAŞ
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ne bu yıl "edebiyat" alanında Nuri Pakdil, "müzik" alanında MFÖ, "sinema" alanında Mesut Uçakan, "resim" alanında Devrim Erbil, "geleneksel sanatlar" alanında Fuat Başar, "mimarlık" alanında Doğan Kuban, "sosyal bilimler" alanında ise Ahmet Yaşar...
Mesut Uçakan - 23.11.2019
HAK-İŞ 8. Uluslararası Kısa Film Yarışmasında 11 dalda 22 ödül verilecek
Ödül törenine, yönetmen Mesut Uçakan, sinema oyuncusu Yusuf Sezgin, tiyatrocu ve oyuncu Burçak Kabadayı, oyuncular Hacı Ali Konuk, Berat Yenilmez, Mehmet Emin Kadıhan, Derda Yasir, Arif Nazım Çiftçi, yapımcı ve yönetmenler Metin Tunçtürk, Mustafa Uğur, Sidar Serdar Karakaş ve Yasin Uslu katılacak.
Mesut Uçakan - 15.10.2019
Yönetmen Uçakan sinemaseverlerle buluştu
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Aile ve Gençlik Merkezince (KAGEM) düzenlenen "Kalem Söyleşileri" etkinliğinde, yapımcı ve yönetmen Mesut Uçakan, Türkiye'de bir dönem yaşanan olayların 11 yaşındaki bir çocuğun gözünden ele alındığı yeni filmi "Suveyda"yı sinemaseverlere anlattı.
Mesut Uçakan - 15.10.2019
İncir Ağacı, ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı
Yapımını Sonsuzkare Yapımın, yapımcılığını ise Mesut Uçakan ile Hüseyin Türkyıldırır'ın gerçekleştirdiği dizinin senaryosunu Ayla Hacıoğulları kaleme aldı.
Mesut Uçakan - 9.10.2019
Ünlü isimlerden Barış Pınarı Harekatı'na destek
Sosyal medyadan destek tweetler atan piyanist Tuluyhan Uğurlu, şarkıcı Işın Karaca ve Tuğçe Kazaz'ın yanı sıra yönetmen Mesut Uçakan ve halk müziği sanatçısı Esat Kabaklı, Twitter'dan harekete destek veren dua paylaşımında bulundu.
Mesut Uçakan - 22.9.2019
Büyükkılıç'tan film setine ziyaret
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yönetmen Mesut Uçakan'ın Tomarza'da çekimlerini sürdürdüğü "Suveyda" isimli sinema filminin setini ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mesut Uçakan Haberleri | Mesut Uçakan Kimdir - Haberler - Mesut Uçakan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mesut Uçakan kimdir, hayatı ve biyografisi. Batman Belediyesi sanatçılarla sanatseverleri buluşturuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 07:10:07. #1.15#
title