Meslektaşları Unutmadı
Haberler » Güncel » Meslektaşları Unutmadı - Haber

Meslektaşları Unutmadı

Erkek erkadaşı tarafından öldürülen Gülşah öğretmenin görev yaptığı okul önünde protesto vardı.

Meslektaşları Unutmadı

'da, Anadolu Eğitim Sendikası üyesi bir grup öğretmen, geçen hafta perşembe günü erkek erkadaşı tarafından öldürülen öğretmen 'ün görev yaptığı İlköğretim Okulu önünde olayı protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı.

Namık Kemal İlköğretim Okulu önünde toplanan, aralarında Anadolu Eğitim Sendikası Van Şube Başkanı Firuz Tekin'in de bulunduğu 10 öğretmen basın açıklaması yaptı. Ellerinde öldürülen öğretmen Gülşah Aktürk'ün fotoğraflarını taşıyanöğretmenler adına basın açıklamasını Anadolu Eğitim Sendikası Van Şube sözcüsü İlknur Karael okudu. Devletin Gülşah öğretmene sahip çıkmadığını belirten Karael, öğretmen Aktürk'ün bir değil, birden çok katilini olduğunu ileri sürdü. Karael, şöyle dedi:

"Gülşah öğretmen yalnız kalmıştı. Ona mülki amirler, milli eğitim, kolluk kuvvetleri ve adalet mensupları sahip çıkmalıydı. Gülşah öğretmenin başvurduğu her yerden red cevabı alması, verdiği dilekçelerden 'kovuşturmaya yer olmadığına' dair sonuçlar alması onu bezdirmişti. Bir öğretmeni koruyamayacak kadar aciz mi bu devlet? Mazereti olan öğretmenin tayinini çıkarmak bu kadar zor mu? Ayrıca Gülşah öğretmenin katledilmesinin medyada aşk cinayeti olarak anılmasını da kınıyoruz."

Daha sonra Gülşah öğretmenin fotoğraflarının üzerine karanfil bırakan öğretmenler sessizce dağıldı. - Van

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler