Haberler

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Gülay Açıklaması

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, okullardan sektörlerin arzuladığı nitelikli iş gücünü sağlamak istediklerini bildirdi.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, okullardan sektörlerin arzuladığı nitelikli iş gücünü sağlamak istediklerini bildirdi.

Gülay, Gaziantep OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki toplantıda, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın talimatlarıyla kente geldiklerini söyledi.

Toplantı sayesinde sektör temsilcileriyle bir araya gelme imkanı bulduklarını ifade eden Gülay, Gaziantep'in üreten ve istihdam sağlayan bir şehir olduğunu dile getirdi.

Bu yüzden mesleki eğitimi ve nitelikli iş gücü sağlama anlamında verilen teşvikleri kent dinamiklerine aktarmak istediklerini anlatan Gülay, sağlıklı bir toplantı gerçekleştirildiğini kaydetti.

Bu alandaki okulları önemsediklerine dikkati çeken Gülay, "Okullarımızdan sektörlerin arzuladığı nitelikli iş gücünü sağlamak istiyoruz. Ben bir genel müdür olarak, anadolu lisesinden bir mühendis değil de anadolu teknik ve anadolu meslek liselerinden mühendisler yetişsin istiyorum. Kendi alanlarında üst öğrenimlerini bitirerek mezunlar verelim istiyoruz. O zaman israfa yönelik bir şey yapmamış oluruz. Orta öğrenim ve lisans eğitimini aynı alanda birleştirildiğinde o zaman bizler daha iyi ekip yetiştirmiş ve ar-ge'ler geliştirmiş oluruz." dedi.

Sadece belirli bir alanda uzmanlaşmış meslek liselerini kapsayan "butik okul" projesinin Türkiye genelinde yaygınlaştırıldığını belirten Gülay, bu anlamda Gaziantep sanayicisinden de fiziki mekan anlamında destek beklediklerini vurguladı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Elife Ünal ise mesleki eğitim liselerinin OSB'ler içerisinde olmasıyla bazı işlerin daha kolay koordine edilebildiğini söyledi.

Bu konuda her iki bakanlığın da önemli desteklerinin bulunduğuna işaret eden Ünal, iş dünyasına teşviklerden yararlanarak gençleri desteklemelerini önerdi.

Kaynak: AA / Güncel

Osman Nuri Gülay Gaziantep Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Sağlık Bakanlığı personel alımı Resmi Gazete'de yayınlandı! Resmi Gazete bugünün (21 Şubat) kararları neler? 21 ŞUBAT YAYIN AKIŞI | 21 Şubat (bu akşam) kanallarda hangi dizi veya filmler var? Ronaldinho Survivor'a katılacak mı? Futbolcu Ronaldinho kimdir, kaç yaşında? Müge Anlı CANLI İZLE! 21 Şubat Müge Anlı Canlı İzleme Linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? 21 ŞUBAT GÜNÜ OKULLAR TATİL Mİ? 21 Şubat Çarşamba günü okullar tatil edildi mi, kaç gün tatil edildi? İSTANBUL SEÇİM ANKETLERİ 2024! İstanbul yerel seçim anketlerinde kim önde? Murat Kurum son anketi paylaştı! 21 ŞUBAT BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU YAYINLANDI: Bu hafta neler var? Bu hafta BİM'e hangi ürünler geldi? Okulların kapanmasına kaç gün kaldı? (21 Şubat) 2024 eğitim-öğretim yılı takvimi açıklandı? Rüyada siyah at görmek ne anlama gelir? Rüyada siyah at sevmek, rüyada siyah at binmek ne ifade etmektedir? Ronaldinho neden hapse girdi, nerede hapis yattı, suçu neydi? Sağlık Bakanlığı 27 hemşire-ebe alımı ne zaman, şartları ne? 21 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 21 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 21 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title