Osman Nuri Gülay Haberleri

Osman Nuri Gülay haber, Osman Nuri Gülay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osman Nuri Gülay - 28.06.2018
Dağıtım Sektörüne 'Enerjinin Yıldızları'nı Kazandıracak Ilk Adım Atıldı
İlk adım olarak Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile yüksek gerilim alanında ihtiyaç duyulan nitelikli eleman ihtiyacına çözüm üretmek için Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü'ne imza atıldı İstanbul, Antalya ve Sivas'ta üç okulda kurulacak Yüksek Gerilim Dalı bölümünde yaklaşık 120 öğrenciye laboratuvar ortamında eğitim imkânı sağlanacak. Öğrencilere BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ'ta staj imkânı sunulurken en başarılı en az 30 öğrenciye aylık 500 TL burs verilecek. Aynı zamanda üç dağıtım şirketinin yönetici ve teknik personeli de mentorluk yaparak deneyimlerini paylaşacak Cengiz ve Kolin Şirketler Grubu bünyesinde elektrik dağıtım alanında hizmet veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), sektörde ihtiyaç duyulan kaliteli ve yetişmiş insan kaynağına ulaşma hedefiyle "Enerjinin Yıldızları" projesine start verdi. Endüstri 4.0 ile birlikte Enerji 4.0'ın konuşulduğu bir dönemde Enerjinin Yıldızları projesinin önemli bir adımı olarak 'Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı Yüksek Gerilim Sistemleri' dalında ihtiyaç duyulan insan kaynağına ulaşmak amacıyla 27 Haziran Çarşamba günü Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü'ne imza atıldı. Yüksek gerilim alanında sektörde duyulan nitelikli personel açığını kapatmayı hedefleyen mesleki eğitim iş birliği protokolünün imza töreninde Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, AEDAŞ adına Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Hatice Atik, BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit ve ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa da hazır bulundu.
Osman Nuri Gülay - 28.06.2018
Elektrik Dağıtım Sektöründen Mesleki Eğitim İçin Destek
Bu arada, iş birliği protokolü imza töreninde Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, AEDAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Hatice Atik, BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit ve ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa hazır bulundu.
Osman Nuri Gülay - 09.06.2018
Türkiye, Mesleki Eğitim Tecrübesini Ürdün'le Paylaştı
Heyet ayrıca Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir ve ASO 1.
Osman Nuri Gülay - 18.05.2018
Final Maçı Oynayan Meslek Liselilerden Genel Müdür Gülay'a Ziyaret
Liseler arası futbol şampiyonasında finalinde Türkiye ikincisi olan meslek liseliler, mutluluklarını Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ile paylaştı.
Osman Nuri Gülay - 14.05.2018
İhkib/gültepe: Mezunlarımız İhracat Hedefimizin İtici Gücü Olacak
"Eğitim sürecinde olduğu gibi profesyonel hayatlarında da gençlerimize desteğimizi sürdüreceğiz. Biz fırsatları sunacağız, onlar tasarlayacaklar, inovatif ürünler geliştirecekler ve daha çok katma değer yaratacaklar. " Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay da konuşmasında mesleki eğitimin gelişmesinde sektör - devlet işbirliğinin önemine vurgu yaptı.
Osman Nuri Gülay - 14.05.2018
Mesleki Eğitimli Gençler İhracatta İtici Güç Olacak"
"1 milyon 650 bin öğrenciye mesleki ve teknik eğitim" Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ise mesleki eğitimin gelişmesinde sektör-devlet iş birliğinin önemine dikkati çekti.
Osman Nuri Gülay - 09.05.2018
3 Bin Robotlu" Yarışma Başladı
MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ise Uluslararası MEB Robot Yarışması'nın 12'ncisinin "havasının sert, insanının mert olduğu, Yiğidolar diyarı Sivas'ta" gerçekleştirmenin heyecanını yaşadıklarını ifade etti.
Osman Nuri Gülay - 08.05.2018
Pakistan'da Mesleki ve Teknik Eğitim Konferansı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ise "Yoksullukla Mücadelede Mesleki Eğitimin Rolü" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.
Osman Nuri Gülay - 06.04.2018
Mardin'de 481 Okula "Beyaz Bayrak"
Yaman, görevlendirme yapılan belediyelerde hizmetlerin de bu şekilde organize edildiğine işaret ederek şöyle konuştu: "Bu şehrin büyükşehir ve yerel yönetimler bütçesinin oraya buraya çarçur edilmesine karşıyız. Bu şehrin öğrencilerine, gençlerine, engellilerine, kadınlarına bu harcamayı yapacağız. Hep bu gayrette olduk ve olmaya devam ediyoruz. Bu yapılan hizmetlerin sürdürebilir hale gelmesi için çalışıyoruz. Sadece okulları temiz tutmuyor, şık hale de getiriyoruz. Hem büyükşehir hem ilçe belediyelerinde hizmetlerimizin büyük çoğunluğu eğitim için organize ediliyor." "Bütçenin büyük bölümü eğitime ayrılıyor" MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Türkiye'de 63 bin 153 okulda 1 milyon öğretmenle 18 milyon öğrenciye eğitim hizmet verildiğini aktardı.
Osman Nuri Gülay - 21.03.2018
Gündem / 21 Mart 2018
(Mersin/15.30/17.30) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Türk komandosu Afrin'de destan yazıyor Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türkiye'nin dört bir yanından Afrin bölgesine sevk edilen ve terör örgütlerinin korkulu rüyası olan komandolar, bölgedeki savaş mağdurlarının umudu oldu "Afrin destanının isimsiz kahramanı" Mehmetçik, YPG/PKK'lı teröristlere yönelik düzenlediği operasyonlarda olduğu gibi sonrasında da sivillerin zarar görmemesi için büyük bir hassasiyet gösteriyor 70 yaşındaki Kürt kökenli Suriyeli Nur Temeş: "Sizi Allah gönderdi, Rabbim sizden razı olsun, bizi kurtardınız" (Halil Fidan-Behçet Alkan/Afrin) 2- Zeybekci'den "Akdeniz'in beşiği" Malta'ya ziyaret Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci: "Geçen yıl Malta'ya ihracat, 2016 yılına göre yüzde 127'lik artışla 541,2 milyon dolara ulaştı" "Türkiye-Malta Ekonomik ve Ticaret Ortaklık Komitesi (JETCO) 1. Dönem Toplantısı'nda iki ülke arasındaki ticari, ekonomik ve potansiyel iş birliği alanlarını değerlendireceğiz ve karşılıklı protokol imzalayacağız" "İki ülke arasında, sağlık turizmi, denizcilik, finansal hizmetler, çevre yönetimi, yenilenebilir enerji, ulaştırma, haberleşme, otomotiv, bilgi teknolojileri ve müteahhitlik alanlarında iş birliği ve karşılıklı yatırım potansiyeli var" (Mehtap Yılmaz/Ankara) 3- Meslek liseliler, evlere "usta" dokunuşu için sahaya indi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzasıyla yayınlanan genelge kapsamında, meslek liselerinde öğrenim gören 1 milyon 300 bin öğrenci, Türkiye genelindeki staj programı ile yaşlıların, engellilerin ve dezavantajlıların evlerinde toplum hizmeti vermeye başladı Liselerin elektrik, tesisat, metal işleri, mobilya dekorasyon gibi bölümlerinde okuyan öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte ihtiyaç sahibi, yoksul, yaşlı, engelli veya muhtaç kimsesizlerin evlerinde bakım ve onarımlar yapıyor, tansiyonlarını ölçüyor, evlerinin bahçelerine çiçek ekip hayatlarını kolaylaştırıcı bilgilendirme ve yardımlarda bulunuyor MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay: "Öğrencilerin evlerde yaptıkları uygulamalar, işletme eğitimi ve staj kapsamına alındı" "Evlerin bakım ve onarımlarının yapılmasıyla ülkede daha olumlu daha bilinçli bir mesleki eğitim algısı da oluşturmak istiyoruz.
Osman Nuri Gülay - 19.03.2018
MEB ile Alman Kalkınma Bankası Arasında Hibe Protokolü İmzalandı
Konuşmaların ardından protokol, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Alman Kalkınma Bankası (KFW) Türkiye Direktörü Frank Bellon, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Özcan Duman ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay tarafından imzalandı.
Osman Nuri Gülay - 01.03.2018
28 Şubat'ta Mesleki Eğitim Katledildi"
Çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ile Van'a gelen Demirci, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu'nu makamında ziyaret etti.
Osman Nuri Gülay - 09.02.2018
Mesleki Eğitim Sektör İstişare Toplantısı
Demirci, Bakanlık olarak mesleki eğitimle alakalı reel sektöre destek verdiklerini ifade ederek, şöyle devam etti: "Mesleki eğitim okullarda dört duvar arasında, öğretmen ve öğrenci arasında gerçekleşmiyor. Daha çok mesleki eğitim reel sektörle hatta onların organizasyonuyla gerçekleşiyor. Dolayısıyla bakanlık olarak mesleki eğitimle alakalı her hususta reel sektöre, tüccarımıza, sanayi ve işletmelere gelin mesleki eğitimin lokomotifi siz olun diyoruz. Biz hem teoride hem de pratikte sizin koordinasyonunuzda hareket edelim." Şehirlerin kurulma gayeleri doğrultusunda kalkındığını aktaran Demirci, Erzurum'un kuruluma gayesinin de ilk etapta ticaret yollarını denetlemek olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Şehrin geleceği ve itibarı için özellikle mesleki eğitime odaklanmamız lazım. Mesleki eğitim grafiklerinde Erzurum'da mesleki eğitim bölümlerini tercih sayısı düşüyor. Biz çok nitelikli insan kaynağı erozyonu yaşıyoruz, bunu durdurabilmek için mesleki eğitimi sektörün, sanayi dünyasının, iş adamlarımı ve tüccarların kendi işi gibi görmesi gerekiyor ve elini taşın altına koymanın ötesinde bu işi sahiplenip Milli Eğitim Bakanlığını teoride desteklemesi gerekiyor." "Meslek lisesi memleket meselesi" Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız da kentte söz konusu toplantıyı planladıkları için Demirci ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay'a teşekkür ederek, "Erzurum'da 45 kurum, 12 bin 785 öğrenciyle eğitim öğretime devam eden mesleki eğitimimize desteklerini esirgemeyen kurum ve kuruluşlara teşekkürü borç biliyoruz.
Osman Nuri Gülay - 09.01.2018
Gündem / 9 Ocak 2018
(Moskova/19.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Ağbal, "Otomatik bilgi değişimi" tartışmalarına açıklık getirdi Maliye Bakanı Naci Ağbal: "OECD tarafından oluşturulan ve 116 ülkenin imzaladığı 'Vergi Konularında Karşılıklı İdari Yardımlaşma Sözleşmesi' kapsamında şu an için bilgi paylaşımı yaptığımız bir ülke yok" "Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere, diğer ülkelerle bilgi paylaşımına başlamamız için gereken idari, teknik ve yasal yapı, 2019 yılının sonuna kadar tamamlanacak" "Otomatik bilgi değişimi sadece Türkiye'yi ve Türk vatandaşlarını ilgilendiriyor gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Sistem, 116 ülkeyi ve vatandaşlarını kapsıyor" (Merve Özlem Çakır/Ankara) 2- "SRC" belgesi de artık e-Devlet'te Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: "45 güne kadar uzayabilen ticari araç sürücülerinin almak zorunda oldukları SRC belgesi, artık 5 dakikada e-Devlet Kapısı'ndan alınıyor." "SRC belgesi alma ücreti de 40 liradan 20 liraya düşürüldü." "Söz konusu uygulamayla 3 milyon lira yıllık posta maliyeti, 1 milyon lira da kart basım maliyeti olmak üzere toplamda 4 milyon liralık maddi tasarruf sağlanacak" (Arife Yıldız Ünal/Ankara) 3- Meslek liselerinde "yetenek" dönemi başlatılacak Milli Eğitim Bakanlığınca, meslek liselerinde öğrencilerin yeteneklerine göre alanlara yerleştirilmesi konusunda sahada yürütülen çalışmalarda son aşamaya geçildi Bakanlığın Hacettepe Üniversitesi ve İŞKUR Genel Müdürlüğü ile ortak yürüttüğü çalışma kapsamında, uygulanacak testler ile öğrencilerin yeteneklerinin tespit edilmesi ve ardından eğitim alacağı alanın seçilmesi hedefleniyor MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay: "Tüm meslek liselerinde ortak olan 9'uncu sınıf düzeyinde, yıl boyunca öğrencilerin yeteneklerini test etmek için yeterli zaman oluşacak" "Öğrencilere yetenek test merkezlerinde 1-1,5 saat gibi bir sürede bir uygulama yapılacak" (Selma Kasap-Ahmet Sertan Usul-Ankara) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Osman Nuri Gülay - 08.01.2018
Lise Öğrencilerinin Yüzde 42'sinin Tercihi Mesleki Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, ortaöğretime giden her 100 öğrenciden 42'sinin mesleki eğitimi tercih ettiğini bildirdi.
Osman Nuri Gülay - 20.10.2017
Türkiye-Afrika Eğitim Bakanları Konferansı
Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) Başkan Yardımcısı Hüseyin Gündoğar, "Anayasa değişikliğiyle ilgili referandumda 3 milyon vatandaşımıza biz seçime katılmalarıyla ilgili hak tanıdık. Yurtdışında yaşamakta olan 3 milyon seçmen vatandaşımızın 1,5 milyonu 100-150 kilometre uzaktaki sandıklara giderek oylarını kullanma noktasında herhangi bir tereddüt yaşamadı." dedi. Gündoğar, Çırağan Sarayı'nda düzenlenen Türkiye-Afrika Eğitim Bakanları Konferansı'nın ikinci gününde YTB'nin faaliyetleriyle ilgili sunum yaptı. Türkiye'nin 1950'li yıllarda ekonomik sebeplerle yurtdışı göçler verdiğini dile getiren Gündoğar, şunları kaydetti: "Bugün yaklaşık 6 milyon vatandaşımız yurtdışında yaşamaktadır. Bunun büyük bir kısmı Almanya ve çevresindeki Avrupa ülkelerinde, Amerika'da, Avusturalya'da, Yeni Zelanda'da yaşamaktadır. 6 milyon vatandaşımızla olan bağımızı korumak istiyoruz. Bu vatandaşlarımızın ülkeleriyle olan bağlarını korumak adına da başkanlığımız çeşitli hizmetler yürütmektedir. Bugün Akdeniz'i geçmek isteyip de Avrupa'ya göç etmek isteyen sizin vatandaşlarınız gibi, sizin insanlarınız gibi bizim vatandaşlarımız da çeşitli vesilelerle yurtdışına gitti. Önemli farklardan birisi budur ki bizim vatandaşlarımız hemen hemen hiçbir zaman ülkeleriyle olan bağlarını koparmadılar. En son anayasa değişikliğiyle ilgili referandumda 3 milyon vatandaşımıza biz seçime katılmalarıyla ilgili hak tanıdık. Yurtdışında yaşamakta olan 3 milyon seçmen vatandaşımızın 1,5 milyonu 100-150 kilometre uzaktaki sandıklara giderek oylarını kullanma noktasında herhangi bir tereddüt yaşamadı. Bu da vatandaşlarımızın kendi ülkeleriyle olan bağlarını gösteren en önemli göstergedir." Kardeş topluluklarla bağları güçlendirmek için faaliyet yürüttüklerini dile getiren Gündoğar, "Türkçe konuşan ve Türkçe dil geçmişine sahip insanları sayarsak 300 milyon kişi. Eğer din bağıyla akraba toplulukları tanımlayacak olursak 1,5 milyar. Bizim sınırlarımız bu ülkenin sınırlarıyla sınırlı değil. Afrika'daki, Latin Amerika'daki kardeşlerimiz de dünya siyasetinde beraber hareket emek istediğimiz akraba topluluklarını oluştururlar. Gönüllerin bir olduğu bütün toplulukları, bütün ülkeleri kardeş olarak görüyoruz." diye konuştu. Gündoğar, Türkiye'de okuyan yabancı öğrencilerle ilgili yürüttükleri faaliyetlerle ilgili de bilgi verdi. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay da yurtiçi ve yurtdışında mesleki ve teknik eğitim alanında yaptıkları faaliyetlerle ilgili bilgi verdi.
Osman Nuri Gülay - 10.10.2017
Makina Sektöründe Öğretmenler Eğitilecek
Tezmaksan Akademi ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında protokol imzalandı. Düzenlenen imza törenine, Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri GÜLAY, Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Şennur ÇETİN ve Tezmaksan Makina Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hakan AYDOĞDU katıldı.
Osman Nuri Gülay - 09.10.2017
Özel Sektörden Mesleki Eğitime Atölye Desteği
MEB Meslek ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünde düzenlenen protokol imza törenine MEB Mesleki Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Tezmaksan Makine Genel Müdürü Hakan Aydoğdu katıldı.
Osman Nuri Gülay - 19.07.2017
Türkiye İçin Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi
İŞKUR Genel Müdürlüğünde düzenlenen imza törenine, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, İŞKUR Genel Müdürü İsmet Köksal, MESS Genel Sekreteri Hakan Yıldırımoğlu ve MESS Eğitim Vakfı Genel Müdürü Necdet Kenar katıldı.
Osman Nuri Gülay - 11.07.2017
Yasa Dışı Dinleme Yapan Müdür ve Amirlerde "Bylock" Tespit Edildi
Antalya'da 2009-2013'de AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, eski CHP Milletvekili Yıldıray Sapan, Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çok sayıda emniyet müdürü ve yardımcılarının da bulunduğu 130 kişi yasa dışı dinlenmişti.
Osman Nuri Gülay - 07.07.2017
MEB'den Suriyeli Çocuklar İçin Almanya ile İş Birliği Protokolü
Taestensen, şu değerlendirmede bulundu: "İş birliğimizin daha da genişleyeceğini umuyoruz. Özellikle de mesleki ve teknik eğitimin buna katılmasıyla birlikte çok geniş ve güzel bir iş birliğimiz olacak. Yaklaşık 3 milyon mülteci barındırıyorsunuz. Dünya çapında gerçekten en fazla sayıda mülteci barındıran bir ülkesiniz. Dolayısıyla bunun bir uluslararası yanıta ihtiyacı var. Biz de bakanlıklarımızı bu konuda bilgilendiriyoruz ve bu konunun önemini vurguluyoruz, her zaman desteğe olan ihtiyacı vurguluyoruz. Bu konuda da iş birliğimizin boyutu genişleyecektir. Bu vesileyle tekrar mükemmel desteğiniz için size sonsuz teşekkür ediyoruz." MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay da Suriyeli çocuklara nitelikli bir mesleki eğitim vermek istediklerini dile getirerek, nitelikli iş gücüne tüm dünya insanlarının ihtiyacı olduğunu, dolayısıyla bu iş birliğinin bu projeyle sınırlı kalmaması gerektiğini kaydetti.
Osman Nuri Gülay - 20.06.2017
MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Gülay Açıklaması
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, "Mesleki ve teknik eğitim okullarından sektörler için nitelikli elemanlar yetişecek.
Osman Nuri Gülay - 13.06.2017
Meb-Istanbul Ayvansaray Üniversitesi Iş Birliği Protokolü
Törene, MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ile üniversitenin yetkilileri de katıldı.
Osman Nuri Gülay - 11.06.2017
Teknik Kolejler "Türkiye'yi Saracak"
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Gaziantep'teki teknik kolejde yaptığı incelemelerin ardından, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sektörlerin arzuladığı nitelikli iş gücünün okullardan karşılanmasını istediklerini söyledi.
Osman Nuri Gülay - 17.05.2017
Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Gülay Açıklaması
Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, okullardan sektörlerin arzuladığı nitelikli iş gücünü sağlamak istediklerini bildirdi.
Osman Nuri Gülay - 17.05.2017
Dha Yurt Bülteni-10
Görüntü Dökümü ------------------ -Katılanlardan görüntü Valinin açıklaması Eşinden görüntü  Haber- Kamera: Deniz TOKAT / DENİZLİ, ================================================ 5)DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA 8 BİN 267 KIZ ÖĞRENCİNİN OKULA DEVAMI SAĞLANDI MİLLİ Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Doğu ve Güneydoğu'daki 15 ilde yürütülen 'Özellikle Kız Çocuklarının Okuma Oranlarının Artırılması Projesi' kapsamında, aileleri tarafından okula gönderilmeyen 8 bin 267 kız öğrencinin eğitime devam etmelerinin sağlandığını açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Osman Nuri Gülay Haberleri | Osman Nuri Gülay Kimdir - Haberler - Osman Nuri Gülay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Osman Nuri Gülay kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 4 Bakanlıktaki kritik atamalar Resmi Gazete'd
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 08:06:44. #1.16#

title