Mersin'de Belediye Otobüsüne Molotoflu Saldırı

Mersin'de Belediye Otobüsüne Molotoflu Saldırı

Mersin'de, Büyükşehir Belediyesi'ne Ait Bir Belediye Otobüsüne, Terör Örgütü Yandaşlarınca Molotof Kokteylli Saldırı Düzenlendi. Saldırıda, İçinde 5 Yolcusu Bulunan Otobüste Küçük Çapta Hasar Meydana Geldi.

Mersin'de Belediye Otobüsüne Molotoflu Saldırı

Mersin'de, Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir belediye otobüsüne, terör örgütü yandaşlarınca molotof kokteylli saldırı düzenlendi. Saldırıda, içinde 5 yolcusu bulunan otobüste küçük çapta hasar meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Yenipazar Mahallesi ile kent merkezi arasında yolcu taşımacılığı yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne ait 33 R 8437 plakalı belediye otobüsü, Siteler Mahallesi'nde seyir halinde iken bölücü terör örgütü yandaşlarınca molotof kokteylli ve taşlı saldırıya uğradı. Saldırıda, içinde 5 yolcusu bulunan otobüsün yan kısmına atılan molotof kokteyli nedeniyle küçük çaplı bir yangın çıktı ve aracın camı kırıldı. Yaralanının olmadığı saldırı sonrası araç sürücü Abdulvahap Erol, otobüsü olay

yerinden uzaklaştırarak Mersin Otogarı karşısındaki belediyeye ait Otobüs İşletme Müdürlüğü'ne getirdi. Otobüste ve olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

(HK-OK-Y)

Kaynak: İHA