MEHMET ALİ AKBEN HABERLERİ

Mehmet Ali Akben haber, Mehmet Ali Akben son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Ali Akben

Mehmet Ali Akben

Doğum Yeri Kahramanmaraş / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1961

Mehmet Ali Akben Kimdir ?

Mehmet Ali Akben, 2015 yılı itibariyle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ( BDDK)’nın başkanıdır. Akben, 1961 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelmiştir. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu ve sonrasında iş hayatına adım attı. 1980-1984 yılları arasında çeşitli özel sektör şirketlerinde görev yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mehmet Ali Akben - 28.05.2021
BAKAN ELVAN TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ GENEL KURULUNDA KONUŞTU
HAZİNE ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye Bankalar Birliği'nin 64. Genel Kurulu'nda "Odaklı, seçici ve geçici nitelikteki desteklerle vatandaşımızın yanında olacağız, kimsenin bundan en ufak bir şüphesi olmasın. Elbette bunu yaparken de, orta vadeli bütçe hedeflerimizden sapmayacağız." dedi Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) 64. Genel Kurul Toplantısı, İstanbul'da yapıldı. Beşiktaş'taki otelde yapılan genel kurul toplantısına Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar ve davetliler katıldı.
Mehmet Ali Akben - 23.02.2021
"Sürdürülebilir Finans Forumu" çevrim içi gerçekleştirildi
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Türk bankacılık sektörünün pek çok alandaki öncü ve yenilikçi tavrını "sürdürülebilirlik" alanında da sergilediğini belirterek, "Bankacılık sektörünün sürdürülebilir finans alanında inisiyatifi ele aldığını, gerek...
Mehmet Ali Akben - 24.12.2020
BDDK Başkanı Akben, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
Mehmet Ali Akben - 14.09.2020
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben'den 20. yıl mesajı Açıklaması
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, kurumun yakın iş birliği ve özverili çalışmaları sonucunda büyümeye katkı sağlayan, krizleri önleyen bir bankacılık sektörüne ulaşıldığını belirterek, "Türk bankacılık sektörü ve genel olarak finans sektörü,...
Mehmet Ali Akben - 10.08.2020
Dolar 7.30 lira, euro 8.62 lira, sterlin 9.54 lirada
Dövizler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) art arda aldıkları kararlara karşın yeni rekor düzeylerde hareket ediyor.  TCMB Cuma günü, piyasa yapıcı bankalara Açık Piyasa İşlemleri çerçevesinde tanınan likidite imkan limitlerinin yarıya düşürüldüğünü açıkladı. TCMB'den yapılan konuyla ilgili açıklamada şöyle denildi: "Likidite yönetimi çerçevesinde 10 Ağustos 2020 tarihinden geçerli olmak üzere piyasa yapıcı bankalara Açık Piyasa İşlemleri çerçevesinde tanınan likidite imkan limitleri yarıya düşürülmüştür." Türkiye Bankalar Birliği de (TBB) Cuma günü yaptığı açıklamada, ekonomide normalleşme değerlendirme toplantısında katılımcıların "işbirliği mesajı" verdiğini açıkladı. TBB açıklamasına göre, TBB ev sahipliğinde Perşembe günü düzenlenen toplantıya, TCMB Başkanı Murat Uysal, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, TBB Başkanı Hüseyin Aydın ile, TBB Yönetim Kurulu Üyesi bazı bankaların genel müdürlerinin toplantı için bir araya geldiler.
Mehmet Ali Akben - 07.08.2020
BIST100 yüzde 2.53 yükseldi, dolar 7.23 lirada
TBB açıklamasında, TBB ev sahipliğinde,  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal,  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın ile, TBB Yönetim Kurulu Üyesi bazı bankaların genel müdürlerinin Perşembe günü toplantı için bir araya geldikleri belirtildi ve şöyle denildi: "Büyümenin istikrar içinde sürdürülmesi ve ekonomik faaliyetin finansmanına bankacılık sektörünün sağlıklı olarak katkı vermeye devam etmesi amacıyla gerçekleştirilen ve yaklaşık üç saat süren toplantıda katılımcılar işbirliği mesajı vermiştir.
Mehmet Ali Akben - 07.08.2020
Bankalarla görüş alışverişi toplantısında normalleşme sinyali
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben ve bazı banka genel müdürleriyle bir araya gelinen toplantıda, salgın döneminde piyasaya verilen likiditenin fazla kısmının sistemde bir likidite açığı...
Mehmet Ali Akben - 07.08.2020
BIST100 yüzde 0.45 düşüşle başladı, dolar 7.29 lirada
Ayrıca, Perşembe günü, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ev sahipliğinde,  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal,  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın ile, TBB Yönetim Kurulu Üyesi bazı bankaların genel müdürlerinin Perşembe günü toplantı için bir araya geldi.
Mehmet Ali Akben - 07.08.2020
TBB: Ekonomide normalleşme toplantısında işbirliği mesajı verildi
Türkiye Bankalar Birliği (TBB), ekonomide normalleşme değerlendirme toplantısında katılımcıların "işbirliği mesajı" verdiğini açıkladı.
Mehmet Ali Akben - 24.06.2020
BIST100 yüzde 0.03 artışla açıldı, dolar 6.85 lirada
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Türkiye  Bankalar Birliği genel kurulunda yaptığı konuşmada "Pandemi sürecinde uyguladığımız mikro ve makro ihtiyati tedbirler, finansal sektörümüzde olumlu gelişim patikasını muhafaza etmeyi başardı.
Mehmet Ali Akben - 23.06.2020
BAKAN BERAT ALBAYRAK TBB 63. GENEL KURUL TOPLANTISINDA KONUŞUYOR (1)
Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) 63. Genel Kurul Toplantısı, bugün İstanbul'da yapılıyor. Beşiktaş'taki otelde yapılan genel kurul toplantısına Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, TBB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın ve davetliler katılıyor.
Mehmet Ali Akben - 14.06.2020
BDDK Başkanı Akben: "Salgınla mücadele döneminde 50'ye yakın düzenleme yaptık"
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, "Kovid-19 salgınıyla mücadele döneminde BDDK olarak 50'ye yakın düzenleme yaptık.
Mehmet Ali Akben - 10.06.2020
İslami Finans, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi öncülüğünde tartışılacak
Bu yıl ilk defa online olarak tertip edilecek konferansın açılış konuşmasını Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağını aktaran Bulut, konferansta; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Pakistan Ekonomi Bakanı Dr. Abdul Hafeez Shaikh, İslam Kalkınma Bankası Başkan Vekili Prof. Dr. Zamir İkbal, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Abdurrahman Kaan'ın da konuşmacılar arasında olduğunu kaydetti.
Mehmet Ali Akben - 02.06.2020
Bankaların salgın sürecindeki mevzuata aykırı işlemleri cezasız kalmadı
BDDK, müşteri şikayetlerinin çözümü için takipte BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben'in 13 Nisan'da AA'ya verdiği röportajda, vatandaşların ticari ve bireysel fark etmeksizin tüm taleplerini 7 gün ve 24 saat esasına göre internet ve çağrı merkezi kanalıyla alabilecek ve bankalara iletebilecek bir yapı oluşturduklarını belirtmişti.
Mehmet Ali Akben - 10.05.2020
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben: "Manipülasyon girişimlerine karşı koymaya kararlılıkla devam...
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben: "Manipülasyon girişimlerine karşı koymaya kararlılıkla devam edeceğiz.
Mehmet Ali Akben - 10.05.2020
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben: "Üç banka yükümlülüklerini yerine getirdiği takdirde işlem yasağı...
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben: "Üç banka yükümlülüklerini yerine getirdiği takdirde işlem yasağı kaldırılabilir ama soruşturma sürecek.
Mehmet Ali Akben - 20.04.2020
Yurt içi piyasalar, bu hafta TCMB'nin faiz kararını bekliyor
TCMB Başkanı Murat Uysal, dün AA'ya yaptığı açıklamada, salgın hastalığın küresel ekonomi ve Türkiye ekonomisi üzerindeki etkilerini yakından takip ettiklerini belirterek, "Merkez bankalarıyla mevcut iş birliğimizi güçlendirmek ve yeni swap anlaşmaları tesis etmek amaçlı görüşmeler de yapıyoruz." ifadelerini kullandı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) da aktif rasyosu hesaplamasında değişikliğe giderken, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben yeni düzenleme ile bankaların kaynaklarını daha verimli kullanacağını, reel sektörün ihtiyacı olan finansmana daha rahat erişebileceğini söyledi.
Mehmet Ali Akben - 18.04.2020
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben: "Proaktif yaklaşımla ihtiyaçlara zamanında yanıt veriyoruz, bu...
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben: "Proaktif yaklaşımla ihtiyaçlara zamanında yanıt veriyoruz, bu şekilde devam edeceğiz.
Mehmet Ali Akben - 14.04.2020
Küresel piyasalar yön arayışında
Analistler, dün yurt içinde açıklanan arındırılmamış sanayi üretim endeksinin yüzde 10,5 ile çift haneli artış kaydederek ilk çeyrekte güçlü büyümeye işaret ettiğini, cari açığın ise şubatta 1,2 milyar dolarla piyasa öngörülerine yakın gerçekleştiğini belirterek, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Mehmet Ali Akben'in de tüm bankaları kredi kanallarını açık tutmaya davet ettiğini anımsattı.
Mehmet Ali Akben - 13.04.2020
İş dünyasından BDDK'ya tam destek
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben'in bankalara ilettikleri talimatların uygulamasını yakından izleyeceklerini söylemesinin ardından BDDK'ya iş dünyasından destek geldi.
Mehmet Ali Akben - 13.04.2020
İş dünyasından BDDK'ya tam destek
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben'in bankalara ilettikleri talimatların uygulamasını yakından izleyeceklerini söylemesinin ardından BDDK'ya iş dünyasından destek geldi.
Mehmet Ali Akben - 13.04.2020
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben: "Bankalara iletmiş olduğumuz talimatların uygulamasını yakından...
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben: "Bankalara iletmiş olduğumuz talimatların uygulamasını yakından izliyoruz.
Mehmet Ali Akben - 01.04.2020
BDDK'dan Milli Dayanışma Kampanyası'na destek
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben ve kurul üyeleri Milli Dayanışma Kampanyası'na bir ila üç maaş arasında bağışta bulundu.
Mehmet Ali Akben - 03.01.2020
BDDK Başkanı Akben: "2020, sektör açısından canlanma ve yükseliş dönemi olacak"
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, "2020'de yatırımların ve ihracatın artış gösterdiği, turizm başta olmak üzere hizmet sektöründeki olumlu gelişmelerin yaşandığı ve böylece istihdamın artış gösterdiği bir yıl olacağını bekliyoruz.
Mehmet Ali Akben - 03.01.2020
GÜNDEM / 3 Ocak 2020
(Adana/18.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan ekonomi değerlendirmesi: "Yüzde 12 çok yüksek bir faiz oranı hala. İnşallah bunu 2020'de aynı ciddiyetle devam ettireceğiz, tek haneye mutlak şekilde ineceğiz" "Enflasyonda 8,5 hedefimiz var, sonrasında da aşama aşama 2023'te yüzde 5'in altına inmeyi hedefliyoruz" "İnşallah tarımdaki gelişmeyi göreceksiniz. Tarımda toplulaştırma ve sulamaya özellikle önem vermek istiyoruz. Yerelde kullanılamayan arazilerin tekrar birleştirilip işletilmesini istiyoruz" "Hangi sorun gelirse gelsin Türkiye olarak biz şunu öğrendik, biz sorun ne kadar büyük olursa olsun sorun varsa çözümü de vardır. Adı krizmiş, bilmem neymiş bizi korkutan şu anda hiçbir şey kalmadı. Hepsinin üstesinden gelebileceğine inanan bir ekip var, bir lider var" (Barış Gündoğan/Ankara) 2- BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben: "2020, sektör açısından canlanma ve yükseliş dönemi olacak" "2020'de yatırımların ve ihracatın artış gösterdiği, turizm başta olmak üzere hizmet sektöründeki olumlu gelişmelerin yaşandığı ve böylece istihdamın artış gösterdiği bir yıl olacağını bekliyoruz" "Son bir yıllık dönemde, Türk Bankacılık Sistemi, özellikle Ağustos 2018'de karşılaşılan dalgalanmalara karşı sermaye ve likidite yeterliliği açısından dayanıklılığını kanıtladı" "2016'da turizm şirketlerini yaşatmak için bir kısım düzenlemelerimizde esnetmeler olmasaydı, izleyen yıllarda güçlü ve sağlıklı büyüme sağlanması bir yana, bugün geldiğimiz noktada bu kadar turisti ağırlayacak tesis bulamakta zorlanabilirdik" "Ekonomik iyileşme, banka bilançolarında daha kaliteli aktif yapısı, daha güçlü sermaye ve sürdürülebilir karlılığa destek olacak" "2020'de sektörün Takibe Dönüşüm Oranı'nın azalarak tarihsel seviyelere doğru yakınsayacağını bekliyorum" "Yatırımcılar açısından cazibesini korumaya devam eden bankacılık sektörümüze yeni kuruluş ve faaliyet izni için gelen başvurular önümüzdeki yıl da kurumumuz tarafından değerlendirilmeye devam edecek" (Murat Birinci /İstanbul) 3- Göbeklitepe 2019'da rekora koştu UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Göbeklitepe, 2019'da 412 bin 378 kişiyi ağırladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019'u "Göbeklitepe Yılı" ilan etmesinin ardından yoğun ilgi gören Göbeklitepe, geçen yıl 63 bin 415 kişiyle en çok ekim ayında ziyaret edildi Şanlıurfa Turizmi Geliştirme Derneği Başkan Yardımcısı Rahime Yaşar: "2018 yılında başlayan kültür turu talepleri 2019'da tavan yaptı ve bu Şanlıurfa ve bölgeye inanılmaz bir katkı sağladı" (Müslüm Etgü/Şanlıurfa) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Mehmet Ali Akben - 03.12.2019
İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde "Ekonomi ve Yatırım Zirvesi" düzenlenecek
İstanbul Ticaret Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, 4 Aralık'ta üniversitenin Sütlüce Yerleşkesi'nde düzenlenecek zirveye Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu Başkanı Mehmet Ali Akben ve şirketlerin üst düzey yöneticileri katılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mehmet Ali Akben Haberleri | Mehmet Ali Akben Kimdir - Haberler - Mehmet Ali Akben haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Ali Akben kimdir, hayatı ve biyografisi. Bakan Elvan Türkiye Bankalar Birliği Genel Kurulunda konuştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 17:12:12. #1.15#

title