Masumiyet Ela kimdir? Ela karakterini canlandıran İlayda Alişan kimdir?

Masumiyet Ela kimdir? Ela karakterini canlandıran İlayda Alişan kimdir?

Masumiyet Ela kimdir? Ela karakterini canlandıran İlayda Alişan kimdir?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Masumiyet Ela kimdir? Masumiyet Ela kaç yaşında? Fox Tv'de yayınlanan Masumiyet dizisi ile ünlenen İlayda Alişan, son zamanlarda araştırılan isim oldu. Masumiyet dizisinin Ela'sı olarak da bilinen Ela kimdir, gerçek adı nedir? İlayda Alişan'ın hayatı hakkında bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz. İlayda Alişan Kimdir? Masumiyet dizisinin Ela'sı kimdir?

Fox Tv'de yayınlanan Masumiyet dizisi ile ünlenen İlayda Alişan, son zamanlarda araştırılan isim oldu. Adı, Masumiyet dizisinin Ela'sı olarak da biliniyor. Dizide Ela karakterini canlandıran, İlayda Alişan gerçekte kimdir? İlayda Alişan'ın hayatı hakkında bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.İlayda Alişan Kimdir? Masumiyet dizisinin Ela'sı kimdir? İlayda Alişan'ın kariyeri!

MASUMİYET ELA KİMDİR?

İlayda Alişan Türk sinema ve dizi oyuncusudur. 26 Şubat 1996 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Behçet Kemal Çağlar Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Moda Tasarım okumuştur. 1.60 metre boyunda, 48 kilo ve Balık burcudur. Hayatının dönüm noktası olarak babasının arkadaşının habersiz bir şekilde kendisini ajansına kayıt etmesi ile birlikte küçük yaşlardan itibaren sektöre giriş yapmıştır.

İLAYDA ALİŞAN KİMDİR?

Oyunculuk hayatına reklam filmlerinde oynayarak başladı, Nestle, Coco Cola, Ülker, Akbank, Eti gibi birçok markanın reklam filminde oynadı. İlk olarak 2011 yılında başrollerinde Çetin Tekindor ve Bülent İnal gibi oyuncuların bulunduğu Bir Çocuk Sevdim dizisinde Merve karakteriyle rol aldı. Kariyerine TRT'de yayınlanan Gönül Hırsızı ile devam etmiş, ardından Ayça Bingöl, Evrim Alasya ve Ekin Koç'la birlikte Benim Adım Gültepe'de Nurten karakteriyle dikkat çekmeye başlamıştır. Kariyerine 2015 yılında Songül Öden ve Mert Fırat'ın başrollerinde yer aldığı Serçe Sarayı'nda Sinem karakteri ile devam etmiştir. Ardından Ay Yapım imzalı Bana Sevmeyi Anlat dizisinde Eylül, Rüya dizisinde canlandırdığı Cemre karakterine hayat vermiştir. Kendisinin daha büyük bir kitleye ulaştıran, başrollerinde usta oyuncu Perihan Savaş, Ercan Kesal, Aras Bulut İynemli ve Rıza Kocaoğlu gibi önemli isimlerin bulunduğu Ay Yapım'ın fenomen dizilerinden Çukur ile içinde bulunduğu set ortamını bir okul olarak tanımlamıştır. Dizinin ikinci sezonunda Akşın Koçovalı karakteriyle gösterdiği oyunculuk takdir topladı. Çukur'dan sonra Netflix'in ilk Türk orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız'da Aylin Erman karakterine hayat vererek ününü yurtdışına taşıdı. 2019'da Erdal Özyağcılar, Erkan Avcı gibi başarılı oyuncularla beraber Şampiyon'un kadrosuna katıldı. 2021 yılında dijital içerik platformu olan Gain'in orijinal dizisi Terapist'te Özlem Narin karakterini canlandırdı. Son olarak FOX'ta yayınlanan Masumiyet dizisinde Ela Yüksel karakterini canlandırmaktadır.

Rol Aldığı Filmler

2011- Bir Çocuk Sevdim

2013- Gönül Hırsızı

2014- Benim Adım Gültepe

2015- Serçe Sarayı

2016- Bana Sevmeyi Anlat

2017- Rüya

2017-2019- Çukur

2019-2020- Hakan: Muhafız

2019-2020-Şampiyon

2021-Terapist

2021-Masumiyet

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title