Maske uyarısı yapan doktora taşla saldırdılar! Başına 8 dikiş atıldı

Maske uyarısı yapan doktora taşla saldırdılar! Başına 8 dikiş atıldı

02.01.2021 17:08 | Son Güncelleme: 02.01.2021 18:19

İzmir'de özel bir tıp merkezinin acil servisinde görevli Dr. Hüseyin Nacar Mutlugüleçler, muayene ettiği çocuğun yanındaki yaşlı kadını maske takması ve çocuğu kirli ayakkabıyla muayene masasına oturtmaması yönünde uyarınca, taşlı saldırıya uğradı. Yarılan kafasına meslektaşı oğlu tarafından 8 dikiş atılan Mutlugüleçler, şikayetçi oldu.

İzmir'in Karabağlar ilçesindeki özel bir tıp merkezinin acil servisinde görevli doktor Hüseyin Nacar Mutlugüleçler, iddiaya göre, çocuk hastasını muayene ederken, beraberlerinde bulunan hasta yakını yaşlı kadını maskesini takması yönünde uyardı. Daha sonra ise kadın, çocuğu muayene masasına kirli ayakkabılarıyla çıkardı. Doktor Mutlugülergeç, kadını bir kez daha uyarmak zorunda kaldı. Muayenenin ardından kadın çocuk ile odadan çıktı. Kısa süre sonra ise çocuğun amcası, muayene odasına girip doktora tepki gösterdi.

TAŞLA SALDIRDILAR

Bağırarak hastane kapısına çıkan amca, arkasından gelen Mutlugüleçler'e yerden aldığı taşı attı. Taşın başına isabet ettiği doktor yaralandı. Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Mutlugüleçler'in yarılan başına meslektaşı olan oğlu dikiş attı.

Maske uyarısı yapan doktora taşla saldırdılar! Başına 8 dikiş atıldı

BAŞINA 8 DİKİŞ ATILDI

Hastane çıkışında gazetecilere açıklama yapan ve başına 8 dikiş atılan Mutlugüleçler, "Güzelce muayene ettim, tedavisini yaptım. Reçetesini yazdım ve ikazlarda bulundum. Güzel şekilde sohbet ederek, ayrıldı. Derken hastanın yakını olduğunu iddia eden birisi, 'Sen benim büyük anneme neden bağırıyorsun' diyerek, geldi. Ben sadece ikaz ettiğimi söyledim ancak tehdit etmeye başladı. Tehditlerden sonra küfürler başladı. Kapının önüne kadar çıktık ve bu arada 155'in aramasını çalışma arkadaşlarıma söyledim. Kapının önünden gitmesini söyledim. Yerden kaptığı bir taşla bana vurdu. Kafama bir darbe aldım. Benim oğlum da doktor ve dikişlerimi o yaptı. Ciddi bir yarık var. Yüzümdeki kanamanın resmi de var. Ben hastayı maskesiz olduğu için ikaz ettim, arkasından kirli ayakkabılarla muayene masasına çıkarmaya çalıştı. Ben de 'Onları çıkarın biz orada bebekleri muayene ediyoruz' dedim. 'Kendi yatağınıza ayakkabıyla girer misiniz' dedim. Bütün hepsi budur. Şikayetçiyim" dedi.

Maske uyarısı yapan doktora taşla saldırdılar! Başına 8 dikiş atıldı

GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan, İzmir'de acil serviste koronavirüs nedeniyle bir yakınına maske takması gerektiğini söyleyen doktoru darbeden kişi gözaltına alındı.

Maske uyarısı yapan doktora taşla saldırdılar! Başına 8 dikiş atıldı
Maske uyarısı yapan doktora taşla saldırdılar! Başına 8 dikiş atıldı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Hande NAYMAN

Haber Yorumları (13)
GEL GİT: Hasta yakinlarinin yaptigi tasvip edilecek bir sey degil, hekiminde hatasi var hastaya hic bir zaman kirli ayakkabıyla oturma diyemezsin muayene masasinda kagit havlular vardir masaya bir uctan diger ucuna ceker kapatirsin muayene bittikten sonra keser cöpe atarsin, Bu kagithavlu her muayene masasinin basinda vardir.
REİS: Eee bu doktorluk mesleğinin fıtratında dayak ta var ölmek te istemiyorsanız olmayın
INSAN DAHİL SADECE CANLİ BUNLAR: soyu tukensin
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title