Mardin Nusaybin'deki Demokrasi Parkı'nda Ağaçta Kuşlar İçin Yuvalar Yapıldı

Mardin Nusaybin'deki Demokrasi Parkı'nda Ağaçta Kuşlar İçin Yuvalar Yapıldı

Nusaybin'deki Demokrasi Parkı'nda ağaçta kuşlar için yuvalar yapıldıMARDİN'in Nusaybin ilçesindeki Demokrasi Parkı'ndaki bir ağaçta kış şartlarında soğuktan korusunlar diye kuşlar için kartondan renklik yuvalar yapıldı.

Nusaybin'deki Demokrasi Parkı'nda ağaçta kuşlar için yuvalar yapıldı

MARDİN'in Nusaybin ilçesindeki Demokrasi Parkı'ndaki bir ağaçta kış şartlarında soğuktan korusunlar diye kuşlar için kartondan renklik yuvalar yapıldı.

Nusaybin Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nce, ilçedeki Demokrasi Parkı'nda kuşların yararlanması için bir ağacın etrafında kartonlardan renkli kuş yuvaları yapıldı. Nusaybin Belediyesi'nden yapılan açıklamada, kış aylarında kuşların daha sıcak bir ortamda kalmaları için yuva yapıldığı belirtilerek, şöyle denildi Doğanın dengesi, dünya üzerindeki yaşam için büyük bir öneme sahiptir. Bu denge sağlıklı bir şekilde sürdürebildiği müddetçe, yaşam kalitesi de zarar görmeden devam eder. Doğadaki tüm canlı ve cansız varlıklar doğrudan ya da dolaylı olarak doğanın dengesinin korunmasında önemli rol oynarlar. Son yıllarda çevresel bozunmalardan dolayı bazı kuş türlerinin sayılarında önemli azalmalar olmuştur. Yavrular için yapılan kuş yuvalarının en önemli amaçlarından biri, yavruları soğuktan korumaktır. Yavrular tüysüz doğarlar ve aynı zamanda pek hareket edemedikleri için kaslarını hiç çalıştıramazlar. Bu nedenle yavruların donmamaları için soğuktan izole edilmiş yuvalara ihtiyaçları vardır. Olumsuz dış etkenler nedeniyle üreme ve barınma ortamları bozulan kuşlar için güvenli ve korunaklı yaşam ortamları oluşturarak, doğal dengeye katkı sağlayabilmek adına Demokrasi Parkına kuş yuvası ağacı kurduk, bu gibi çalışmalarımız devam edecektir.