Manisa Cezaevinde Sazlı Sözlü Eğlence

Manisa Cezaevinde Sazlı Sözlü Eğlence

Manisa F Tipi Cezaevi'nde Düzenlenen Müzikli Bir Programda, Hükümlü ve Tutuklular Doyasıya Eğlendi.

Manisa Cezaevinde Sazlı Sözlü Eğlence

Manisa F Tipi Cezaevi'nde düzenlenen müzikli bir programda, hükümlü ve tutuklular doyasıya eğlendi.

Manisa F Tipi Cezaevi'nde sunucu Yılmaz Ünsal'ın organize ettiği bazı firmaların sponsor olduğu sazlı sözlü eğlence programı düzenlendi. Eğlence programına Başsavcı Sait Gürlek, Cezaevi Savcısı Yusuf Kızıltuğ, cezaevi personeli ve mahkumlar katıldı. Program, Başsavcı Sait Gürlek'in konuşmasıyla başladı. 500 kapasiteli cezaevinde 800'den fazla mahkum kaldığını hatırlatan Gürlek, "Buna rağmen yoğun çaba sarf ederek cezaevinde bulunan hükümlü ve tutuklularımızın topluma kazandırılması için motivasyon etkinlikleri düzenliyoruz. Bu alanda bakanlığımız bizi takdirle ödüllendirdi. 100 üzerinden 99 puan aldık. Burası bir eğitim merkezidir" dedi.

Cezaevinin artık yetmeğine dikkat çeken Gürlek, kampus cezaevleri projesini beklediklerini belirterek "Şu an ciddi yer sıkıntımız var. Sorunu çözmek için bu projeyi bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Daha sonra Gurup Tuna sahne alarak birbirinden güzel parçaları seslendirerek mahkumları eğlendirdi. Hareketli parçalar çalınınca bazı mahkumlar sahneye çıkarak çifte telli oynadı. Başsavcı Sait Gürlek ve cezaevi savcısı Yusuf Kızıltuğ da mahkumlarla çifte telli oynadı. Bayan mahkumlar ise şarkılara tempo tutarak eğlendi.

Gurup Tuna'nın mini konserinin ardından doğum günü olan Hüseyin Aydın, Serkan Akyiğit ve Ali Uzunova ile bir süre önce nikahı kıyılan Ramazan Gözükara isimli mahkumlara çeşitli hediyeler verildi. Daha sonra pasta kesildi.

Sahneye Pop Star Alaturka yarışmacılarından Emrah çıktı. Genç şarkıcı parçalarıyla cezaevi sakinlerini coşturdu. Son olarak Manisalı yerel sanatçı Adem Yılmaz sahne arak mahkumları eğlendirdi.

(MY-ÖA-YK-HO-Y)

Kaynak: İHA