Mahkemeden Ezgi Mola kararı! Suçu basit yargılama olarak değerlendirilecek, duruşma yapılmayacak - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Mahkemeden Ezgi Mola kararı! Suçu basit yargılama olarak değerlendirilecek, duruşma yapılmayacak

Haberler.com, Jülide İshakoğlu - Magazin
 - Güncelleme:

Musa Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle oyuncu Ezgi Mola'ya 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle açılan dava, suçun belli bir ağırlığa ulaşmadığı gerekçesiyle basit yargılama usulü olarak görülecek. Basit yargılama usulünde, duruşma yapılmaksızın dava dosya üzerinden yürütülüyor.

Oyuncu Ezgi Mola hakkında, Batman'ın Beşiri ilçesinde tabancayla intihar ederek hayatını kaybeden İpek Er'in, intihardan önce bıraktığı mektupta, kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiği Musa Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı.

Mola'nın 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle açılan dava mahkeme tarafından, suçun belli bir ağırlığa ulaşmadığı gerekçesiyle dosya üzerinden basit yargılama usulü olarak görülecek. Mahkeme Ezgi Mola'dan 15 gün içinde dilekçeyle savunmasını isteyecek ve davayı dosya üzerinden karara bağlayacak.

Oyuncu Ezgi Mola hakkında, geçen yıl Batman'da intihar eden İpek Er'in bıraktığı mektupta kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu yazdığı Musa Orhan'a sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Ankara 31'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak Mola'nın 2 yıl 4 aya kadar hapsi istendi. Orhan'ın avukatı yaptığı açıklamada, "Özür dilememiş ve müvekkilime gelecek on binlerce küfür ile tehdide zemin hazırlamıştır" sözlerine yer verdi.

Günlerdir sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına giren Ezgi Mola'ya başta Hazal Kaya, Atilla Taş, Barış Atay, Metin Uca, Hasibe Eren, Aslı İnandık, Mahsun Kırmızıgül, İlkay Akkaya, Fatma Turgut, Funda Eryiğit, Serkay Tütüncü, Sarp Akkaya, Tan Taşçı, Ayşenil Şamlıoğlu, Rahşan Gülşan ile Selçuk Balcı başta olmak üzere çok sayıda isim destek verdi. Ancak Orhan'ın avukatı Ezgi Mola'ya destek veren ünlü isimler hakkında da suç duyurusunda bulundu.

Basit Yargılama Usulü, Asliye Ceza Mahkemesince, iddianamenin kabulünden sonra belli bir ağırlığa ulaşmamış suçlar bakımından uygulanabilen ve duruşma yapılmaksızın dosya üzerinden yürütülen özel bir ceza muhakemesi yöntemidir.

Jülide İshakoğlu
Haberler.com Haberler.com - Magazin

Ezgi Mola, Magazin, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Emre GÜL:

Şuna bak ya, yanlışa yanlış deyince suçlu çıkarmaya çalışıyorlar. Ezgi Mola'nın arkasındayız. Bu davadan Ezgi Mola adına olumsuz bir şey çıkarsa Türk adaletine güvenim bir genç olarak tamamen biter. Öyle bir şey olmayacağını umuyorum.

Emre GÜL:

Şuna bak ya, yanlışa yanlış deyince suçlu çıkarmaya çalışıyorlar. Bu kadar da yüzsüz olunmaz. Ezgi Mola'nın arkasındayız. Bu davadan Ezgi Mola adına olumsuz bir şey çıkarsa Türk adaletine güvenim bir genç olarak tamamen biter. Öyle bir şey olmayacağını umuyorum.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title