Mahindra Haberleri

Mahindra haber, Mahindra son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahindra - 17.8.2020
DS Automobiles, Formula E Şampiyonluğunu iki sezondur bırakmıyor
2019-2020 sezonu sonunda, 4 galibiyet, 9 podyum finişi, 5 pol pozisyonu ve 11 ePrix yarışında 3 en hızlı turla DS E-TENSE FE20 modeli otomobiller; Nissan IM02, Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01, Audi e-tron FE06, BMW i.FE20, Jaguar I-Type IV, Porsche 99X Electric, Mahindra M6Electro, PENSKE EV-4 ve NIO FE-005'i geride bıraktı.
Mahindra - 24.3.2020
Otomotiv devleri, Kovid-19 salgınıyla mücadele için solunum cihazı üretecek
Dünyanın en büyük traktör üreticilerinden Hint otomotiv şirketi Mahindra Group da fabrikalarında solunum cihazı üretmek üzere çalışmalara başladığını duyurdu.
Mahindra - 21.1.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Davos'ta
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen 50. Dünya Ekonomik Forumu'nda (WEF) Alibaba Grubu ve Mahindra Grubu başkanlarıyla bir araya geldi.
Mahindra - 19.11.2017
Türk Telekom, Açık Şebeke Otomasyon Platformu'na Üye Oldu
Aralarında AT&T, China Mobile, China Telecom, Cisco, Ericsson, Huawei, IBM, Intel, Nokia, Orange, VMWare, ZTE, Amdocs, Bell, GigaSpaces, Jio, Tech Mahindra ve Vodafone gibi küresel düzeyde pek çok hizmet ve teknoloji sağlayıcısı 18 şirketin platin üye olarak yer aldığı ve dünyadaki mobil abonelerin yüzde 55'inin operatörleri aracılığıyla temsil edildiği ONAP'a üye olan Türk Telekom, Türk mühendisliğine dünyanın kapılarını açacak.
Mahindra - 31.10.2017
Rekabet Kurulu Kararları
Erkunt Traktör Sanayii AŞ'nin paylarının tamamının ve Erkunt Sanayi AŞ'nin çoğunluk hisselerinin Mahindra Overseas Investment Company Limited tarafından devralınması işlemi onaylandı.
Mahindra - 18.10.2017
Ülke Çiftçisine Daha Çok Kazandırmak İçin Çalışacağız"
Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan, firmalarının kuruluşunun 15. yılını kutlayacakları 2018 yılına, güçlerini birleştirdikleri Hintli traktör devi Mahindra ile gireceklerini belirterek, "Markamızı, Mahindra global üretim ve satış ağının önemli bir parçası yaparak...
Mahindra - 20.9.2017
Erkunt, Mahindra ile Güçlerini Birleştirdi
Erkunt Traktör, Hintli traktör üreticisi Mahindra&Mahindra (M&M) ile anlaşmaya vardı.
Mahindra - 22.6.2017
Otomotiv Tedarikçilerinin Gözü İran ve Hindistan Pazarında
Kanca, şunları söyledi: "TAYSAD üyelerinden oluşan heyet Hindistan'daki ana sanayi firmalarına bir ziyaret gerçekleştirdi. Hindistan pazarı hakikaten istikrarlı bir büyüme göstermekte ve bizim için iyi bir potansiyel içermekte. Bugün Hindistan'ın bulunduğu noktayı değerlendirecek olursak, Hindistan 2,25 trilyon dolarlık ekonomisiyle, satın alma gücü paritesi açısından dünyanın en büyük 3. ülkesi konumunda. 2015-2016 arasında Gayrisafi Yurt İçi Hasılası yüzde 7,6 artış gösterdi. Bu sonuç Hindistan'ı dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi yaptığı gibi yukarı yönlü ivmesinin de sağlamlaşmasını destekliyor. Uluslararası Para Fonu (IMF) Hindistan ekonomisindeki bu hızın 2020'ye kadar süreceği öngörüsünde bulunuyor." " Hindistan, aynı zamanda dünyanın en büyük motorlu araç üreticilerinden ve pazarlarından birisi. Verilere göre 2016 yılında ülkede motorlu araç üretimi yüzde 8 artarak 4,5 milyon adede yükselmiş durumda." değerlendirmesini yapan Kanca sözlerini şöyle tamamladı: "Hindistan'da şu an her bin kişiye 22 motorlu araç düşüyor. Ülkenin araç parkı da her geçen gün büyüme gösteriyor ve 2017 yılı itibarıyla 40 milyon adedin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Buna rağmen, kalabalık nüfusa oranla araç sahipliği hala oldukça düşük. Dolayısıyla gelecek yıllarda pazarın gelişmeye açık olduğunu söyleyebiliriz. 2016 yılı OICA verilerine göre iç satışlar ise 3,7 milyon adet düzeyinde, 2017'de bu rakamın 4 milyon adedi aşması bekleniyor. Binek otomobil pazarında en büyük payı yüzde 44 ile Maruti Suzuki alırken Mahindra yüzde 9,4 ve Tata yüzde 4,9'luk bir paya sahip.
Mahindra - 18.5.2017
Tuv Rheinland İsveç'te Kablosuz Laboratuvar Satın Aldı
Almanya’nın tüm kablosuz haberleşme teknolojileri alanında önemli test hizmeti sağlayıcıları ve öncülerinden TUV Rheinland, Tech Mahindra’dan İsveç’in Lund kentinde kablosuz laboratuvarı satın aldı.
Mahindra - 31.1.2017
Hisarlar Makine'den Kütahya'ya Yatırım
TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Vural Kavuncu, dünyanın önde gelen traktör üreticilerinden Mahindra & Mahindra LTD'nin (M&M) çoğunluk hissesini satın aldığı Türkiye'nin önemli tarımsal ekipman üreticilerinden Hisarlar Makine'nin Kütahya'da yatırım yapacağını söyledi.
Mahindra - 10.9.2015
Rekabet Kurulu Kararları
Mitsubishi Heavy Industries Limited iştiraki olan Mitsubishi Agricultural Machinery Co. Ltd. şirketinin hisselerinin Mahindra & Mahindra Limited tarafından devralınarak Mitsubishi Agricultural Machinery Co.
Mahindra - 1.6.2014
Sri Lanka 33 Hintli Balıkçıyı Gözaltına Aldı
Sri Lanka basını gözaltıların, Sri Lanka Devlet Başkanı Mahindra Rajapaksa'nın Hindistan'ın yeni Başbakanı Narendra Modi'ye "iyi niyet" jesti olarak geçen hafta gözaltındaki tüm Hintli balıkçıları serbest bırakılması emrini vermesinin ardından geldiğini belirtti.
Mahindra - 27.5.2014
Hindistan'ın Yeni Başbakanı Modi, Komşu Ülke Liderleri ile Görüştü
Dün yemin ederek görevine başlayan Modi ile Pakistan Başbakanı Şerif arasındaki toplantı, iki ülke arasındaki sorunlar üzerine yoğunlaştı.  Modi, yaklaşık 40 dakika süren toplantıda  iki ülke arasındaki görüşmelerde ilerleme sağlayabilmek için Hindistan'ı hedef alan terör saldırılarının sona ermesi gerektiğini söyledi.  Dışişleri Bakanı Sushma Swaraj'ın da hazır bulunduğu toplantıda, 2008'deki Mumbai saldırıları da gündeme geldi.  Görüşmede, iki ülke arasındaki en önemli anlaşmazlıklardan biri olan Keşmir konusunun ele alınıp alınmadığı ise bilinmiyor.  Şerif, dün Hindistan'ın özel haber kanalı NDTV'ye yaptığı açıklamada, "Birbirimizle ilgili korkulara, güvensizliğe ve kuşkulara artık son vermeliyiz. Pakistan ve Hindistan, yıllarca acı çekmemize neden olan istikrarsızlıktan kurtulmak için ellerinden geleni yapmalıdır" demişti.  Merkezi Keşmir'de bulunan Hürriyet Konferansı Başkanı Mirvaz Umar Faruk, toplantıyı olumlu bir gelişme olarak niteledi ve iki lider arasındaki görüşmenin, Keşmir dahil tüm konuların masaya yatırılacağı bir diyalog süreci için zemin hazırladığını söyledi.  Modi, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai ve Sri Lanka Devlet Başkanı Mahindra Rajapaksa ile de ayrı ayrı görüşmelerde bulundu.
Mahindra - 20.3.2012
Türkiye, Hindistan'da 3. Konsolosluğunu Açıyor
2010 yılında 4 milyar dolar olan iki ülke toplam ticaretinin bu yıl itibari ile 7 milyar dolar gibi rekor bir rakama ulaştığını belirten Büyükelçi Burak Akçapar, Hintli şirketleri Türkiye'de yatırıma davet etti. Hali hazırda Tata, Mahindra, Wipro, Reliance, Dabur ve GMR gibi büyük firmaların Türkiye'de başarılı yatırımları olduğunu söyleyen Akçapar bu rakamların artacağını ümit ettiklerini söyledi.
Mahindra - 3.11.2011
G20 Genç Girişimciler Fransa'da Buluştu
Türkiye Genç işadamları Birliği(TÜTGİAD)'nden yapılan açıklamaya göre G20 Genç Girişimciler Zirvesi 31 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında Fransa'nın Nice kentinde 20 ülkeden 400 genç girişimcinin katılımıyla gerçekleşti. Nice Belediye Başkanı'nın ev sahipliği yaptığı zirveye, Nobel ödülü sahibi Prof. Muhammed Yunus, Hüsnü Özyeğin, Anand G. Mahindra (Mahindra&Mahindra), Shai Agassi (Better Place) ve Mario Moretti Poligato (GEOX) başta olmak üzere bir çok girişimcinin katıldığı bildirildi.
Mahindra - 3.11.2011
G20'nin Genç Girişimcileri Fransa'da Bir Araya Geldi
Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), G20 Genç Girişimciler Zirvesi ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi ev sahipliği yaptığı zirveye Nobel ödülü sahibi Prof. Muhammed Yunus, Hüsnü Özyeğin, Anand G. Mahindra (Mahindra&Mahindra), Shai Agassi (Better Place) ve Mario Moretti Poligato (GEOX) olmak üzere dünyanın başarılı girişimcilerin konuşmacı olarak katıldığı bildirildi.
Mahindra - 15.9.2011
Ssangyong Xıv-1 Konsept Aracını Frankfurt'ta Tanıttı.
Ssangyong Motor'un yeni konsept aracı XIV-1'in ilk resmi lansmanı Frankfurt Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirildi. Şu anda konsept olarak sergilenen aracın 2013 yılında hayata geçmesi bekleniyor. Fuarda ayrıca yeni Rexon, yeni Pick-up modelleri de tanıtıldı. Türkiye'de satışa sunulan Koronda'da fuarda sergilenen araçlar arasında bulunuyor. Şahsuvaroğlu Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Şahsuvaroğlu Mahindra Grubunun bir parçası olan Ssangyong'un önümüzdeki yıllarda daha da güçleneceğini ve büyük bir model atağına kalkacağını söyledi.
Mahindra - 4.7.2011
Renault'nun Hindistan Vizesi Bursa'dan
lk denemesinde Mahindra ile ortaklık kuran ve Logan ile pazarda istediği verimi alamayan Fransız üretici Renault, dünyanın önemli pazarları arasında yer alan Hindistan?a tek başına girme kararı almıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mahindra Haberleri | Mahindra Haber - Haberler - Mahindra haberleri, son dakika mahindra haber ve gelişmeleri burada. DS Automobiles, Formula E Şampiyonluğunu iki sezondur bırakmıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 22:46:30. #1.15#
title