Şarkıcı Kaan Tangöze de Sezen Aksu polemiğine dahil oldu: Bir cahillik etmişler yani, yasak elmayı yemediler mi? - Haberler
Haberi Paylaş

Şarkıcı Kaan Tangöze de Sezen Aksu polemiğine dahil oldu: Bir cahillik etmişler yani, yasak elmayı yemediler mi?

Haberler.com - Ecem Altan - Magazin
 - Güncelleme:

Duman grubunun solisti Kaan Tangöze, konserinde Sezen Aksu'nun tepki çeken şarkı sözleri hakkında bir yorum da bulundu. Şarkıyla ilgili konuşan Tangöze, "Bir cahillik etmişler arkadaşlar. Yasak elmayı yemediler mi ya? Bir cahillik etmişler yani" dedi.

Ünlü sanatçı Sezen Aksu, Şahane Bir Şey Yaşamak adlı şarkısında söylediği "Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e" cümlesi nedeniyle, ülke gündemine oturdu. Desteklerin yanı sıra binlerce tepki alan Aksu'ya bir yorum da Duman grubunun solisti Kaan Tangöze'den geldi.

Konserinde Sezen Aksu'nun tepki çeken sözlerinden bahseden Tangöze, "Hz. Adem ile Hz. Havva'ya 'cahil' demiş. Biliyor musunuz, duydunuz mu? E bir cahillik etmişler arkadaşlar ya. Yasak elmayı yemediler mi ya? Bir cahillik etmişler yani. O kadar da olsun ya" ifadelerini kullandı.

Ünlü sanatçı Sezen Aksu, Şahane Bir Şey Yaşamak adlı şarkısında söylediği "Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e" cümlesi nedeniyle tepki çekmişti. Sosyal medya kullanıcıları, şarkı nedeniyle ünlü sanatçıya büyük tepki gösterirken dini değerlerin aşağılandığını ileri sürerek özür dilenmesi gerektiğini belirtmişti. Aksu'nun söz konusu şarkılarıyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan da Aksu'ya tepki gösterilerek, "Hz. Adem ile Hz. Havva bütün insanlığın müşterek değeri ve ortak atalarıdır" ifadelerine yer verilmişti.

Tepkilerin ardından açıklama yapan Sezen Aksu ise "Öncelikle bireysel veya kurumsal olarak, ayrıca TV kanallarındaki açık oturumlarda, sağduyulu açıklamalarıyla farklı açılardan ele alıp konunun anlaşılmasına çalışan, destek mesajları veren, arayan soran, tanıdığım tanımadığım tüm dostlarıma teşekkür ederim. Malumunuz olduğu üzere konu ben değilim, konu memleket" diyen Aksu, 2010'da yazdığı "Hop Dedik" ve 21 Ocak 2022'de yazdığı "Avcı" isimli şarkılarının sözlerini paylaşarak "Sonuç olarak 47 yıldır yazıyorum… Yazmaya da devam edeceğim" demişti.

Ecem Altan
Magazin Sorumlusu Haberler.com - Magazin

Kaan Tangöze, Sezen Aksu, Magazin, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (11)

ali aydemir :

Yüce Allah'ın ilmi karşısında, gelmiş geçmiş tüm insanların bilgi düzeyi hiç kalır. "cahil" sözcüğünün hakaret değil de "bilgisi yetersiz" anlamında kullanılmış olabileceğini de düşünmek gerekir. Değilse, tüm tek tanrılı dinlerce kutsal kabul edilen Hz Adem ve Hz Havva'ya hakaret amaçlı söylenebilecek hiç bir söz kabul edilemez.

ASD:

"BİLGİSİZ YETERSİZ" ANLAMINDA KULLANILMAMIŞ UYDURUP DURMA. ALLAH C.C. PEYGAMBERLERİNE SÖVMEZ, ÖVER. SENİN BU DEDİKLERİNİN BOZUK HOCALARIN KUR'AN-I KERİM TESFİRİNDE BİLE YOK.

OKUR:

ünlü olmak veya kasetiniz satılması için kutsallara sallamak sizin ahlaki derecenizi gösteriyor

Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title