Haberi Paylaş
Efsane gazeteci Doğan Şener hayatını kaybetti

Efsane gazeteci Doğan Şener hayatını kaybetti

Magazin Haberleri

Efsane gazeteci Doğan Şener 82 yaşında hayatını kaybetti. Hey Dergisi'nin kurucularından Doğan Şener'in, Türk Pop müziğinin gelişmesinde ve Türk Pop müziği sanatçılarında büyük emeği vardı.

Hey Dergisi'nin kurucularından 82 yaşındaki usta gazeteci Doğan Şener'in vefat ettiği öğrenildi. Şener'in vefat haberini ses sanatçısı ve yazar Onur Akay kendi internet sitesinde yazdığı bir yazı ile duyurdu.

"ADI, TÜRK POP MÜZİĞİ TARİHİNE ALTIN HARFLERLE YAZILMIŞTIR"

Akay, "müzik aşığı, efsane gazeteci Doğan Şener'i bugün sabaha karşı kaybettik. Adı, Türk pop müziği tarihine altın harflerle yazılmıştır ve pop müzik sanatçılarında büyük emeği vardır. Mekânı cennet olsun inşallah" ifadelerini kullandı.

DOĞAN ŞENER KİMDİR?

Doğan Şener, 8 Ocak 1937 tarihinde Zonguldak'ta dünyaya geldi. Haydarpaşa Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı'nda okudu. Çok genç yaşta Milliyet Gazetesi'nin magazin müdürü oldu. Milliyet'in Pazar ekinde Müzik Kulübü'nü hazırlamaya başladı ve daha sonra Hey Dergisi'ni kurdu. Bir döneme damga vuran Hey Dergisi'nin efsane genel yayın yönetmeni olarak anıldı.

Haberler.com - Magazin

Türk Pop Müziği Onur Akay Milliyet Müzik Magazin Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

yorumm:

arka sokaklardaki hüsnü sandım biran

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
DAYI AMA ANKARADA DEĞİL:

Mekanı cennet olsun çok kıymetli bir insanı kaybettik yeniler pek tanımaz bizim gibi dinazor çağında yaşayanlar tanır.türk pop müziğine rajmetli enis cülcüoğlu ile çok emeği geçmiştir.arabeski tahtından indiren gizli kahramanlardan biridir........

Cevap Yaz03Yayından Kaldır
era:

mekanı cennet olsun

Cevap Yaz02Yayından Kaldır
Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title