Defne Samyeli, Sezen Aksu'ya tepki gösterenlere sert çıkıştı: Çapsız insanlar - Haberler
Haberi Paylaş

Defne Samyeli, Sezen Aksu'ya tepki gösterenlere sert çıkıştı: Çapsız insanlar

Magazin
 - Güncelleme:

Şarkısında geçen "Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e" sözlerden dolayı tepkilerin odağı olan Sezen Aksu'ya Defne Samyeli'den destek geldi. Samyeli, "Şarkı sözlerinde ne yazdığını anlayamayacak kadar çapsız insanlar linç kampanyası düzenliyor" diyerek Aksu'yu eleştirenlere tepki gösterdi.

Ünlü sanatçı Sezen Aksu, Şahane Bir Şey Yaşamak adlı şarkısında söylediği "Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e" cümlesi nedeniyle, ülke gündemine oturdu. Tepkilerin odağı olan hatta evinin önünde protesto edilen Aksu'ya ünlü isimlerden destekler geliyor.

Bir mekandan çıkarken Gazete Magazin'in objektifine takılan Samyeli, Sezen Aksu için yapılan eleştirilere şu sözlerle karşılık verdi: "Ne kadar çirkin. Bunu duyunca kalbim sızlıyor. Sezen Aksu gibi halka mal olmuş, çok değerli bir sanatçının Türkiye'nin son 50-60 yılına eserleriyle imza atmış bir sanatçının adını ağzına desturla alması gereken insanlar..."

"Şarkı sözlerinde ne yazdığını anlayamayacak kadar çapsız insanların söylediği, saçmalıklardan yola çıkarak hakkında böyle abuk sabuk linç kampanyaları düzenlenmesi... Biz hangi çağda yaşıyoruz? Bu nasıl olabiliyor anlamıyorum. Şimdi sesimizi çıkarmazsak ne zaman çıkaracağız? Sezen Aksu'nun bilgi ve kültürünün yüzde 1'i var mı bu konuşan insanlarda? Varsa yoksa yobazlık gericilik.."

Sosyal medya kullanıcıları,Şahane Bir Şey Yaşamak şarkısındaki sözleri nedeniyle ünlü sanatçıya büyük tepki gösterirken dini değerlerin aşağılandığını ileri sürerek özür dilenmesi gerektiğini belirtti. Aksu'nun söz konusu şarkılarıyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan da açıklama yapıldı. Diyanet'ten yapılan açıklamada, Aksu'ya tepki gösterilerek, "Hz. Adem ile Hz. Havva bütün insanlığın müşterek değeri ve ortak atalarıdır" ifadelerine yer verildi.

Beykoz'da toplanan Milli Beka Hareketi üyeleri, Sezen Aksu'nun şarkısında geçen "Selam söyleyin o cahil Adem ile Havva'ya" sözlerini protesto etti. Şarkıcının evinin önüne gelen yaklaşık 20 kişilik grup "'Minik Cahile' haddini bildirmek için burada toplanmış bulunmaktayız. Kimseyi tehdit etmeye gelmedik" açıklamasını yaptıktan sonra olaysız bir şekilde ayrıldı.

Magazin

Defne Samyeli, Sezen Aksu, Magazin, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (23)

Ahmet Gündoğdu:

diyene bak ya.tamamen gündem dışı ve ahlaki değerlerini unutan ınsanlar.

abdullah kadıoğlu:

sıfırın başına herhangi sayı koyup değer kazandırırken ! yani seni nasıl kazandıracağız topluma .

Halit Dursun:

zaten bir sen eksidin sahip cikmak icin sezene... bu sezenin ilk vukuati degilki... pkk pacavrasiyla sahneye cikdigini unuttunuz herhalde ve pkk sevicileriyle samimi pozlar paylasdigini... hadi ozaman devlete karsiydin simdik dine karsi hareket yapiyorsun yaziklar olsun seni destekleyenlere

Tüm 23 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title