Haberler

  Cennet Mahallesi dizisinin çekildiği ahşap ev, rekor ücretle satışa çıkarıldı

  Magazin Haberleri

  Yıllara damga vuran televizyon ekranlarının renkli dizisi Cennet Mahallesi'nin Balat'taki simge ahşap evi satışa çıkarıldı. Tarihi ev için istenilen ücretin ise 2 milyon 900 bin TL olduğu öğrenildi.

  Show TV ekranlarından 2004-2007 yılları arasında yayınlanan Cennet Mahallesi, renkli sahneleri, güçlü kadrosu ve hikayesiyle Türk dizi tarihine damga vurmuştu. Usta isim Serdar Akar'ın yönetmen koltuğunda oturduğu komedi dizisi, şimdilerde yüzlerce olaya şahitlik eden tarihi ahşap ev ile gündeme geldi.

  2 MİLYON 900 BİN TL İSTENİYOR

  Dizide Yunus karakterine hayat veren Müjdat Gezen'in ailesiyle birlikte yaşadığı simge ahşap yapı, sahibi tarafından satılığa çıkarıldı. Balat'ta bulunan 1900'lü yılların başında inşa edilmiş 4 katlı tarihi ahşap ev için istenilen ücret ise 2 milyon 900 bin TL.

  Cennet Mahallesi dizisinin çekildiği simge ahşap ev rekor ücretle satışa çıkarıldı

  TARİHİ YAPI MÜZE OLABİLİR

  Konu hakkında açıklamalarda bulunan gayrimenkul danışmanı İrfan Pulcu yapının müzeye dönüşebileceğini kaydederek, " Alişan'ın canlandırdığı Yunus karakterinin yaşadığı odanın müze olarak hizmet vermesi gündemde. Dizideki eşyaları da orada sergilenebilir. Buna evi alacak kişi karar verecek." diye konuştu.

  Kaynak: Snob Magazin / Magazin

  Müjdat Gezen Melek Baykal Alişan Türk Magazin Haberler

  title