Kıbrıs Zafere Doğru hangi gün? Kıbrıs Zafere Doğru nerede çekiliyor? - Haberler
Haberi Paylaş

Kıbrıs Zafere Doğru hangi gün? Kıbrıs Zafere Doğru nerede çekiliyor?

Haberler.com - Haberler | Gündem
Kıbrıs Zafere Doğru hangi gün? Kıbrıs Zafere Doğru nerede çekiliyor?

TRT 1'in sevilen dizilerinden Kıbrıs Zafere Doğru, yeni konsepti ve sezonuyla ekranlara geliyor. İzleyiciler Kıbrıs Zafere Doğru hangi gün? Kıbrıs Zafere Doğru nerede çekiliyor? sorularına yanıt arıyor. TMC Film etiketiyle ekrana gelen Kıbrıs Zafere Doğru oyuncuları kim? Kıbrıs Zafere Doğru yeni sezon konusu ne, nerede çekildi?

Kıbrıs Zafere Doğru hangi gün? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Ekranların sevilen dizisi Kıbrıs Zafere Doğru bu akşam sevenleriyle buluşuyor. Kıbrıs Zafere Doğru dizisi izlemek isteyen izleyiciler Kıbrıs Zafere Doğru yeni bölüm ne zaman, Kıbrıs Zafere Doğru 11. bölüm bugün var mı, Kıbrıs Zafere Doğru son bölümde neler oldu, şeklinde aramalar yapıyor. İşte, detaylar... Kıbrıs Zafere Doğru nerede çekiliyor?

"Kıbrıs Zafere Doğru"nun konusu; Rauf Denktaş, Makaryos tarafından adadan sürgün edilmiş, Kıbrıs'a alınmamaktadır. Denktaş, yanında TMT'nin efsane bayraktarı, komutan Ali Rıza Vuruşkan ile birlikte gizlice deniz yoluyla adaya girer. Diğer tarafta ailesine kavuşmuş olan Kemal Dereli, artık tam anlamıyla mücahit olmaya hazırdır. Gizemli bir törenle TMT yemini eden Kemal ve Derviş, Ankaralı ile gizli görevlerine başlar. Nişanlısı Ayşe'nin Kıbrıs'a geldiğinden haber siz Ankaralı, Mücahit Kemal ve yeni mücahitlerden oluşan ekip ayrılmaz bir operasyon takımıdır. Tarihe geçen bir direniş gösteren bu 713 kişilik mücahit topluluğu, kendilerini dört taraftan sarmış 15 bin düşmana karşı savaşacak, bir direniş destanı yazacaktır. Onlara katılıp son darbeyi indirecek olan Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel ise Türkiye'den gelen 64 savaş jeti ile Rum tarafını bombardımana tutup Türkiye'nin ilk hava şehidi olarak yürekleri dağlayan bir ölümle tarihe kahraman olarak geçecektir.

Çekimler Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Gazimağusa ilçesinde ve Kapalı Maraş bölgesinde gerçekleştirilmektedir. Dizi çekimlerinin bir bölümü Geçitkale beldesine bağlı olan İncirli Mağara'da gerçekleştirildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yakın tarihine ışık tutan Kıbrıs Zafere Doğru dizisi her hafta cuma akşamları yayınlanıyor.

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title