LÜTFİ DOĞAN HABERLERİ

Lütfi Doğan Haberleri

Lütfi Doğan haber, Lütfi Doğan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lütfi Doğan - 31.5.2020
TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM HAZİNELERİ - Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan (8)
Türkiye Cumhuriyeti'nin onuncu Diyanet İşleri Başkanı, ilim ve siyaset adamı Lütfi Doğan, Ankara Keçiören'deki İslami İlimleri Araştırma ve Yayma Vakfında (İSİLAY) talebe yetiştirme çalışmalarını sürdürüyor.
Lütfi Doğan - 19.1.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Eski Devlet Bakanı ve Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 91 yaşında vefat etti.
Lütfi Doğan - 28.11.2019
6. Din Şurası Kapanış Programı
Programa, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve bazı milletvekilleri ile eski Diyanet İşleri Başkanları Ali Bardakoğlu, Lütfi Doğan, Mehmet Nuri Yılmaz, Süleyman Ateş, Tayyar Altıkulaç ile Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Burhan İşliyen, Huriye Martı, Ramazan Muslu ve Osman Tıraşçı da katıldı.
Lütfi Doğan - 1.10.2019
İmamlar, cemaatle fidan dikecek
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan ve Kazakistan Müslümanları Dini İdare Başkanı Serikbay Oraz'ın da katıldığı programda, "Cami ve Hayat" temasıyla hazırlanan video gösterildi.
Lütfi Doğan - 4.5.2019
Eski Diyanet İşleri Başkanı Doğan'ın Eşi Son Yolculuğuna Uğurlandı
Eski Diyanet İşleri Başkanı ve 21. Dönem Gümüşhane Milletvekili Lütfi Doğan'ın vefat eden eşi Sabire Doğan, son yolculuğuna uğurlandı.
Lütfi Doğan - 11.5.2018
8. Güncel Dini Meseleler İstişare Toplantısı
Boş bırakılan bir alan ya da geç kalınan bir meselenin istismara açık hale geldiğini vurgulayan Erbaş, şunları kaydetti: "Bu noktada, toplumu din konusunda en doğru şekilde Kur'an ve sünnet çizgisinde usule riayet ederek aydınlatmak için üzerine düşen vazifeyi hakkıyla ifa etmeye çalışan Din İşleri Yüksek Kurulumuzun varlığı ve konumu oldukça önem arz etmektedir. Aksi takdirde, boş bırakılan bir alan ya da geç kalınan bir meselenin istismara açık hale geldiğini ve zaman zaman ciddi bir soruna dönüşebildiğini ifade etmek her türlü izahtan varestedir. Gerek ibadet, gerek muamelat ve gerekse diğer fıkhi problemler karşısında, meseleler toplumun gündemini ve algısını kuşatarak belirli teamül ve anlayış oluşmadan söz konusu hususları gündemimize almamız hayati öneme haizdir. Her konuda topluma yön verme, rehberlik etme ve ufuk tayin etme gibi önemli bir mükellefiyetimizin olduğunun altını bir kez daha çizmek istiyorum." İki gün sürecek toplantıya, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Selim Argun, Diyanet İşleri eski başkanları Lütfi Doğan ve Prof.
Lütfi Doğan - 24.4.2018
Eski Muhtar Traktörün Altında Kalarak Can Verdi
AYDIN'ın İncirliova İlçesi'nde, bahçesinde çalıştığı sırada devrilen traktörünün altında kalan 68 yaşındaki Lütfi Doğan hayatını kaybetti.
Lütfi Doğan - 23.4.2018
Devrilen Traktörün Altında Kalan Sürücü Öldü
Arzular Mahallesi'nde kendisine ait arazide 09 UH 985 plakalı traktörüyle çalışan Lütfi Doğan (68), devrilen traktörün altında kaldı.
Lütfi Doğan - 4.4.2018
Ahmet Tekdal'ın Eşi Son Yolculuğuna Uğurlandı
Cenaze namazının ardından eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan dua etti.
Lütfi Doğan - 23.1.2018
Şehit Özalkan Son Yolculuğuna Uğurlandı
- Eski Devlet Bakanı Doğan da toprağa verildi Tedavi gördüğü özel bir hastanede 91 yaşında hayatını kaybeden eski Devlet Bakanı ve Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan için de aynı camide namaz kılındı.
Lütfi Doğan - 23.1.2018
Eski Bakan Lütfi Doğan İçin Cenaze Töreni Düzenlendi
Hayatını kaybeden eski Devlet Bakanı Lütfi Doğan için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde cenaze töreni düzenlendi.
Lütfi Doğan - 23.1.2018
Eski Devlet Bakanı Doğan'ın Vefatı
Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Devlet Bakanı ve Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan için Mecliste tören düzenlendi.
Lütfi Doğan - 22.1.2018
Eski Devlet Bakanı Doğan Vefat Etti
Eski Devlet Bakanı ve Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan, 91 yaşında vefat etti.
Lütfi Doğan - 12.12.2017
Başbakan Yıldırım Cenaze Törenine Katıldı
Cenaze namazını eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan kıldırdı.
Lütfi Doğan - 16.11.2017
Ağrı'daki Terör Operasyonu
Bu arada, şehidin babası Lütfi Doğan'ın daha önce vefat ettiği bildirildi.
Lütfi Doğan - 1.8.2017
Görmez'den Diyanet Personeline Veda
Programa, eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan, Mehmet Görmez'in hocası Prof.
Lütfi Doğan - 18.5.2017
Kutlu Doğum Haftası'nın İsmi "Siret Haftası" Oldu
"Din İşleri Yüksek Kurulu Genişletilmiş İstişare Heyeti II Toplantısı"nda eski Diyanet İşleri başkanları Lütfi Doğan, Prof.
Lütfi Doğan - 6.10.2016
İbrahim Bedreddin Elmalı Anma Programı"
Diyanet İşleri Başkanlığının 3 zor dönemi olduğunu anlatan Görmez, şöyle devam etti: "Birinci zor dönemi, 1930 sonrasıdır, 1930'dan 1940'lı yılların sonuna kadar, Ahmet Hamdi Akseki Hocamızın başkanlığına kadar olan dönemdir. Bu dönemde Diyanet İşleri Teşkilatının yaptırılmak istenenler, başkanlık tarafından yapılmayınca, elinden 5 bin personeli alınmış, Vakıflar Genel Müdürlüğüne verilmiştir. Teşkilatta başkanla beraber çalışanın sayısı 8'e inmiştir. Türkçe ibadet, Türkçe ezan meseleleri, imam hatip liselerinin kapatılması, din eğitiminin ortadan kalkması vesaire... Bütün bu zor dönemler, Diyanet İşleri Başkanlığı tarihinde de en zor dönemlerdir. Ahmet Hamdi Akseki, 2 defa idama mahkum olmuştur. İkinci zor dönem, 1960-1966 arasıdır, Lütfi Doğan Hocamızın riyasetine kadar olan dönemdir.
Lütfi Doğan - 12.7.2016
Sedat Çelikdoğan, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Çelikdoğan'ın cenazesi, eski Diyanet İşleri Başkanlarından Lütfi Doğan'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından, Gölbaşı Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Lütfi Doğan - 4.7.2016
Ramazan Sincan'da Bir Başka Güzel
Her akşam farklı bir isim Orta oyunu, meddah ve tuluat ile renklenen akşamlarda, Hasan Sağındık, Eşref Ziya Terzi, Abdurrahman Önül, İbrahim Sadri ve Ahmet Özhan gibi dev isimlerin yanı sıra Ömer Karaoğlu, Asım Akkuş, Esat Aydoğan, Ömer Selimoğlu, Fazlı Çoban, Ali Toprak, Mahmut Şevket Bayram, Ensar Kardeşler, Bahadır Özüşen, Ömer Faruk Keskin, Mustafa Caymaz, Sedat Uçan, Lütfi Doğan, Mustafa Demirci, Bahri Özüpek, Muhammet Sevinç, Muhammet Çelikel, Adem Karabey, Grup Dergah, Fatih Çalımlı, Arif Şahin, İbrahim Cuşan, Hakan Bayraktar, Ziya Uğur, Fatih Yardım, Mehmet Arıcı, İbrahim Sadri ve Hasan Ergin de vatandaşlarla buluştu.
Lütfi Doğan - 21.6.2016
Erdoğan, Stk Temsilcileriyle Bir Araya Geldi
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Yeşilay Genel Başkanı Mücahit Öztürk'ün de katıldığı iftarda, İstanbul Kültür Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı'ndan Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Orhan Kavuncu'ya, İslami İlimleri Araştırma ve Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Lütfi Doğan'dan ARDEVE Başkanı Ali Rıza Demircan'a, KADEM Genel Başkanı Emine Sare Aydın'dan TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut'a ve Ayrımcılığa Karşı Kadın Hakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Şahin Usta'ya kadar çeşitli vakıf ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden yaklaşık 450 kişi yer aldı.
Lütfi Doğan - 21.6.2016
Erdoğan'dan Avrupa Parlamentosu'na: Daiş'e Karşı Olanlar Terör Örgütü Değilse, El Nusra'ya Niye...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle Beştepe'deki iftarda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın ağırladığı konuklar arasında Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve eşi Şule Kaynak da hazır bulundu. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Yeşilay Genel Başkanı Mücahit Öztürk de Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki iftarın katılımcıları arasında yer aldı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı'ndan Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Orhan Kavuncu'ya, İslami İlimleri Araştırma ve Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Lütfi Doğan'dan ARDEVE Başkanı Ali Rıza Demircan'a, KADEM Genel Başkanı Emine Sare Aydın'dan TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut'a ve Ayrımcılığa Karşı Kadın Hakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Şahin Usta'ya varıncaya kadar muhtelif vakıfların ve STK temsilcilerinin yer aldığı iftarın toplam katılımcı sayısının yaklaşık 450 civarında olduğu belirtildi.
Lütfi Doğan - 21.6.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan Stk Temsilcileri ile İftarda Bir Araya Geldi
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konukları eşi Emine Erdoğan ile birlikte ağırlayacağı iftarda Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve eşi Şule Kaynak da hazır bulundu. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Yeşilay Genel Başkanı Mücahit Öztürk'ün de Beştepe'de iftarın katılımcıları arasında yer aldı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı'ndan Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Orhan Kavuncu'ya, İslami İlimleri Araştırma ve Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Lütfi Doğan'dan ARDEVE Başkanı Ali Rıza Demircan'a, KADEM Genel Başkanı Emine Sare Aydın'dan TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut'a ve Ayrımcılığa Karşı Kadın Hakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Şahin Usta'ya varıncaya kadar muhtelif vakıfların ve STK temsilcilerinin yer aldığı iftara yaklaşık 450 kişinin katıldığı belirtildi.
Lütfi Doğan - 13.6.2016
Kur'an'a Adanmış Ömürler" Sergisi Açıldı
Hayatlarını Kur'an-ı Kerim'e adamış Lütfi Doğan, Bediüzzaman Said Nursi, Süleyman Hilmi Tunahan, Rıfat Börekçi, Muhammed Hamdi Yazır, Ömer Nasuhi Bilmen, Ahmet Hamdi Akseki, Mehmet Zahid Kotku, Mahmud Sami Ramazanoğlu, Ali Ulvi Kurucu, Rıza Çöllüoğlu ve Fatih Çollak'ın aralarında bulunduğu önde gelen kıraat alimlerinin hayat hikayelerine yer verilen sergi, 24 Haziran'a kadar ziyaret edilebilecek.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lütfi Doğan Haberleri | Lütfi Doğan Kimdir - Haberler - Lütfi Doğan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Lütfi Doğan kimdir, hayatı ve biyografisi. Son Dakika | Eski Refah Partisi Genel Başkanı Ahmet Tekdal, son yolculuğuna uğurlandı (3).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 23:55:43. #1.14#
title