Lösemili Tugay Yılın Futbolcusu - Haberler
Haberi Paylaş

Lösemili Tugay Yılın Futbolcusu

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Lösemili Tugay Yılın Futbolcusu

Futbol oynarken geçirdiği bir sakatlık sonucu tesadüfen lösemi hastası olduğu ortaya çıkan Manisalı Tugay Bayraktar'ı takım arkadaşları "Yılın futbolcusu" seçti.

Futbol oynarken geçirdiği bir sakatlık sonucu tesadüfen lösemi hastası olduğu ortaya çıkan Manisalı Tugay Bayraktar'ı takım arkadaşları "Yılın futbolcusu" seçti. Antrenmana davet ettikleri 21 yaşındaki Bayraktar'ı sahada pankart ve dövizlerle karşılayan arkadaşları, tedavisi devam eden talihsiz futbolcuyu kupayla ödüllendirip moral verdi.

Manisa Süper Amatör Lig takımlarından Donatımspor'da forma giyen Tugay Bayraktar, iki ay önce antrenman sırasında sakatlandı. Kontrol için gittiği Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan tetkikler sırasında tesadüfen lösemi hastası olduğunu öğrenen Bayraktar hemen tedaviye alınırken, çok sevdiği futbolu bırakmak zorunda kaldı. Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde kemoterapi gören Tugay'ın durumunu yakından takip eden Donatımsporlu futbolcular, takım arkadaşları için bir sürpriz hazırladı. Hastane yönetiminden alınan özel izinle antrenmana davet edilen Tugay Bayraktar'ı altyapıdaki minikler "Seni seviyoruz Tugay abi... Donatım seninle gurur duyuyor... En iyi sağ bek Tugay" yazılı dövizlerle karşılarken, Altyapı Sorumlusu İsmail Bedel de "Yılın futbolcusu" kupası verdi. Arkadaşlarının jesti karşısında gözyaşlarını tutamayan Tugay, "Bu sürpriz bana büyük moral oldu. En kısa sürede iyileşip formama kavuşmak ve bu ödülün karşılığını vermek istiyorum" dedi.

Tugay'ın morale ihtiyacı olduğunu söyleyen babası Arif Bayraktar, "Oğlumun rahatsızlığını bilmiyorduk. İyi ki sakatlanmış yoksa hiç öğrenemeyecektik. Şu anda Celal Bayar Üniversitesi'nde tedavi görüyor. Hocaları ve takım arkadaşları moral olsun diye böyle bir karar almışlar. Biz hastanedeyken davet ettiler, özel izin alarak geldik. Yaptıkları sürpriz büyük bir moral oldu" diye konuştu. - Manisa

Lösemili Tugay Yılın Futbolcusu

Lösemili Tugay Yılın Futbolcusu

Lösemili Tugay Yılın Futbolcusu

Lösemili Tugay Yılın Futbolcusu

Demirören Haber Ajansı - Güncel

Celal Bayar Üniversitesi, Arif Bayraktar, Politika, Güncel, Haber

title