Lefkoşa'da Ankara-çağlayan Parkı Açıldı

Lefkoşa'da Ankara-çağlayan Parkı Açıldı

Lefkoşa'da Ankara-çağlayan Parkı Açıldı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Dünya

Ankara Büyükşehir Belediyesi, KKTC'nin Başşehri Lefkoşa'da Ankara-çağlayan Parkı'nı Açtı. Açılış Öncesi 'Başka Bir Kültür Mümkün' (Baraka) Adlı Sivil Toplum Kuruluşu Parka Ankara İsmi Verilmesini Protesto Etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, KKTC'nin başşehri Lefkoşa'da Ankara-Çağlayan Parkı'nı açtı. Açılış öncesi 'Başka Bir Kültür Mümkün' (BARAKA) adlı sivil toplum kuruluşu parka Ankara ismi verilmesini protesto etti.

Ankara-Çağlayan Parkı'nın açılışına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Birinci Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, KKTC İçişleri Bakanı Özkan Durak, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğulları ve KKTC vatandaşları katıldı. Açılışta konuşan Gökçek, kendisine yapılan protestoları eleştirerek, "Lefkoşa'ya 20 bin dönümlük bir park kazandırdık. 15-20 kişi istiyor diye bu parkın ismini değiştiremeyiz. Bu parkı tüm Kıbrıslı vatandaşlarımıza armağan ediyoruz. Kendini bilmez bir grubun eylemine anlam veremedik" dedi.

Lefkoşa Belediye Başkanı Bulutoğulları ise, Anavatan Türkiye ile el ele bir park yapıldığını belirterek, "Yapılan eleştirileri şiddetle kınıyorum. Bu parkın ismini Atina Parkı mı koyacağız? Bu parkı bize kazandıran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e teşekkür ediyoruz" dedi. Bulutoğulları, Ankara-Çağlayan Parkı'nın Kıbrıs Türk halkının varoluş günlerinde yerini aldığını sözlerine ekledi. Açılışın ardından belediye başkanları parkı gezdi.

(TS-EA-EA-OK-D)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title