Lapseki'de Belediye Başkanlığı Devir-teslim Töreni

Lapseki'de Belediye Başkanlığı Devir-teslim Töreni

Lapseki'de Belediye Başkanlığı Devir-teslim Töreni
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Lapseki'nin yeni Belediye Başkanı Yılmaz, görevini Ekim'den devraldı.

Lapseki ilçesinde, yerel seçimlerde belediye başkanlığını kazanan AK Parti'li Eyüp Yılmaz, görevini Mehmet Gani Ekim'den törenle devraldı.

Yılmaz, İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını aldıktan sonra partilileriyle belediye önüne geldi. Burada dua edilmesinin ardından partililerce dana kesildi.

Halefini makama gelişinde çiçekle karşılayan eski Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim, demokrasinin gereği olarak 5 yılda bir yerel seçim yapıldığını, bunda da halkın istediğinin kazandığını söyledi.

Yılmaz ve yeni Belediye Meclisi üyelerine başarılar dileyen Ekim, "Geçirdiğimiz 5 yılda belediye meclisi üyesi arkadaşlarımla çok iyi şeyler yaptığıma inanıyorum. 2009 yılında teslim aldığımız belediyeyi çok çok güzel bir şekilde teslim ediyoruz. Göreve geldiğimde belediyenin mührünü almıştım, şimdi yeni başkana teslim ediyorum" dedi.

Mührü teslim alan Yılmaz ise seçimlerin ilçede oldukça iyi geçtiğini belirtti.

Seçimleri kazasız belasız bitirdiklerini vurgulayan Yılmaz, "Allah'a şükürler olsun. Bu dönem görevi Allah bize nasip etti. Hepimiz hizmet için varız. Gani bey başta olmak üzere Lapseki için bir taş üstüne bir taş koyana teşekkür ediyorum. Elbette bu bir bayrak yarışı. Bayrak bugünden itibaren bize geçiyor. Lapseki için ne yapabiliriz onu düşündük, projelerimizle halkımızın karşısına çıktık. Hayırlı, uğurlu olsun" diye konuştu.

Yılmaz daha sonra makamında tebrikleri kabul etti. - Çanakkale

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title