Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Osmaniye Din Görevlileri Derneği Üyelerinin Oluşturduğu Tiyatro Grubu, Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Çerçevesinde "Habeşistan'a Göç" Adlı Tiyatro Oyununu Sahneledi.

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Osmaniye Din Görevlileri Derneği üyelerinin oluşturduğu tiyatro grubu, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde "Habeşistan'a Göç" adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi'nde sahnelenen tiyatro oyununu, din görevlileri ve vatandaşlar izledi. İslamiyet'in yeni yayıldığı zamanlarda Müslümanlar'ın uğradığı zulüm ve işkenceler ile Müslümanlar'ın Peygamberimizin tavsiyesi üzerine Habeşistan'a sığınmalarını konu alan "Habeşistan'a Göç" adlı oyunu izleyen vatandaşlar, zaman zaman duygulu anlar yaşadı.

Oyunu izleyen Müftü Zeki Sarılar, Din Görevlileri Derneği Başkanı Hacı Aslan Demir ve dernek üyelerine teşekkür ederek, "Her sene daha güzel etkinliklerle kutladığımız Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, bu sene çok daha zengin programlarla kutlanmaktadır. Emeği geçen ve destek verenlere çok teşekkür ederim" dedi.

Dernek Başkanı Hacı Aslan Demir, tiyatro oyununun Kırmıtlı beldesi, Kadirli, Bahçe, Toprakkale ilçeleri ile Adana'nın Ceyhan ve Hatay'ın Erzin ilçelerinde de sahneleneceğini bildirdi.

(ACK-MT-Y)

18.04.2007 16:32 TSİ