Kütahya: Dumlupınar Üniversitesi Gediz Myo'da Mezuniyet Töreni

Kütahya: Dumlupınar Üniversitesi Gediz Myo'da Mezuniyet Töreni

Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksek Okulu'nda düzenlenen törende 324 öğrenci kep giydi.

Kütahya: Dumlupınar Üniversitesi Gediz Myo'da Mezuniyet Töreni

Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksek Okulu'nda düzenlenen törende 324 öğrenci kep giydi.

Törene Gediz Kaymakamı Ali Nazım Balcıoğlu, Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, DPÜ Gediz Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Ömer Karakaş, Yükseköğretim Derneği Başkanı ve Ambalaj Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başol ile öğrenci yakınları katıldı.

Törende bir konuşma yapan Gediz MYO Müdürü Ömer Karakaş, 418 bin metrekare alanda hizmet veren yüksekokulun, bin 300 personel, 700 öğretim elemanı, 26 bin öğrencisiyle büyük bir üniversite olan DPÜ'nün 14 meslek yüksek okulu içersinde büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. Karakaş, 2005-2006 ders yılında, 814 öğrencinin öğrenim gördüğü yüksek okulda tekstil, deri konfeksiyon, moda tasarımı, tıbbi aromatik bitkiler, muhasebe, pazarlama ve işletme bölümlerinden 199 kız ve 125 erkek olmak üzere toplam 324 öğrencinin mezun olarak kep giydiğini söyledi.

Kep töreninden önce öğrenciler tarafından yapılan günümüzün modern giyimi ve yöreye özgü eski giyimlerin sergilendiği defile ise izleyicileri büyüledi.

Defilenin ardından, Gediz Kaymakamlığı ile Meslek Yüksek Okulu'nun ortaklaşa düzenlediği proje yarışmasında birinci gelen öğrencilere İlçe Kaymakamı Ali Nazım Balcıoğlu, Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, MYO Müdürü Ömer Karakaş, Yükseköğretim Derneği Başkanı ve Ambalaj Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başol tarafından ödülleri verildi. Gediz'in kültürel zenginliği projesinde yapılan değerlendirmede Sanem Efe ve Ayfer Nayir birinciliğe, Neslihan Soylu, Aynur Yaman ve Aslı Kuru üçüncülüğe layık görülürken, ikinciliğe değer eser bulunamadı.

Gediz çevresi doğal kaynaklarının Gediz ekonomisine etkileri ve geliştirme projelerinde de Gediz Kanola Tarımı ile Koray Gültekin, Deniz Gülay ve Maksut Uğurlu birinci, Gediz yöresinde yetişen şifalı bitkiler ile Kadriye Çelik ikinci, Saruhanlar Köyü'nde kaşıkçılık ile Nesrin Erol, Ebru Yeşilsu, Meryem Gülbiçim üçüncü olurken, Murat Dağı'nda bulunan bitkilerin Gediz ekonomisine katkısı ile Sinem Sert ve Kübra Özkan da mansiyon almayı hak kazandı.

Üniversite eksenli Gediz ekonomik gelişim modeli projesinde ise birinciliğe layık öğrenci bulunamadığı bildirilirken, Muhammet Ertürk ikinci, Hilal Biçici, Kübra Baycan ve Merve Duymuş'un üçüncü olduğu açıklandı.

Yarışmada her konu alanındaki birinci gelen öğrencilere 750 YTL, ikincilere 500 YTL, üçüncülere ise 300 YTL ve mansiyon alanlara da 100 YTL para ödülü verildi.

Törenin ardından davetlilere pilav ikram edildi ve kokteyl verildi. Daha sonra geç saatlere kadar canlı müzik eşliğinde eğlenen öğrenciler, mezuniyetlerini kutladı.

Kaynak: İHA