Kütahya'da Kimsesiz Çocuklar ve Yaşlılar Piknikte Buluştu

Kütahya'da Kimsesiz Çocuklar ve Yaşlılar Piknikte Buluştu

Kütahya Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı, Huzurevi Sakinleri ile Fethi Güzen Kız Yetiştirme Yurdu'nda Kalan Kimsesiz Çocukları Piknikte Buluşturdu.

Kütahya'da Kimsesiz Çocuklar ve Yaşlılar Piknikte Buluştu

Kütahya Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı, huzurevi sakinleri ile Fethi Güzen Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan kimsesiz çocukları piknikte buluşturdu.

Sazak Mahallesi'ndeki huzurevinin bahçesinde gerçekleştirilen piknikte neşeli dakikalar yaşandı. Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı Başkanı İhsan Tunçoğlu, piknikte yaptığı konuşmada, "Gerek yurtlarda, gerekse huzurevinde kalan vatandaşlarımız bizden sadece ilgi ve sevgi bekliyor. Bu sebeple, herkesin buralara gelip vatandaşlık görevini yerine getirmesini istiyorum. Vakıf olarak bu tip organizasyonları bundan sonra sık sık yapacağız" dedi.

Pikniğe katılan protokol mensuplarına hatıralarını aktaran huzurevi sakinleri ise, mutlu bir gün geçirdikerini söyledi. Samimi bir ortamda geçen pikniğe Belediye Başkanı Mustafa İça, Vali Şükrü Kocatepe'nin eşi Sultan Kocatepe, Emniyet Müdür Vekili Olcayto Baybaş, Mahalli İdareler Müdürü Salih Erdoğmuş, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Kahraman, Sanayi Ticaret İl Müdürü Erdal Yıldırım, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hamiyet Özkalay, Zafertepeçalköy Beldesi Belediye Başkanı Arif Teke, Ticaret

Borsası Başkanı Ahmet Altınkaya, Gaziler Derneği Başkanı Salih Şen, Sakatlar Derneği Başkanı Hatice Yakar, Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı'nın yönetim ve bayanlar kurulu üyeleri ile çok sayıda işadamı katıldı.

(EFE-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA