Kuşadası'nda Yaşayan Yabancılardan Kuşadalı Özürlülere Yardım Eli

Kuşadası'nda Yaşayan Yabancılardan Kuşadalı Özürlülere Yardım Eli

Kuşadası'nda Yaşayan Yabancılar, Kuşadalı Özürlülere Yardım Elini Uzattı.

Kuşadası'nda Yaşayan Yabancılardan Kuşadalı Özürlülere Yardım Eli

Kuşadası'nda yaşayan yabancılar, Kuşadalı özürlülere yardım elini uzattı.

Konut satın alarak Kuşadası'na yerleşen ve kendilerini bir Kuşadalı gibi gören yabancı uyruklular, Kuşadası'nda yapımı devam eden Özürlüler Köyü yararına gece düzenledi. Geceden elde edilen gelir, inşaatı sürdüren Kuşadası Özürlüler Köyü'ne bağışlandı.

Görele Turizm bünyesinde kurulan ve çoğunluğunu İngiliz ve İrlandalılar'ın oluşturduğu Anglo Turkish Club tarafından gerçekleştirilen geceye İngiltere Konsolosluğundan görevlilerin yanı sıra, Kuşadası Özürlüler Derneği Başkanı Canan Güler ile 100'e yakın Kuşadası'nda yaşayan yabancı katıldı.

Özürlülere yardım toplamak amacıyla gerçekleştirilen eğlence dolu gecede Kuşadası'nda yaşayan Anglo Turkish Club'ün üyesi olan yabancı uyruklular adeta kılıktan kılığa girdi. Çeşitli kostümler giyen, peruklar takan yabancı uyruklular şarkı yarışmaları düzenledi, ünlülerin taklitlerini gerçekleştirdi ve danslar yaptı. Bir yandan da çekilişler ile yardım miktarının artması için çalıştı. Daha sonra geceden elde edilen 3 bin 500 YTL, inşaatı bitmek üzere olan Özürlüler Köyü'nün mutfağının yapımında kullanılmak üzere Kuşadası Özürlüler Derneği Başkanı Canan Güler ile dernek üyesi özürlülere teslim edildi.

Geceye katılan İngiltere İzmir Konsolosluğu görevlileri adına konuşan Deniz Kıymaz, hem anlamlı hem de eğlenceli bir gece geçirdiklerini belirterek, destekledikleri bu gibi etkinliklerin devam etmesi gerektiğini söyledi. Kuşadası Özürlüler Derneği Başkanı Canan Güler ise Kuşadası'nda yaşayan yabancı uyrukluların gösterdiği duyarlılığın kendisini son derece duygulandırdığını belirterek, yapılan bu bağış ile özürlüler köyü mutfağını yaptıracaklarını söyledi. Anglo Turkish Club'ü bünyesinde barındıran Görele Turizm'in sahibi Hüseyin Kahveci ise Kuşadası'nda yaşayan yabancıların hiçbir uyum sorunu çekmeden Kuşadası'nın sorunlarına ve ihtiyaçlarına ortak olmaya çalıştığını belirterek, beklenenin üzerinde bir katılım sağlandığını ve elde edilen 3 bin 500 YTL geliri bitme aşamasındaki Özürlüler Köyü'nün ihtiyaçlarında kullanmak üzere teslim ettiklerini kaydetti. Kahveci, Anglo Turkish Club olarak benzer yardımlarının devam edeceğini söyledi.

(ZH-İK-YK-ÖK-Y)