Kuruluş Osman dizisinde tepki çeken sahne! Bizans komutanına Atatürk'ün meşhur sözünü söylettiler

Kuruluş Osman dizisinde tepki çeken sahne! Bizans komutanına Atatürk'ün meşhur sözünü söylettiler

Haberler.com - Haberler | Magazin

ATV ekranlarında yayınlanan ve başrolünde Burak Özçivit'in oynadığı dönem dizisi Kuruluş Osman dizisinde Mustafa Kemal Atatürk'ün Çanakkale Savaşı'na damga vuran "Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum" sözü, Osmanlı'ya karşı savaşan Bizanslı komutana söylettirildi.

Dün akşam sezon finali ile ekrana gelen Kuruluş Osman dizisindeki bir sahne sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Dizideki bir savaş sahnesinde Bizanslı komutan askerlerine "Bizans'ın cesur evlatları. Ben size düşünmeyi değil ölmeyi emrediyorum. Ölmek bizim için şereftir" diyerek seslendi.

Bu sahne Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Çanakkale Savaşı'na damga vuran "Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum" sözünü akıllara getirdi. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran konuyla ilgili kanal yönetimi ve dizi yapımcısından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kuruluş Osman dizisinde tepki çeken sahne! Bizans komutanına Atatürk'ün meşhur sözünü söylettiler
Haber Yorumları (8)
GEYLANİ AZİZOĞLU: Bence Gayet Mantıklı olmuş ne var bunda ? herşeyi mustafa kemale yapılmış gibi görerek savunma yapmayınız
MUTLU CİCEK: Atatürk türkiyenin temelidir. Türkiyeyi bölmek isteyen önce atatürkü kötülemeli ve unutturmali ancak onzaman canim ülkemi parcalayabilir. Tapiyormuş gibi görünmek de kötülemenin başka yönü. Şu bilinki Gazi mustafa Kemal paşayi kötüleyen ve sevmeyenin damarlarinda bir damla Türk kani yokdur.
AYKUT KALANOĞLU: Kabak tadı verdi artık bu Osmanlı dizileri ! zaten bir dizi biraz tutmasın seyirciler kanallara ne var diye bakarken dolaşırken eskimiş devam eden bir diziyi görünce yahu bu dizi bitmemiş daha ? dedirtene kabak tadı verene seyirciyi bıktırana kadar konusu da alakasız bir duruma sokulana kadar dizi sürüp gider dolap beygiri misali ve eğer dizi zar zor bitirilirse de bir bakmışsınız peş peşe benzerleri devreye girmiş tıpkı bu Osmanlı dönemi dizileri gibi !
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title