Küresel Medyaya Bir 'Yiğit' Geliyor

Küresel Medyaya Bir 'Yiğit' Geliyor

Yiğit Şirketler Grubu küresel medya sektörüne hızlı giriş yaptı.

Küresel Medyaya Bir 'Yiğit' Geliyor
12.05.2012 14:08 | Son Güncelleme: 12.05.2012 14:08

Grup son olarak Çin'de bir Türk TV kanalı kurmaya hazırlanıyor.

2007'de kurulduktan sonra yerel ve global ortaklarıyla belgesel ve bağımsız film yapımında birçok yüksek bütçeli projelere imza atan Yiğit Şirketler Grubu yeni yatırımlara hazırlanıyor. Başta Amerika olmak üzere Türkiye, Çin ve Avrupa'nın sayılı birçok ülkesinde açacağı irtibat bürolarıyla küresel medya sektörüne hızlı giriş yapma hazırlığında olan Yiğit Şirketler Grubu Çin'de bir Türk TV kanalı kuruyor. Çin Uygur Özerk Bölgesi'nin başkenti Urumçi'de yayın yapacak olan TV kanalı buradaki soydaşlarımızla irtibatı da artıracak. Özellikle, Türkiye'nin Çin devleti ile yatırımları ve ortak işletmeleri arttırmanın gündemde olduğu bu günlerde Yiğit Şirketler Grubu'nun yeni yatırım girişimi, bölgeye gitmeyi planlayan diğer Türk yatırımcılarına da büyük bir destek olacak. Yiğit Grup Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Yiğit, Türk Televizyon kanalında ağırlıklı olarak belgesel programları ve Türk yapımlarının yayımlanacağını ve televizyonun çok izlenen aktüel bir kanal olacağını belirtti.

İNSANSIZ HAVA ARACI FABRİKASI

Yiğit Grup, insansız hava aracı QUADROKOPTER üretim hattı kurmak için sürdürdüğü çalışmaları da sonlandırdı. Alman, Türk ve Amerikan ortak yatırımı olarak kurulacak olan üretim tesisi medya, güvenlik ve afet koordinasyon alanlarında kullanılmak üzere üretilecek. İnsansız Hava Araçları'nın (IHA) ulusal yazılım lokalizasyonu, Yiğit Grup bünyesinde Türk mühendisler tarafından gerçekleştirilecek. Söz konusu üretimle ilgili AR-Ge çalışmaları Almanya ve Amerika'da gerçekleştirilip Türkiye'de üretim yapılacak. Yetkililer, fabrikanın Bursa'da kurulacağını belirtti. Tesis 10 milyon dolar ön yatırımla kurulacak.

TEKNOLOJİDE SON NOKTA

Yiğit Grup, dünyada ilk defa kullanılacak bir teknolojiyi de devreye sokuyor. Son sürüm cihaz, yeni donanımı sayesinde 3 boyutlu sürekli yayın akışı sağlamanın yanı sıra karada, havada, su üstü ve sualtında, uzayda, yeraltında ve hatta insan vücudu içinde olmak üzere her tür görüntüyü çekme imkânına sahip. Yiğit Grup Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Yiğit, bu imkanı isteyen herkesin hizmetine sunabileceklerini de belirtti.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Küresel Medyaya Bir 'Yiğit' Geliyor - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.9.2020 10:02:01. #1.14#
title