Kumluca'daki 13 Mahallenin İçme Suyu Sorunu Çözülüyor
Haberler » Güncel » Kumluca'daki 13 Mahallenin İçme Suyu Sorunu Çözülüyor - Haber

Kumluca'daki 13 Mahallenin İçme Suyu Sorunu Çözülüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) tarafından yapılan ve Kumluca'daki 13 mahallenin faydalanacağı içme suyu hattı çalışmalarında son gelindiği bildirildi.

Kumluca'daki 13 Mahallenin İçme Suyu Sorunu Çözülüyor

Büyükşehir Belediyesine bağlı Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) tarafından yapılan ve 'daki 13 mahallenin faydalanacağı içme suyu hattı çalışmalarında son gelindiği bildirildi.


ASAT tarafından Kumluca'ya bağlı 13 mahallenin içme suyu ihtiyacını karşılayacak grup içme suyu şebekesi hattında son çalışmalar yapılıyor.


Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından temeli atılan projede, yaklaşık 113 kilometrelik içme suyu hattı imalatı ve 11 adet su deposu yapıldı. Yatırım bedeli 60 milyon lira olan projeyle Kumluca'ya bağlı Karaağaç, Çaltı, Güzören, İncirlik, Erentepe, Belen, Yazır, Adrasan, Seylemit, Yeşilköy, Karacaören, Yenikışla ve Çayiçi mahallelerinin içme suyu sorunu çözülecek.


AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer ve Yönetim Kurulu üyeleri 13 mahallenin su sorununu çözecek çalışmaları yerinde inceledi.


Yavuzer, burada yaptığı açıklamada, hat çalışmasının 14 ay gibi kısa bir sürede tamamlandığını, projede çalışmaların sonuna geldiklerini söyledi.


İçme suyu şebekesi hattından 13 mahallenin yararlanacağını ifade eden Yavuzer, içme suyu sorununun çözülmesinde emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ASAT Genel Müdürlüğü personeline teşekkür etti.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler