Haberler

Uşak Film Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Güncelleme:

Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Cumhuriyetin 100. Yılında Uşak Film Yarışması' ödül töreni Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Vali Turan Ergün, törende Uşak'ın tarihi değerlerinin beyaz perdeye aktarıldığını belirtti.

Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen "Cumhuriyetin 100. Yılında Uşak Film Yarışması" ödül töreni gerçekleştirildi.

Atatürk Kültür Merkezi'ndeki törende Vali Turan Ergün, yarışmayla kentin tarihi değerlerinin beyaz perdeye aktarıldığını söyledi.

Uşak'ın Cumhuriyet tarihinde önemli bir yerinin olduğunu hatırlatan Ergün, "Son zamanlarda sinema çekim alanlarında Uşak bir platform, bir alan olarak öne çıkmaya başladı. İnşallah bu açıdan da ön açıcı bir etkinlik olarak gerçekleşir." dedi.

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş de filmlerin ayrı bir dünya olduğunu belirterek "Film hem geçmişi hem bugünü hem yarın olabilecekleri anlatması açısından çok önemli." diye konuştu.

Toplam 67 filmin yer aldığı yarışmada Oğuzhan Yanar'ın yönettiği "Fotoğraf" filmi birinci, yönetmenliğini Adem Giliz'in yaptığı "Şeker Tadında" ikinci ve Alparslan Dur'un yönettiği "Yılanların Öcü" üçüncülüğü elde etti.

Dereceye girenlere ödüllerinin verildiği programda müzisyen Umut Mürare sahne aldı.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Turan Ergün Uşak Sanat Kültür Etkinlik Sinema Kültür Sanat Güncel Haberler

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title