Haberler

Tokat'ta Komana Antik Kenti'nde Gezi Alanı Oluşturulacak

Güncelleme:

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Komana Antik Kenti'nde gezi alanı oluşturulması için çalışmalara bu yıl başlanacağını açıkladı. Millet bahçesiyle entegre edilecek gezi alanında sergilerin, teşhirin ve kütüphane yapılması planlanıyor.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, kazı çalışmaları devam eden Komana Antik Kenti'nde gezi alanı oluşturulması için çalışmalara bu yıl başlanacağını söyledi.

Hatipoğlu, Komana kazı alanıyla ilgili düzenlenen bilgilendirme toplantısında, bölgeye yapılacak millet bahçesiyle entegre gezi alanı oluşturacaklarını belirtti.

Gezi alanı ile ilgili hazırlıklara bu yıl başlayacaklarını dile getiren Hatipoğlu, "Önümüzdeki süreç içerisinde oradaki millet bahçesinin tamamlanmasıyla birlikte, birbirine entegre, belki birtakım sergilerin, teşhirin, millet bahçesinde inşa edilecek kütüphane yapılmasını da sağlayacağız." dedi.

Komana Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Burcu Erciyas da yürütülen çalışmalarla ilgili sunum yaptı.

Bölgenin döneminde ticaretle çok zenginleşmiş bir yerleşim yeri olduğunu belirten Erciyas, bölgenin aynı zamanda yüksek tarım potansiyeline sahip olduğunu vurguladı.

Toplantıya AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ile Vakıflar Bölge Müdürü ve Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Yılmaz Kılınç da katıldı.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Tokat Kültür Sanat Haberler

Evine misafir olan babasını öldürüp, kardeşini ağır yaraladı

Evine misafir olan babasını öldürüp, kardeşini ağır yaraladı

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

Bakmadan Geçme

KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Karatay, Ereğli, Beyşehir 20-21 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 20-21 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kemer, Elmalı, Demre 20-21 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Etimesgut, Beypazarı 20-21 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 21 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 21 Temmuz burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 20 Temmuz günün maçları nereden izlenir? Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title