Bosna Hersek'te Ayhan Demir'in "Balkan Defteri" kitabı tanıtıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Bosna Hersek'te Ayhan Demir'in "Balkan Defteri" kitabı tanıtıldı

AA - Lejla Biogradlija - Kültür Sanat
 - Güncelleme:
Bosna Hersek'te Ayhan Demir'in 'Balkan Defteri' kitabı tanıtıldı

Yunus Emre Enstitüsünün Bosna Hersek'in başkent Saraybosna'daki merkezinde Ketebe Yayınları Balkan Kitapları Editörü Ayhan Demir'in "Balkan Defteri / İsimler, Eserler ve Hayatlar" kitabı tanıtıldı.

Yunus Emre Enstitüsünün Bosna Hersek'in başkent Saraybosna'daki merkezinde Ketebe Yayınları Balkan Kitapları Editörü Ayhan Demir'in "Balkan Defteri / İsimler, Eserler ve Hayatlar" kitabı tanıtıldı.

Demir, burada yaptığı açıklamada, Balkan coğrafyasının Türklerin kalbinde ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, bu eserle beraber fikirleri ve düşünceleri yeniden halkların gündemine getirmek amacında olduğunu dile getirdi.

Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Akif Yaman da kitabın uzun yıllar kapalı kalan büyük bir hafıza sandığının kapağını açtığını söyledi.

Saraybosna Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi İletişim ve Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahira Fejzic Cengic ise Balkanlar'ın her zaman farklılıkları içerisinde barındıran bir bölge olduğunu ifade etti.

Ayhan Demir'in okuyucuyla buluşan "Balkan Defteri / İsimler, Eserler ve Hayatlar" çalışmasının birinci bölümde Cevad Karahasan, Dritero Agoli, İlhami Emin, İsmail Kadare, İvo Andriç, Kim Mehmeti, Mak (Mehmedaliya) Dizdar, Meşa (Mehmed) Selimoviç, Necad İbrişimoviç, Nusret Dişo Ülkü ve Radovan Karaciç'in hayatları ve eserleri hakkında detaylı incelemeler, ikinci bölümde ise İlhami Emin, Kim Mehmeti ve Necad İbrişimoviç ile gerçekleştirdiği röportajlar bulunuyor.

AA / Lejla Biogradlija - Kültür Sanat

Ayhan Demir Yunus Emre Saraybosna Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title