Haberi Paylaş
Boyalıkuş İllüstratörler Grubu İllüstrasyon Ve Resim Sergisi

Boyalıkuş İllüstratörler Grubu İllüstrasyon Ve Resim Sergisi

Kültür Sanat Haberleri

"Küçüklere Ve Büyüklere Masallar" Adı Altında Karışık Tekniklerle Hazırlamış Oldukları Özgün Çalışmaları Sanatseverlerle Buluşturuyor.

Tolga eti sanat evi, 26 mart - 30 nisan 2011 tarihleri arasında Boyalıkuş illüstratörler grubu'nun "küçüklere ve büyüklere masallar"

Adı altında karışık tekniklerle hazırlamış oldukları özgün çalışmaları Sanatseverlerle buluşturuyor.

Boyalıkuş Illüstratörler Grubu, Türkiye'nin en bilinen, seçkin ve başarılı illüstratörlerini bünyesinde toplamış olan bir çizerler grubudur. Grubun ilk kuruluşu 2003 yılında gerçekleşir. Amaçları çocuk yayınları illüstratörleri olarak sanat ve kültürün ilk adımı olan çocuk kitapları illüstrasyonu alanında hem ülkedeki oluşumlara katkıda bulunmak, hem de uluslararası alanda seslerini daha güçlü duyurabilmektir.

Grubun temel hedefleri arasında çocuk kitapları illüstrasyon sanatının tanıtımı ve geliştirilmesi, ulusal ve uluslararası yarışmaların duyurulması, yurt içi ve yurt dışı sergilerle etkinlikler düzenlenmesi ve bu yolla ülkemizdeki illüstratörlerin tanıtılması yer alır. Grup halen etkin bir şekilde illüstrasyon alanında projeler üretip sergiler açmaktadır.

Kaynak: Bültenler / Kültür Sanat

Kültür Sanat Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title