Köy sakinleri insan boyunu aşan kardan dolayı evlerine hapsoldu
Advertisement

Köy sakinleri insan boyunu aşan kardan dolayı evlerine hapsoldu

22.01.2021 10:06 | Son Güncelleme: 22.01.2021 11:47

Hakkari'nin Alan köyünde insan boyunu aşan kardan dolayı vatandaşlar adeta evlerine hapsoldu. Bir köy sakini "Ahırlardaki hayvanlarımıza yem bile veremiyoruz" dedi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı Alan köyünde yaşayan vatandaşlar zor günler yaşıyor. Köy sakinlerinden Zafer Akbaş, kar kalınlığının insan boyunu geçtiğini belirterek, "Kar kalınlığından dolayı evlerimizden çıkmakta zorlanıyoruz. Evlerimizin yolunu açmak için köy halkıyla imece usulü küreklerle çalışıyoruz" dedi.

HAYVANLARINA YEM VEREMİYORLAR

Köy sakinlerinden Gafur Akbaş da köyde en az bin küçükbaş hayvan olduğunu belirterek, "Ahırlarda bulunan hayvanlara yem vermek için büyük zorluklar çekiyoruz" ifadelerini kullandı.

Köy sakinleri insan boyunu aşan kardan dolayı evlerine hapsoldu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / AHMET KAVAK

Haber Yorumları (3)
ATARABASI OSMAN: eşeğe ata binen hosuruna katlanır abi
BRO: Allah''ım, bizi rahmetinden esirgeme.
YAGSA YAGMASA: yagsa det yagmasa dert ALLAH a sartmış kosuyonuz haber yaparken yagsın bereket ne olur 5 10 gün hapsolsak açlıktan ölürüz ya gördük virüsten yasak gelince kola cips olmayınca açlıktan ölünüldü
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title