Köy Okulu Öğrencilerinden Resim Sergisi - Haberler
Haberi Paylaş

Köy Okulu Öğrencilerinden Resim Sergisi

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Köy Okulu Öğrencilerinden Resim Sergisi

Muş’un Korkut ilçesine bağlı Tan Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisi büyük ilgi gördü.

Muş'un Korkut ilçesine bağlı Tan Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisi büyük ilgi gördü.

Korkut ilçesine bağlı Tan Köyü İlköğretim Okulu'nda 'Mutluluğun resmini çizemeyiz, ama mutluluğu gösterebiliriz' sloganıyla resim sergisi açıldı. Açılışa Korkut Kaymakamı Abdulgani Mağ, İl Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Okul Müdürü Sağbetullah Işıkoğlu ile Görsel Sanatlar Öğretmeni Nida Öztürk Kılıç tarafından organize edilen resim sergisi büyük beğeni topladı. Öğrencilerin el emeği ve becerilerinin sergiye dönüştüğü programda bir konuşma yapan Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, "İl genelinde birçok okulumuz yılsonu etkinlikleri düzenliyor. Ancak köy okullarımızın bu üstün gayret ve başarıları bizi daha da bir sevindiriyor. Bu bağlamda okul idareci ve bu sergiye vesile olan öğretmenimizi tebrik ediyorum" dedi.

Sergi açmadaki gayretlerine değinerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Görsel Sanatlar Öğretmeni Nida Öztürk Kılıç ise, "Tan İlköğretim Okulu hayallerimi gerçekleştirdiğim yer. Hep ilk atandığım okulun köy okulu olmasını istemiştim. Resim derslerini köy okulunda işlemek, insanların sanata olan bakış acılarını değiştirmek, görsel sanatlar dersinin basite alınması gibi bir sürü dezavantaj sayabilirim. Tan İlköğretim Okulu'nu yazarken bunların hepsini göze aldım. Çünkü buradaki çocukların bana ihtiyacı olduğunu biliyordum. Okula atanan ilk görsel sanatlar öğretmeniyim, çocuklar 8 sınıfa gelmiş resimle alakalı bilgileri yok, Malzeme yok. Öncelikle İstanbul'da internet aracılığıyla bir vakıftan malzeme ve para yardımı aldık. Bunlarla çocuklara resim dersinde kullanılacak tüm malzemeleri elde ettim. Sonra okul müdürüm destek oldu, gerektiği her yerde ben zaten maddi manevi yanlarında durdum" ifadelerini kullandı.

Hiç eline fırça almamış öğrencilerin resim atölyesinde çalışmalarını anlatan Kılıç, "Öğrencilerimin atölyede geçirdiği, çalıştıkları her dakika mutlulukları bana hep dönük oldu ve daha çok şey yapmam gerektiğini hakkettiklerini gösteriyordu. Evet, sergimizi açtık, özelikle okulumda açmak istedim. Çünkü sergi için gerekli olan tüm malzemeleri kendi çabamızla temin ettik. Buna davetiyelerde dahil, bunun için bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Benim yorgunluğumu ise çocuklarımın gözlerindeki mutluluk ve istenildi mi neler yapılabilineceği, hayatı boyunca eline fırça almamış çocuklarına neler yapabileceğini göstermek oldu. Emeği geçen, gönülden yanımda olan herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. - MUŞ

Köy Okulu Öğrencilerinden Resim Sergisi

Köy Okulu Öğrencilerinden Resim Sergisi

İhlas Haber Ajansı - Yerel

Cemal Çalışkan, Cevdet Arslan, Muş, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title