Korona hiçbir ülkeye bu denli acımasız olmadı! Cansız bedeni motosikletle böyle taşıdılar

Korona hiçbir ülkeye bu denli acımasız olmadı! Cansız bedeni motosikletle böyle taşıdılar

Haberler.com - Haberler | Dünya

Koronavirüs salgının yeni merkez üssü olan ve 200 binden fazla kişinin yaşamını yitirdiği Hindistan'dan gelen görüntüler yaşanan kaosun vahametini açık bir şekilde gözler önüne seriyor. Uzmanların hala en kötüsünü yaşamadığını söylediği ülkeden yürek burkan bir kare daha geldi. Koronavirüse yakalanan ve hastaneye geldiğinde gerekli tıbbi yardımı alamadığı için hayatını kaybeden kadının cansız bedeni, oğlu ile damadı arasına konularak motosikletle taşındı.

Yaklaşık 1,4 milyar nüfusa sahip olan Hindistan, koronavirüsü en tepe noktada yaşamaya devam ederken gerek ajanslara gerekse sosyal medyaya düşen fotoğraflar yürek burkmaya devam ediyor.

CANSIZ BEDENİ MOTOSİKLETLE TAŞINDI

Ülkede hastanelerde artık yer olmadığı gibi ölüleri taşımaya ambulans bile bulunamıyor. Şiddetli solunum sıkıntısı nedeniyle hastaneye kaldırılan ancak tıbbi yetersizlik nedeniyle tedavi göremeyen kadının cansız bedeni ambulans da bulunamayınca motosiklette taşındı. 50'li yaşlarında olduğu tahmin edilen kadın, oğluyla damadı arasında sıkıştırılıp dik durması sağlanarak 15 kilometre ötedeki köylerine taşındı. Bu an, Amerikan Bilim Adamları Federasyonu'nda görev yapan epidemiyolog Dr. Eric Feigl-Ding tarafından Twitter'da paylaşıldı.

Koronanın ele geçirdiği ülkeden tüyler ürperten fotoğraf: Annelerinin cansız bedenini motosikletle taşıdılar

''VİRÜSLE SAVAŞ DAHA YENİ BAŞLIYOR''

Öte yandan ABD Dışişleri Bakanlığı'nın küresel Covid-19 koordinatörü Gayle Smith, Hindistan'ın virüsle savaşının daha yeni başladığını söyledi ve ekledi: Hindistan hala Covid savaşının 'ön ucunda.' Bu henüz zirveye ulaşmadı.

TOPLAM ÖLÜ SAYISI 200 BİNİ AŞTI

Bununla birlikte Hindistan'ın Covid krizi, 3.293 yeni ölümle birlikte kötüleşmeye devam ediyor ve toplamda sayı 200 bini aştı. Ülkedeki vaka sayısı olan 360.960 ise günlerdir dünya rekoru seviyesinde.

Korona hiçbir ülkeye bu denli acımasız olmadı! Cansız bedeni motosikletle böyle taşıdılar
Haber Yorumları (2)
NAZIM : Adamlar yoksul pis ve aptal hala tuvalet kokan ganj nehrine inanip dunyanin pisirip yedigi inege tapiniyorlar. Tanrinizi yiyorlar hergun?? baksaniza kovitten oleni kucaklarina almislar goturuyorlar hic bir onlem yok. Cahillik pislik imkansizlik ve yoksulluk diz boyu birde nufusta dunyanin altida biri,tabi yayilacak. Yinede insanlar Allah merhamet etsin.
TUGRUL ABUS: Arkadaki abinin burnu dışarda, geçmiş olsun.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title