Konya'da 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili adliyeye sevk edilen katil zanlısı Mehmet Altun 3 ayrı suçtan tutuklandı - Haberler
Haberi Paylaş

Konya'da 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili adliyeye sevk edilen katil zanlısı Mehmet Altun 3 ayrı suçtan tutuklandı

Haberler.com - Haberler | 3. Sayfa

Konya'da Dedeoğulları ailesinden 7 kişiyi katlettikten sonra evi ateşe vermek isteyen ve daha sonra kayıplara karışan Mehmet Altun, önceki gün özel harekat ekiplerinin başarılı operasyonu sonucu yakalandı. Altun, bugün de çıkarıldığı mahkemece 'Tasarlayarak Canavarca Hisle 7 Kişiyi Öldürme, Yakarak Mala Zarar Verme, 6136 Sayılı Yasaya Muhalefet ve Konut Dokunulmazlığının İhlali' suçlarından tutuklandı.

Konya'da Dedeoğulları ailesinin evine yaptığı baskında aynı aileden 7 kişiye kurşun yağdıran katil zanlısı Mehmet Altun'un işlediği cinayetler, ülkede büyük infial yarattı. Aile bireylerini öldürdükten sonra evlerini de ateşe vermek isteyen, daha sonra ise kayıplara karışan Altun, 6 günlük kaçışın ardından özel harekat polisi ekiplerinin önceki gün gerçekleştirdiği başarılı operasyon sonucu saklandığı dağlık alanda kıskıvrak yakalandı.

VALİLİK DE YAKALANDIĞINI AÇIKLADI

Konya Valiliği tarafından yapılan açıklamada da, "7 vatandaşımızı vahşice katleden fail Mehmet Altun; İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Bölge Özel Harekat birimlerimizin koordineli ve etkin çalışmaları neticesinde saklandığı yerde sağ olarak yakalanmıştır" denildi.

3 AYRI SUÇTAN TUTUKLANDI

Mehmet Altun, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Bölge Özel Harekat birimlerinin koordineli ve etkin çalışmaları neticesinde dün akşam saatlerinde Bozkır ilçesi civarında saklandığı yerde gözaltına alındı. Konya'ya getirilen ve emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlı Mehmet Altun geniş güvenlik tedbirleri altında Konya Adliyesi'ne sevk edildi. Katil zanlısı Mehmet Altun çıkarıldığı mahkemece 'Tasarlayarak Canavarca Hisle 7 Kişiyi Öldürme, Yakarak Mala Zarar Verme, 6136 Sayılı Yasaya Muhalefet ve Konut Dokunulmazlığının İhlali' suçlarından tutuklandı.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN BİLGİLENDİRME

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Konya ili Meram ilçesinde 30.07.2021 tarihinde aynı aileden 7 vatandaşımızın hayatını kaybettiği olay ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturmada, 04.08.2021 tarihinde Bozkır ilçesi kırsalında yakalanan şüpheli M.A., Cumhuriyet Başsavcılığımızca 'Tasarlayarak Canavarca Hisle 7 Kişiyi Öldürme, Yakarak Mala Zarar Verme, 6136 Sayılı Yasaya Muhalefet ve Konut Dokunulmazlığının İhlali' suçlarından dolayı Konya Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine tutuklanma talebi ile sevk edildi. Zanlı, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi" denildi.

Konya'da 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili adliyeye sevk edilen katil zanlısı Mehmet Altun 3 ayrı suçtan tutuklandı
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (4)
Ali Suyla:Yahya öksüz sen sap ile samani ölen 7 kişinin ailesine söyle bakalim sana ne diyecekler.senin ailenden 7 kişiyi katletseler sen hala ayni şeyleri söyleyebilecek misin.biraz empati yapin boşboğazlik değil.
Celal Umut Kızılkaya:Ömrünün kalan hergününde birdaha asla elini kolunu sallayarak gezememeyi canı istese gidip bir kokoreç yiyememeyi denizi izleyip hayal kuramamayı 2 bira alıp maç izleyememeyi sabah kalkıp bir camide insanlar ile 2 rekat namaz kılamamayı denize girememeyi otobüs ile seyehat edememeyi çocukları varsa bayramda onlarla doya doya gezememeyi aile ziyareti yapıp dostlar la bir acı kahve içememeyi yeni çıkan filmi sinemada izleyememeyi vs düşünerek kahrolsun 7 kişinin canına kıymak neymiş anlasın cani!
Yahya Öksüz:hukuk devletınde bu olmaz bu resım yere yatırılmış basına sılah dayanmış hukuk devletı kendı kanunları ve yasası ıle canıye canı hukmunu verır .boyle sacma resım olmaz
500