Komşu Köyün Delisi Aliağa'da Sahnelenecek

Komşu Köyün Delisi Aliağa'da Sahnelenecek

Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV)’nin yıl sonu etkinlikleri kapsamında sahne alan ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı komedi oyunu yoğun istek üzerine ikinci kez seyirciyle buluşuyor.

Komşu Köyün Delisi Aliağa'da Sahnelenecek

Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV)'nin yıl sonu etkinlikleri kapsamında sahne alan 'Komşu Köyün Delisi' adlı komedi oyunu yoğun istek üzerine ikinci kez seyirciyle buluşuyor.

Bu yılki ilk gösteriminde tiyatro severlerden yoğun ilgi gören ve seyirciyi kahkahaya boğan iki perdelik oyun 11 Haziran Pazar günü saat 21.30'da yeniden Aliağalıların karşısına çıkacak. Açıkhava Tiyatrosunda sahnelenecek oyunu sanatseverler ücretsiz olarak izleyebilecek. Delisi olmayan Çavuldur Köyünde yaklaşan muhtarlık seçimlerini esprili bir dille anlatan oyun, Aliağalılara açık havada bol kahkahalı tiyatro keyfi yaşatacak.

Psikolog, yazar ve televizyon programcısı Üstün Dökmen'in kaleme aldığı oyunda Aliağa Belediye Tiyatrosunun (ALBET) profesyonelleri aratmayan kursiyerleri rol alırken, oyunun yönetmenliğini ise ASEV Tiyatro Eğitmeni Demet Saka üstleniyor.

ALBET olarak amatör ruhla, profesyonelleri aratmayan çok keyifli bir oyun ortaya çıkarttıklarını belirten yönetmen Demet Saka, "Üstün Dökmen 'in yazdığı ve benim de yönetmenliğini üstlendiğim "Komşu Köyün Delisi" adlı oyunumuz seyircimizden gelen yoğun istek üzerine yeniden sahne diyecek. ALBET tiyatrosu başarısını enerjisinden, çalışma disiplininden ve sadece bir tiyatro olmaktan öte aile olarak özel bir paydada buluşturmasından alır. Seyircimize, ilk oyunumuzda bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyor ikinci oyunumuzda da desteklerini yanımızda hissetmek istiyoruz. Tüm sanatseverleri pazar günü oynanacak olan oyunumuza bekliyoruz" dedi. - İZMİR